کره جنوبی

کره جنوبی

تاکسی هوایی خودران جدید «ای هنگ» + عکس
وب‌گاه مشرق نیوز

شرکت چینی ای هنگ از عرضه تاکسی هوایی خودران جدید ای اچ 216 خبر داده که با دریافت مجوزهای لازم ظرف چند ماه آینده مورد استفاده رسمی قرار می‌گیرد.

انتقاد سرمربی تیم ملی پاراتنیس‌روی‌میز از مسئولان خوزستانی!
خبرگزاری ایسنا

سرمربی خوزستانی تیم ملی پاراتنیس روی میز با گله مندی از بی مهری نسبت به او از سوی اداره کل ورزش استان، گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان اصلا خبر ندارد که سرمربی تیم ملی پاراتنیس روی میز کشور که به لطف الهی 10 مدال رنگارنگ کسب کرده اصلا چه کسی هست.

«مذاکرات ناامیدکننده»؛ تغییر استراتژی هسته‌ای ایران؟
وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: تاریخ نشان می دهد که بسیاری از کشورها با فناوری های پیشرفته هسته‌ای که فاقد بمب هسته‌ای هستند (اصطلاحا کشورهای دارای برنامه هسته‌ای نهفته) ترجیح می دهند که در این موضع بمانند، نه اینکه برای ساخت اسلحه هسته ای در اسرع وقت تعجیل کنند.

بازیافت پسماند غذایی، سرمایه گذاری سودآور و جدید
وب‌گاه مشرق نیوز

می گویند جنگل ها می سوزد، سیل می آید و... چون زمین گرم شده و گازهای گلخانه ای زیاد. خیلی وقت است کارشناسان می گویند پسماند غذایی اگر کشور بود، سومین کشور تولیدکننده گاز های گلخانه ای جهان بود.

یک اقتصاد‌دان: مدیران دولت رئیسی، ضعیف‌ترین مدیران تاریخ مملکت است / مذاکرات به نتیجه نرسد، اقتصاد فرو می‌پاشد
وب‌گاه عصر ایران

اقتصاد ما به شدت تحت تاثیر برجام و تحریم‌ها است، مقامات متاسفانه با آمال و آرزوها سروکار دارند و متوجه این قضیه نیستند که دنیای اقتصاد کاری به آرزو و دستور ندارد

خواب زدگان صنعت خودرو
خبرگزاری تسنیم

واقعیت این است که برای ارزیابی نیک و بد صنعت خودرو سازی ایران باید آن را در چارچوب روزگار ناساز و بد آهنگ اقتصاد ایران دید و تحلیل کرد.

جای خالی چینی‌ها
وب‌گاه الف

حتی پیش از شناسایی نوع «امیکرون» ویروس کرونا، دولت چین به شهروندانش توصیه می‌کرد از سفر به خارج از کشور خودداری کنند و حالا نبود این گروه از گردشگران گردشگری جهان را تحت تاثیر قرار داده است.

«گل‌های کاملیا» ی دو شاعر کره‌ای در بازار کتاب
خبرگزاری ایسنا

برگزیده شعرهای «جانگ جی یونگ» و «کیم یان‌رنگ»، دو شاعر کره‌ای با نام «گل‌های کاملیا» به صورت دوزبانه منتشر شد.

جای خالی چینی‌ها
خبرگزاری ایسنا

حتی پیش از شناسایی نوع «امیکرون» ویروس کرونا، دولت چین به شهروندانش توصیه می‌کرد از سفر به خارج از کشور خودداری کنند و حالا نبود این گروه از گردشگران گردشگری جهان را تحت تاثیر قرار داده است.

کتاب «دانایی و نادانی در روزگار شبکه‌ها» منتشر شد
خبرگزاری مهر

کتاب «دانایی و نادانی در روزگار شبکه‌ها» نوشته شاهو صبار توسط انتشارات سیمای‌شرق منتشر شد.

چشم‌انداز تاریک مذاکرات هسته ای وین / ایران بمب اتم نمی‌خواهد
وب‌گاه اقتصاد نیوز

اگر ایالات متحده بقای نظام سیاسی ایران را تهدید کند، این ممکن است تمایل تهران را برای تغییر موضع هسته‌ای به منظور قدرت‌نمایی یا ایجاد توان بازدارنده‌ای برای جلوگیری از حمله دشمن، به طور قابل توجهی افزایش دهد.

تأکید فیفا بر ورود زنان به ورزشگاه در مسابقات لیگ
وب‌گاه الف

فدراسیون فوتبال ایران روزهای عجیبی را سپری می‌کند؛ در شرایطی که این نهاد آماده می‌شود تا سریع‌ترین صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی را جشن بگیرد ولی در پیچ‌و‌خم دو موضوع بحث‌برانگیز گیر افتاده که هر‌روز عرصه بر آن تنگ و تنگ‌تر می‌شود.

رکوردشکنی مرد عنکبوتی در پیش‌فروش‌های جهانی
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» در پیش‌فروش‌های جهانی با عبور از سد فیلم‌های پرفروشی چون «زمانی برای مردن نیست» و «انتقام‌جویان: پایان بازی» رکورد جدیدی برجای گذاشت.

به رئیس کمیته ملی المپیک اطلاعات غلط داده‌اند
خبرگزاری مهر

دوره مربیگری بین المللی تکواندو روز گذشته در محل فدراسیون تکواندو در حالی به پایان رسید که سخنان رئیس کمیته المپیک در مراسم اختتامیه عجیب و دور از واقعیت بود.

کرونا در جهان / عبور شمار مبتلایان از 266 میلیون نفر + جدول تغییرات
خبرگزاری تسنیم

طبق آخرین آمار جهانی در شبانه‌روز گذشته بیش از 704 هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین 6 هزار و 31 نفر جان خود را از دست دادند.