چهارشنبه 19 مرداد 1401

رونق تولید

رونق تولید

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - به منظور حمایت از کشاورزی و کاهش هزینه‌های بانکی، دولت‌ها سازوکارهای مختلفی را برای دسترسی ارزان‌تر کشاورزان به منابع مالی پیش گرفتند که بیشتر مواقع ناموفق بوده است.

خبرگزاری ایرنا

ساری - ایرنا - تامین آب آشامیدنی پایدار، بازسازی راه‌های اصلی بین شهری و روستایی، تصویب اعطای 515 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید، تسریع درتکمیل ورزشگاه پنج هزار نفری و ساخت سد لاستیکی از جمله دستاوردهای درخشان یکساله دولت مردمی در شهرستان جویبار است.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سومین نمایشگاه مسکن و شهرسازی به عنوان بزرگترین و معتبرترین رویداد شناخته شده در حوزه مسکن و شهرسازی از تاریخ 3 تا 5 آبان ماه 1401 برگزار می‌شود.

خبرگزاری تسنیم

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس درباره علت تأخیر صورت گرفته در اعلام نتایج آزمون وکالت فوق‌العاده مرکز وکلا، کد قابل تاملی را داده است؛ اینکه "اعضای هیئت نظارت مرکز وکلا با ارائه تفسیر شخصی خود از قانون، همچنان مانع اعلام نتایج آزمون شده‌اند!"

خبرگزاری مهر

سومین نمایشگاه مسکن و شهرسازی به عنوان شهر ساخت از تاریخ 3 الی 5 آبان ماه 1401 برگزار می شود.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - یکی از مهمترین دلایل کاهش میزان سرمایه‌گذاری، بی‌ثباتی در قوانین اقتصاد کلان و تجارت کشورهاست که ریشه آن نیز به «تصمیم‌های خلق‌الساعه» و دستورالعمل‌های ناگهانی بازمی‌گردد. موضوعی که بی‌اطمینانی و تردید را به سرمایه‌گذاران القا می‌کند و در نهایت به خروج سرمایه و بی‌رغبتی فعال اقتصادی منجر می‌شود.

خبرگزاری ایرنا

همدان - ایرنا - استاندار همدان از رفع موانع چهار واحد تولیدی و صنعتی استان خبر داد و گفت: این واحدها در مسیر فعالیت خود با موانعی مواجه بودند که در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بررسی و گره از مشکلاتشان باز شد.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - تولید تجهیزات پزشکی باکیفیت در ایران با یک سوم قیمت نمونه‌های خارجی در حالی با استقبال سایر کشورها روبرو است که در داخل با مشکلات زیادی همچون زمان‌بر بودن صدور مجوزها، مانع‌تراشی‌های بانکی برای اعطای تسهیلات و نبود الزام و قوانین متقنی برای همراهی سیستم مالی کشور دست‌وپنجه نرم می‌کند.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: از آنجایی که مابه‌التفاوت افزایش قیمت‌ها بر اثر حذف ارز ترجیحی در قالب یارانه به مردم داده می‌شود، تورمی بر اثر این سیاست ایجاد نمی‌شود و مردم فشار عمده‌ای را متحمل نمی‌شوند. اگر شوک قیمتی‌ای هم وجود داشته باشد، موقت و در بلندمدت کاملاً به نفع مردم است.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - یکی از مهمترین چالش‌های تحریم، تنگ شدن مجرای تامین مالی خارجی است. دولت سیزدهم اما برای این مسئله از همان ابتدا چاره اندیشی کرد؛ تامین مالی زنجیره ای، روشی که علاوه بر ارتقای کمی و کیفی تامین مالی تولید، دستاوردهای متعدد و مهم دیگری از جمله کاهش تورم را در پی خواهد داشت.

وب‌گاه تابناک

تابستان سال جاری در حالی به نیمه رسید که به واسطه مدیریت مصرف برق در بخش های مختلف و بر خلاف سال گذشته دیگر خبری از خاموشی های گسترده و ناگهانی به ویژه در بخش خانگی نبود و پایداری شبکه برق نیز علی رغم همه محدودیت ها به صورت کامل تأمین شد.

خبرگزاری ایرنا

ساری - ایرنا - افزایش اعتبارات عمرانی، ایجاد 428 شغل درحوزه صنعت، ارائه تسهیلات 250 میلیارد تومانی رونق تولید، تسریع درتکمیل ورزشگاه چند منظوره بخش گتاب و تعیین دفتر برای پارک و علم و فناوری از جمله دستاوردهای درخشان یکساله دولت مردمی در شهرستان بابل است.

خبرگزاری دانا

احمد مرادی افتتاح بندر چند منظوره بندر خمیر را یکی از آرزوی‌های دیرینه مردم این شهرستان دانست که در آینده ای نزدیک محقق خواهد شد.

خبرگزاری ایرنا

رشت - ایرنا - احیای واحدهای صنعتی و روشن کردن چراغ تولید در واحدهای راکد از اولویت های دولت سیزدهم است؛ راهبردی که تا به امروز تامین 2 هزار میلیارد تومانی کمبود نقدینگی، تسهیلات رونق تولید و همچنین الزام بانک ها برای رفع تصرف و تملک گوشه ای از اقدامات آن بوده است.

خبرگزاری دانا

مهدی صفری گفت: یکی از مهم ترین وظایف وزارت امور خارجه، تسهیل فرآیند توسعه و گسترش مناسبات اقتصادی و بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور است.