یک‌شنبه 5 تیر 1401

توضیح سخنگوی شهرداری تهران درباره اعتراض رانندگان اتوبوس

وب‌گاه مشرق نیوز مشاهده در مرجع
توضیح سخنگوی شهرداری تهران درباره اعتراض رانندگان اتوبوس

به گزارش مشرق، عبدالمطهر محمدخانی، رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران در توییتر نوشت: امروز حدود 200 نفر از رانندگان در اعتراض به نحوه محاسبه افزایش حقوق خود در سال جدید در مقابل درب سازمان اتوبوسرانی تهران تجمع کردند.

مطالبه معترضان افزایش حقوق بر مبنای مصوبه وزارت کار به میزان 57 درصد است. موضوعی که در تصمیم جدید شورای وزیران برای شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی تعلیق شده و به کمیته‌ای 6 نفره محول شده است.

شهردار تهران با لغو بازدید خود از پروژه‌های منطقه 1 و دیدار با نخبگان منطقه، به سازمان اتوبوسرانی رفت و ابتدا با چند گروه از نمایندگان معترضان گفتگو کرد.

نمایندگان معترضان اصرار به افزایش 57 درصدی بدون هیچ قید و شرطی داشتند و شهردار تهران تاکید داشت که قبل از مصوبه قانونی کمیته 6 نفره هیچ تصمیمی در این زمینه نمی‌توان گرفت و شهرداری هم تابع تصمیم نهاد قانونی بالادستی خود است.

بعد از این دیدارها، شهردار در جمع معترضان حضور یافت و بیش از یکساعت با آن‌ها گفتگو کرد. شهردار در جمع معترضان به مصوبه ابتدای سال خود در قرارگاه حمل و نقل برای افزایش حمایت‌های معیشتی و رفاهی اشاره کرد و گفت که پیش از این اعتراضات، شهرداری برای رفاه رانندگان اقدام کرده است.

شهردار تهران در جمع معترضان حرف خود در دیدار با نمایندگان رانندگان را تکرار کرد و گفت که درباره نحوه افزایش حقوق تابع تصمیم کمیته 6 نفره است و متناسب با تصمیم در سطح ملی درباره همه سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری تهران اقدام خواهد کرد.

پس از گفتگوی بیش از یکساعت شهردار و رانندگان عده‌ای از آن‌ها محل تجمع را ترک کردند اما برخی دیگر از معترضان که از ابتدا هم شعارهای تندتری سر می‌دادند بر ادامه تجمع در خیابان به جای حیاط اتوبوسرانی اصرار داشتند.

شهردار تهران بلافاصله پس از حضور در جمع معترضان با حضور معاونان و مدیران مرتبط در شهرداری تهران و برخی دستگاه‌ها جلسه فوری تشکیل داد. در این جلسه تصمیماتی برای تامین نیاز حمل و نقل شهروندان تهران در خطوط اتوبوسرانی و سایر بخش‌های حمل‌ونقل عمومی گرفته شد.

نگاه ما به اعتراضات صنفی، سیاسی و امنیتی نیست و در تمام دنیا گره‌های صنفی با گفتگو و تعامل برطرف می‌شود. برای همین شهردار تهران شخصا در جمع رانندگان معترض حاضر شد و درباره فرایند قانونی افزایش حقوق و حل مشکلات معیشتی رودرو با رانندگان صحبت کرد.

با این همه شهرداری در کنار تامین معیشت و زندگی و نیازهای مالی همکاران نسبت به شهروندان عزیز هم تعهداتی دارد. همکارانم در معاونت حمل و نقل تمام تلاش خود را می‌کنند تا فردا مردم از این مطالبه صنفی کمترین لطمه را ببینند.