سه‌شنبه 2 مرداد 1403

برف روب‌های تهران به حالت آماده باش قرار گرفتند

خبرگزاری دانا مشاهده در مرجع
برف روب‌های تهران به حالت آماده باش قرار گرفتند

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از آماده‌باش صددرصدی تمامی ماشین‌آلات سازمان پسماند از هفته گذشته و بنا به درخواست مناطق خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا شرفی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از آماده‌باش صددرصدی تمامی ماشین‌آلات سازمان پسماند از هفته گذشته و بنا به درخواست مناطق خبر داد و گفت: حدود 308 دستگاه ماشین آلات تخصصی برف‌روب اعم از خودرو بزرگراهی مجهز به تیغه برف روب، کامیونت‌های نمک‌پاش تیغه‌دار و کامیونت نمک‌پاش بزرگراهی در سازمان پسماند وجود دارد که با اولویت مناطق برف‌گیر میان مناطق 22 گانه تقسیم‌بندی شده‌اند. وی با بیان اینکه بیش از 50 درصد ناوگان خودرویی سازمان پسماند در مناطق برف‌گیر تقسیم شده است، عنوان کرد: همچنین 35 دستگاه ماشین‌آلات در سایت‌های پشتیبانی وجود دارد که در مواقع ضروری بنا به درخواست مناطق، جهت کمک‌رسانی به منطقه مورد نظر اعزام می‌شوند. مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران ضمن اشاره به آماده‌باش این ماشین‌آلات تا صبح امروز جهت خدمت‌رسانی گفت: امشب هم با توجه به اعلام شرایط زرد (برودت هوا و کاهش دما) از سوی ستاد مدیریت بحران، نیروها همچنان در حالت آماده‌باش خواهند بود. به گفته شرفی؛ هواشناسی از ساعت 3 بامداد بارش برف را پیش‌بینی کرده که خودروها با دستور کار مناطق 22 گانه در حالت آماده‌باش قرار خواهند گرفت.

وی در بخش پایانی سخنان خود درباره تقسیم‌بندی مناطق در خصوص ماشین آلات تخصصی برف‌روبی گفت: مناطق 1، 2، 4، 5، 3، 6، 22 و 21 به ترتیب بیشترین خودروهای برف‌روبی سازمان مدیریت پسماند را در اختیار دارند تا با توجه به شرایط ناپایدار جوی و بارش برف دچار مشکل یخ‌زدگی و بسته‌شدن معابر نشوند.