یک‌شنبه 1 خرداد 1401

حمایت از طرح‌های فناورانه و افزایش بازدهی چاه‌های کم‌بازده با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان

خبرگزاری ایرنا مشاهده در مرجع
حمایت از طرح‌های فناورانه و افزایش بازدهی چاه‌های کم‌بازده با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان

تهران - ایرنا - پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت و نفت و گاز اروندان تفاهم نامه ای با هدف رفع نیازهای فناورانه و افزایش بازدهی از چاه‌های کم‌بازده امضا کردند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «عبدلله عذاری اهوازی» مدیرعامل شرکت نفت و گاز ارومدان و «محمد اسماعیل کفایتی» رییس پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت امروز در حاشیه دومین روز از نمایشگاه بین المللی نفت تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

بر اساس این تفاهم نامه تولید بار اول، حمایت از طرح های فناورانه و همچنین افزایش بازدهی چاه های کم بازده با استفاده از توان شرکت های دانش بنیان انجام خواهد شد.

مدیر عامل نفت و گاز اروندان در این مراسم با تاکید بر اینکه اکنون در بحث ساخت داخل طبق فرموده رهبر معظم انقلاب توانستیم در مرحله ای قرار بگیریم که از خدمات شرکت های دانش بنیان استفاده کنیم، گفت: یکی از مشکلات، عدم حمایت شرکت های مادر در بحث ساخت داخل است. وی افزود: با وجود پارک فناوری این حلقه های مفقوده را حذف می کنیم و در راستای هم افزایی و تسریع در ساخت داخل و بومی سازی تجهیزات مورد نیاز اروندان از طریق شرکت های دانش بنیان حرکت خواهیم کرد.

در ادامه رییس پارک نوآوری و فناوری نفت نیز در این مراسم با تاکید بر نامگذاری امسال به «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» افزود: مجموعه توانمندی که می‌توانند نیازهای صنعت نفت را پاسخ دهند در این پارک وجود دارد.

وی ادامه داد: هم از سمت تقاضا از سوی شرکت های نفت و گاز و هم از سوی شرکت های دانش بنیان مجموعه های خوبی وجود دارند که می توانند با هم همکاری کنند.

کفایتی با اشاره به اینکه در تلاشیم تا زنجیر ای از توانمندی ها را معرفی کنیم، افزود: تا در دانش بنیان شدن صنعت نفت نقش خود را ایفا کنیم.

برچسب‌ها