دوشنبه 3 اردیبهشت 1403

تولید مرغ رکورد زد

خبرگزاری خبرنگاران جوان مشاهده در مرجع
تولید مرغ رکورد زد

وزیر جهاد جوجه‌ریزی بهمن ماه را نشانه ظرفیت تولید صنعت مرغ کشور دانست و گفت: صنعت تولید مرغ کشور رکورد زد.

محمدعلی نیکبخت در نخستین قرارگاه امنیت غذایی گفت: هیچ ممنوعیتی در مسیر تولید پذیرفته نیست و ایجادکننده مانع، تخلف و مسئول باید در این زمینه پاسخگو باشد.

وزیر جهادکشاورزی بار دیگر روسای سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها را برای صدور هرگونه مجوز با رعایت شرایط فنی مکلف کرد و افزود: همه مجوزهای کشاورزی اعم از باغبانی، زراعت، مرغداری، دامداری، آبزی‌پروری و غیره، بدون محدودیت و در کوتاه‌ترین زمان به متقاضیان اعطا می‌شود و سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها در این زمینه نیاز به هیچ دستورالعملی از سوی وزارت جهادکشاورزی ندارند.

او سیاست «سقف تولید برداشته شده است» را فصل‌الخطاب رفع هر گونه مانع در برابر تولید اعلام کرد و گفت: ایران سرزمین وسیعی است و با رعایت شرایط فنی، هرگونه مجوز تولید در سراسر کشور به بهره‌برداران داده می‌شود، به این ترتیب مسیر صدور مجوز تولید کوتاه‌تر و راه سرمایه‌گذاری هموارتر خواهد شد.

نیکبخت، جوجه‌ریزی بهمن ماه را نشانه ظرفیت تولید صنعت مرغ کشور دانست و بر پایداری تولید در آخرین ماه سال تاکید کرد و گفت: صنعت تولید مرغ کشور رکورد زد.

وزیر جهاد کشاورزی، تولید مرغ با ظرفیت کامل را تنها گزینه فراوانی محصول و اقتصادی شدن صنعت از راه ورود به بازارهای صادراتی اعلام کرد.

او در همین حال صادرات، تولید قراردادی و خرید اضطراری مرغ مازاد در زمان بیش‌بود را اولویت سیاست‌گذاری در زیربخش طیور وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد و گفت: صادرات نیاز به منابع ندارد و ارزآور است، واحدهای راکد مرغداری با تولید قراردادی به چرخه فعالیت بازمی‌گردند و خرید مازاد، بازار محصول را به تعادل می‌رساند؛ با رعایت این سه اصل، عمده مسایل در توسعه صنعت مرغ حل می‌شود.

نیکبخت، تامین نهاده و تلاش برای رفع موانع حمل و نقل را از دیگر اقدامات مدیریت کلان کشاورزی برای توسعه و رونق تولید مرغ دانست.

باشگاه خبرنگاران جوان اقتصادی صنعت، تجارت و کشاورزی