سه‌شنبه 2 مرداد 1403

تشکیل پرونده قضایی درباره سقوط بالگرد وزیر ورزش

وب‌گاه دنیای اقتصاد مشاهده در مرجع
تشکیل پرونده قضایی درباره سقوط بالگرد وزیر ورزش

رئیس کل دادگستری استان کرمان از تشکیل پرونده قضایی برای سقوط یک فروند بالگرد در شهرستان بافت خبر داد و گفت: این پرونده به صورت فوق العاده و خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی در تشریح این خبر گفت: هلی‌کوپتر هلال احمر کرمان حامل وزیر ورزش و جوانان و جمعی از همراهان ایشان در سفر به شهرستان بافت حین نشستن در یک ورزشگاه سقوط کرد و این حادثه تعدادی مصدوم (سرنشین و کادر پروازی) و یک کشته برجای گذاشت.

وی تصریح کرد: دستورات قضایی لازم به مراجع ذیربط صادر و مقامات قضایی نیز در محل بروز حادثه حضور یافته اند و بررسی های لازم در این رابطه انجام شده است.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با اشاره به این مطلب که پرونده مربوطه در بازپرسی ویژه به صورت فوق العاده تحت نظارت دادستان مرکز استان در حال پیگیری است، ادامه داد: این پرونده به صورت فوق العاده و خارج از نوبت مورد بررسی قرار گرفته است و در حال حاضر مسئولان فنی با تشکیل تیم کارشناسی مشغول بررسی علت وقوع حادثه هستند.

شایان ذکر است، بالگرد هلال احمر حامل وزیر ورزش وهمراهان عصر پنجشنبه گذشته چهارم اسفندماه در لحظه فرود دچار سانحه شد که مشاور وزیر به علت شدت جراحات وارده جان باخت و 18 نفر نیز زخمی شدند.

در این حادثه وزیر ورزش نیز دچار ضربه مغزی شد که براساس اعلام پزشکان، علائم حیاتی وی پایدار است.

--> اخبار مرتبط

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.