چهارشنبه 3 مرداد 1403

حسین عبدی سرمربی جوانان نمی شود / نمی توان به زور جوانگرایی کرد

خبرگزاری مهر مشاهده در مرجع
حسین عبدی سرمربی جوانان نمی شود / نمی توان به زور جوانگرایی کرد

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال گفت: گزینه های تیم جوانان ایران مشخص نیست اما اینطور نیست حسین عبدی از نوجوانان به جوانان بیاید.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال گفت: گزینه های تیم جوانان ایران مشخص نیست اما اینطور نیست حسین عبدی از نوجوانان به جوانان بیاید.

به گزارش خبرنگار مهر، میرشاد ماجدی در حاشیه آخرین روز استعدادیابی جوانان فوتبال تهران به خبرنگاران گفت: از سه ماه پیش با نامه‌هایی که برای شهرستان‌ها و حوزه‌ها ارسال کردیم، خواستار معرفی استعدادها شدیم، 470 بازیکن شناسایی شدند و این اسامی به استعدادیاب ها معرفی گردید. در این ایام هم در دو حوزه شهرستان و فوتبال برتر تهران کار کردند. در نهایت 140 بازیکن به مرحله نهایی رسیدند که این بازیکنان از تاریخ هشتم تا دوازدهم اسفندماه به صورت شبانه روزی در مرکز ملی فوتبال اسکان داده شدند و البسه هم گرفتند.

رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال افزود: بعد از پایان تمرینات امروز 40 تا 50 بازیکن تهرانی به ما معرفی خواهند شد. سه شنبه همین هفته مسابقات رده برتر جوانان تهران هم به پایان می‌رسد و قصد داریم بازیکنان منتخب را به دسته‌های 22 نفری تبدیل و دوباره اردوی شبانه روزی برپا کنیم و بازیکنان باقی مانده را ارزیابی کنیم. در استان‌های دیگر هم این پروژه انجام خواهند شد. جمعه آینده به استان سیستان بلوچستان می‌روم که کار نهایی آن جا هم انجام شود. قصد داریم تعداد کل استعدادها را به 160 نفر برسانیم تا سرمربی بعدی تیم جوانان ایران از این افراد استفاده کند.

ماجدی درباره بی توجهی به تیم جوانان پس از حذف با صمد مرفاوی در دوره قبلی جام ملت‌های جوانان آسیا تاکید کرد: این تیم در دقایق اضافه به تیم جوانان عراق باخت. مرفاوی برای آن تیم زحمت کشید. او در گذشته بازیکنان بزرگی مانند جباری و آندو را به فوتبال ایران معرفی کرد وبا کار در این حوزه آشنا بود. ما برای تشکیل دوباره تیم جوانان نمی‌توانیم از تیم نوجوانان استفاده کنیم چون فاصله سنی 3 سال است. از برخی از آن بازیکنان استفاده می‌شود و ب ازیکنان جدید را نیز دعوت می‌کنیم. تنها کار ما شناسایی است و بازیکنان منتخب را در اختیار مربیان قرار خواهیم داد.

ماجدی درباره احتمال حضور حسین عبدی در تیم فوتبال جوانان ایران تصریح کرد: این طور نیست که ایشان از نوجوانان به جوانان بیاید. گزینه‌ها هنوز مشخص نیست. ما هم مثل شما خبرنگاران علاقه داریم بهترین مربیان به تیم‌های پایه بیایند اما اولویت آن‌ها مربیگری در لیگ‌ها است. من اعتقاد دارم سوای مباحث مالی عشق باید در وجود مربی باشد تا در چنین رده‌هایی کار کند. دنبال این هستیم با بهترین‌ها به توافق برسیم.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال ادامه داد: موضوع زبان دوم بازیکنان برای ما اهمیت دارد اما آن قدر کارهای دیگر روی هم تلنبار شده که نتوانستیم در این زمینه برای جوان‌ها برنامه‌ریزی کنیم. هرکسی زبان دوم بلد باشد در فوتبال تصاعدی بالا می‌رود.

ماجدی درباره لزوم جوان‌گرایی در تیم‌های لیگ برتر گفت: فقط می‌توانیم قانون بگذاریم که تیم‌ها چند بازیکن جوان و امید در لیست خود قرار دهند اما نمی‌توانیم مربیان را مجبور به استفاده از بازیکنان جوان کنیم.

رئیس هیأت فوتبال درباره زمان برگزاری مسابقات لیگ‌های پایه که مورد سوال بسیاری است نیز این توضیحات را ارائه کرد: برای اینکه درباره شکل برگزاری مسابقات پایه توضیح بدهم زمان زیادی لازم دارم اما مختصر شما عرض کنم که تعداد زمین‌های ما در تهران با تعداد بازی‌ها همخوانی ندارد. تعداد مسابقات ما با تعداد داوران نیز همخوانی ندارد. از سویی باید فکر درس بچه‌ها هم باشیم. ما نمی‌توانیم ساعت 12 ظهر تابستان یا 9 صبح زمستان برای بازیکنان این رده بازی بگذاریم. مشکلات زیاد است و باید آرام، آرام برطرف شود.

خبرنگاری از ماجدی پرسید که چه طور در تمام طول هفته مشغول به کار هستید و به نوعی هیأت فوتبال از نگاه او تعطیلی ندارد، این توضیحات را داد: از زمانی که به عنوان رئیس هیأت فوتبال انتخاب شدم تا انتخابات بعدی 19 ماه فرصت دارم. فارغ از هر بحث و هر موضوعی بنای خودم را روی کار قرار داده ام. همکارانم هم این را متوجه شدند. راجع به مدیریت قبل حرف نمی زنم. اگر کار نکنیم و بازدهی نداشته باشیم، فوتبال می‌خوابد. مهم‌ترین چیز هم همین است سه شنبه همین هفته استارت فوتسال شب‌های ماه مبارک رمضان چوار را خواهیم زد.

ماجدی درباره شروع دوباره فوتسال زنان تهران نیز خاطرنشان کرد: بعد از چند سال فوتسال بانوان تهران را با حضور 20 تیم آغاز کردیم. برای زنان برنامه داریم. همین امروز کلاس سطح دو فوتسال بانوان با حضور ملی پوشان زیر نظر خانم مظفر انجام شد. علاقمند به فوتسال زنان کم نیست. فوتسال زیر 14 سال بانوان را هم راه اندازی خواهیم کرد.