یک‌شنبه 5 تیر 1401

تکواندو قهرمانی آسیا | 3 نماینده ایران فردا به دیدار رقبای خود می‌روند

خبرگزاری دانا مشاهده در مرجع
تکواندو قهرمانی آسیا | 3 نماینده ایران فردا به دیدار رقبای خود می‌روند

رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا از فردا جمعه سوم تیر ماه با حضور 3 نماینده ایران در کره جنوبی آغاز می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و پنجمین دوره رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا با حضور 386 تکواندوکار از 34 کشور به مدت 4 روز و به میزبانی کره جنوبی در سالن «هوبان» شهر چانچئون برگزار خواهد شد.

در روز نخست مبارزات اوزان 54- و 68- کیلوگرم مردان، 46-، 53- و 57- کیلوگرم زنان برگزار می‌شود که 3 نماینده از تیم ایران در اوزان 68- مردان، 53- و 57- کیلوگرم زنان به دیدار رقبای خود می‌روند.

بعد از انجام وزن کشی تکواندوکاران، قرعه کشی مبارزات روز نخست انجام و طی آن تکواندوکاران کشورمان رقبای خود را شناختند.

برهمین اساس در وزن 68- کیلوگرم که 19 تکواندوکار ثبت نام کرده‌اند، دانیال بزرگی در اولین تجربه آسیایی خود دور نخست باید با «ژانگ یونسئوک» از کره جنوبی دیدار کند و در صورت برتری به مصاف برنده مبارزه کویت و افغانستان خواهد رفت.

ناهید کیانی در وزن 53- کیلوگرم، دور نخست را قرعه استراحت پشت سر خواهد گذاشت و در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف برنده مبارزه از فیلیپین و ویتنام می‌رود. در این وزن 13 تکواندوکار ثبت نام کرده‌اند.

زهرا شیدایی در وزن 57- کیلوگرم که 12 تکواندوکار حضور دارند، دور نخست استراحت داشته و در ادامه به دیدار یکی از تکواندوکاران العوهدی از کویت و یاسین یارا محمد اردن خواهد رفت.

این دوره از مسابقات تا روز دوشنبه هفتم تیرماه در کره جنوبی جریان خواهد داشت.