دوشنبه 4 تیر 1403

طعنه مقام آمریکایی به امنیت المپیک پاریس

خبرگزاری تسنیم مشاهده در مرجع
طعنه مقام آمریکایی به امنیت المپیک پاریس

آمریکا معتقد است که بازی‌های المپیک 2024 در پاریس پس از بازی فاجعه‌بار فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال 2022 به خوبی برگزار خواهد شد.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نیکول دیل، مدیر امنیت و پشتیبانی ورزشکاران آمریکا ابراز امیدواری کرد که پس از بازی فاجعه‌بار فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال 2022 در پاریس، برگزارکنندگان بازی‌های المپیک 2024 نتیجه‌گیری کردند و اشتباهات را در نظر گرفتند.

بازرسی از مقر المپیک زمستانی 2026 به اتهام فساد

این مقام آمریکایی خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم آنها (فرانسه) از تجربیات خود یاد گرفته‌اند و این به من اعتماد به نفس می‌دهد. آنها یاد می‌گیرند و امنیت مسابقات را با جمعیت تطبیق می‌دهند. به عنوان مثال، من قرار است در بازی‌های المپیک آرام روی سکوهای بازی فوتبال بنشینم. تماشاگران اکنون با تماشاگران جام جهانی یا لیگ قهرمانان تفاوت زیادی دارند. من فکر می‌کنم مقامات واقعاً به این موضوع واکنش نشان داده‌اند و تفاوت‌ها را درک کرده‌اند.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، احساس خود را از افزایش تهدید امنیتی به دلیل تعداد زیاد تماشاگران در مراسم افتتاحیه المپیک پاریس پنهان نمی‌کند. تقریباً 600 هزار نفر به طور همزمان در امتداد رود سن خواهند بود و حدود 50 هزار نفر از نقاط ویژه سازماندهی شده این رویداد را تماشا می‌کنند.

در سال 2022 بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا از سن‌پترزبورگ به پایتخت فرانسه - پاریس منتقل شد. سازماندهی این مسابقه چیزهای زیادی باقی گذاشت. شورش‌هایی در خیابان‌های شهر رخ داد، پلیس از گاز اشک‌آور برای هوادارانی که قصد ورود بدون بلیت به ورزشگاه را داشتند، استفاده کرد. این دیدار با 37 دقیقه تاخیر برگزار شد.