دوشنبه 3 اردیبهشت 1403

فرهنگ و ارشاد اسلامی

فرهنگ و ارشاد اسلامی

خبرگزاری میزان

آیین بدرقه نخستین گروه از زائران عمره گزار ایرانی بامداد امروز دوشنبه (3 اردیبهشت 1403) در پایانه سلام شهر فرودگاهی امام خمینی با حضور سرپرست حجاج ایرانی، رئیس سازمان حج و زیارت، سفیر عربستان در کشورمان، جمعی از مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان فرودگاه امام خمینی و هواپیمایی برگزار شد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: در حالی رئیس جمهور کشورمان به پاکستان سفر می‌کند که روابط استراتژیک ایران و پاکستان، روز به روز در حال عمیق تر شدن است و تحولات منطقه نیز بر عمق این راهبرد می افزاید و فصل جدیدی در روابط تهران_اسلام آباد با هدف‌گذاری 10 میلیارد دلاری تبادلات تجاری و اقتصادی میان دو کشور در حال رقم خوردن است.

وب‌گاه فرارو

پس از 9 سال وقفه سرانجام نخستین گروه از عمره‌گزاران ایرانی در قالب دو کاروان 85 نفره (170نفر) بامداد دوشنبه، سوم اردیبهشت‌ماه 1403، با بدرقه نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، رئیس سازمان حج و زیارت، سفیر عربستان در ایران و جمعی از کارکنان این سفارتخانه، مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان فرودگاه و سازمان هواپیمایی، رهسپار مدینه منوره شدند.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

امامی گفت: انس عمومی با ادبیات کهن پارسی، یکی از مسیر‌های جدی حفظ حافظه‌ی فرهنگی جامعه ما و افزایش اتصال آن با مخازن معرفتی و هویتی است.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

مراسم بدرقه نخستین کاروان‌های زائران ایرانی پس از وقفه 9 سال وقفه با حضور سرپرست حجاج ایرانی در فرودگاه امام خمینی (ره) انجام شد.

وب‌گاه خبر آنلاین

عباس محمدیان گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متولی همه عرصه‌های تبلیغاتی کشور در حوزه‌های چاپی، محیطی، فضای مجازی، صوتی و تصویری و VODها است.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، علی خضریان در تشریح نشست کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در خصوص بررسی راهکار‌های رفع موانع حقوقی و قضائی جهت برخورد با تخلفات فرهنگی در حوزه آموزش و پرورش، نشر کتب و همچنین فضای مجازی اظهار داشت: در این نشست که با حضور معاون قضائی دیوان عدالت اداری، معاون دادگستری استان تهران، معاون حقوقی و توسعه کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان پژوهش...

خبرگزاری ایرنا

خمین - ایرنا - رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خمین از درگذشت «نصرت الله میرزایی» از شبیه خوانان پیشکسوت شهر خمین پس از تحمل سالها بیماری، صبح امروز خبر داد.

وب‌گاه عصر ایران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به آغاز به کار جشنواره فجر «معماری» از امسال در عین حال توضیحاتی درباره فراخوان بین‌المللی برای طراحی «مجموعه آسمانه هنر ایران» ارائه کرد و گفت: جایزه‌ای که برای نفر برتر این طراحی در نظر گرفته‌ایم مبلغ 4 میلیارد تومان است.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: مقرر شد بررسی اقدامات بازدارنده جهت عدم تکرار انتشار محتوای ضد فرهنگی در فضای مجازی تهیه و به کمیسیون اصل نود تقدیم شود.

وب‌گاه الف

با لغو اختتامیه فستیوال «کوچه» در سال 1402، لغو کنسرت آرمان گرشاسبی در فروردین امسال و صادر نشدن مجوز کنسرت معین زندی از سوی ارشاد بوشهر، برگزاری کنسرت در این استان به محل بحث در فضای مجازی تبدیل شده است و برای بسیاری سوال است که آیا بوشهر نیز به سمت ممنوعیت برگزاری کنسرت‌ها می‌رود؟ اگرچه مدیر اداره ارشاد بوشهر در پاسخ به این پرسش می‌گوید که برگزاری کنسرت در بوشهر مانعی ندارد!

خبرگزاری خبرنگاران جوان

قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی کشور گفت: فردوسی و زبان فارسی تنها متعلق به یک دستگاه نیست و فراتر از ایران بوده و متعلق به تمامی فارسی زبانان و ایران فرهنگی بزرگ است و به هر اندازه در این زمینه کار کنیم کم است.

وب‌گاه خبر آنلاین

با لغو اختتامیه فستیوال «کوچه» در اواخر سال 1402، لغو کنسرت آرمان گرشاسبی در فروردین امسال و صادر نشدن مجوز کنسرت معین زندی از سوی ارشاد بوشهر، برگزاری کنسرت در این استان به محل بحث در فضای مجازی تبدیل شده است؛ هرچند مدیر اداره ارشاد بوشهر تاکید می‌کند برگزاری کنسرت در بوشهر مانعی ندارد.

وب‌گاه مشرق نیوز

اردیبهشت که می‌شود انگار برای کتابخوانان ماه دوست‌داشتنی‌شان آغاز می‌شود. دلیلش هم که مشخص است و به نمایشگاه کتاب برمی‌گردد.

خبرگزاری تسنیم

تهیه‌کننده و بنیانگذار تکنولوژی ویرچوال پروداکشن تولید مجازی فیلم در واکنش به ساخت سریال و فیلم‌هایی که سال‌ها به طول می‌انجامند این نکته را یادآور شد با تکنولوژی و فناوری هم می‌توانیم زمان و هم هزینه تولید آثار مهم تلویزیون و سینما را کاهش دهیم.