یک‌شنبه 5 تیر 1401

خبر جدید درباره متروی پرند و بررسی دو فوریت طرح ساماندهی اجاره املاک در جلسه آینده مجلس

خبرگزاری فارس مشاهده در مرجع
خبر جدید درباره متروی پرند و بررسی دو فوریت طرح ساماندهی اجاره املاک در جلسه آینده مجلس

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی عصر امروز در برنامه تهران 20 درباره وضعیت ساخت متروی پرند گفت: بنده در این باره پیگیری هایی کردم ولی موضوع این است که تقاضا و نیازها ها با صورت موشکی جلو می روند اما تصمیم گیری با سرعت فیل انجام می شود و تاکنون علیرغم پیگیری ها ساخت متروی پرند به اتمام نرسیده است.

وی ادامه داد: در رابطه با ساخت متروی پرند ده ها جلسه و نشست برگزار شده ولی بر اساس آخرین اطلاعات انشالله فردا صبح آخرین جلسه تحویل زمین مدنظر برای ساخت مترو یا پرداخت نقدی برای 500 میلیارد اول انجام می شود. البته قرار بود این اتفاق پیش از این رخ دهد که متاسفانه انجام نشده است و اگر فردا هم این اتفاق رخ ندهد از طریق مجلس پیگیری خواهیم کرد.

شاکری ادامه داد: خبر خوب در این باره این است که کار ساخت ساز و ادامه خط در حال انجام است و امیدواریم مردم عزیز پرند سریعتر از این خط بهره مند شوند.

این نماینده مجلس در ادامه در رابطه با بحث اجاره مسکن هم تاکید کرد: خبر خوب اینکه فردا یا یکشنبه دوفوریت طرح ساماندهی اجاره املاک و بنگاه داران در صحن مجلس مطرح می شود. این طرح در سه حوزه ساماندهی ثبت معاملات و جرائم ترک فعل آنها، تعرفه کمیسیون بنگاه های معاملات املاک و و دلالان و نحوه تعیین اجاره بها دیده شده و برای ترک فعل هر کدام از این حوزه ها هم پیش بینی های صورت گرفته است و جریمه‌های سنگینی در نظر گرفته شده به گونه ای که برای کسی که ترک فعل کرده این کار به صرفه نباشد.

وی با اشاره در ادامه در تشریح ضمانت اجرای هر کدام از این موارد گفت: مثلاً برای عدم ثبت قرارداد اجاره در سامانه پیش‌بینی شده کل ودیعه و اجاره ای که دریافت می کنند مورد مالیات قرار گیرد و بر اساس ماده 53 قانون مالیات مستقیم مشمول مالیات می شود، اگر موجر خواست بر علیه مستاجر طرح دعوا کند باید چهار برابر هزینه دادرسی را بپردازد و دعوا هایی که موجر علیه مستاجر انجام می دهد مشمول هزینه دادرسی بر اساس مجموعه اجاره بها و ودیعه قرارداد باشد و به موجر حق رجوع فقط اندازه هزینه دادرسی دارد و اگر این دعوا را هم بخواهد مطرح کند حتماً باید اول تسویه حساب مالیاتی را به دادگاه ارائه کند.

شاکری اظهار داشت: قطعاً این فرصت وجود دارد تا در طی چند روز آینده نمایندگان محترم پیشنهادات بهتر خود را هم ارائه کنند به نظر من این کار برای اولین بار است و کار خوبی شروع شده است و حدود 50 تا 60 نفر از نمایندگان هم آن را امضا کرده ند.

انتهای پیام /

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید اجاره مسکن مسستاجر مسکن ودیعه مسکن این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است