چهارشنبه 3 مرداد 1403

شورای امنیت سازمان ملل

شورای امنیت سازمان ملل

وب‌گاه اقتصاد نیوز

وزارت دفاع روسیه امروز از حمله به محل استقرار نیروهای اوکراینی با استفاده از جنگنده سوخو -34 خبر داد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: وزیر خارجه روسیه از مطرح کردن موضوع فهرست قربانیان بوچا در سازمان ملل خبر داد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: سخنگوی کاخ کرملین درباره نشست ناتو که هفته گذشته در واشنگتن برگزار شد، گفت که نتایج نشست ناتو برای روسیه «تهدیدکننده» است.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان روز 13 ژوئیه با هلگا اشمیت دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا که در جمهوری آذربایجان به سر می‌برد، دیدار کرد. دبیر کل سازمان امنیت و همکاری اروپا همچنین با جیحون بایراموف وزیر امور خارجه آذربایجان و مختار بابایف رئیس کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد COP29 و وزیر محیط زیست و منابع طبیعی این کشور دیدار کرد. روابط...

وب‌گاه دنیای اقتصاد

اتحادیه اروپا جنایت اخیر اسرائیل در خان‌یونس غزه را محکوم کرد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: اتحادیه اروپا جنایات تازه اسرائیل در منطقه «المواصی» واقع در «خان یونس» را محکوم کرد.

وب‌گاه گسترش

ایران برای آنکه بتواند به هاب گازی منطقه تبدیل شود، باید چند شرط را داشته باشد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: توافق جامع هسته ای ایران و 1+ 5 که حالا 9 ساله شده است؛ توافقی که همچنان رد پای آن در مهمترین رخدادهای سیاست داخلی و خارجی ایران مشاهده می‌شود. درست 9 سال پیش بود که این توافق مهم موسوم به برجام رمزگشایی شد و همزمان حسن روحانی رئیس جمهوری وقت نیز در تشریح آن از لغو تمام تحریم های مرتبط با برنامه هسته ای ایران خبر داد؛ در تاریخ 23 تیر سال 1394.

وب‌گاه عرشه آنلاین

با پیروزی مسعود پزشکیان گمانه زنی ها درباره آینده روابط ایران و آمریکا اوج گرفته است. بسیاری با اشاره به موانعی که بایدن در داخل با آن روبرو است و همچنین فعل و انفعال‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، رایزنی میان تهران و واشنگتن در بازه زمانی کوتاه را بعید می‌دانند. علی واعظ، تحلیلگر ارشد گروه بحران در نشریه فارین پالسی نوشت: پیروزی غیرمنتظره چهره‌ای اطلاح طلب - برای اولین بار از سال 2001-...

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: با پیروزی مسعود پزشکیان گمانه زنی ها درباره آینده روابط ایران و آمریکا اوج گرفته است. بسیاری با اشاره به موانعی که بایدن در داخل با آن روبرو است و همچنین فعل و انفعال‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، رایزنی میان تهران و واشنگتن در بازه زمانی کوتاه را بعید می‌دانند.

خبرگزاری تسنیم

فعالیت‌های موشکی کشورمان، تضمینی در برابر وقاحت و مداخله‌گرایی غرب بوده و از این رو، مذاکره درخصوص این فعالیت‌ها خط قرمز امنیتی و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق از خنثی‌سازی یک طرح تروریستی برای هدف قرار دادن مناطق شمال بغداد خبر داد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: رئیس آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی از حمایت گسترده کشورهای جهان از آنروا قدردانی کرد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

رئیس آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی به افزایش پشتیبانی‌های سیاسی و مالی از این آژانس و حمایت گسترده کشورهای جهان از آنروا واکنش نشان داد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: دولت آینده (و وزیر امور خارجه‌اش) باید چه اقداماتی در حوزه سیاست خارجی انجام دهد؟ این پرسش مهمی است که در این گزارش در چهار محور مهم به آن پاسخ داده می شود.