فرهنگ و ارشاد اسلامی

فرهنگ و ارشاد اسلامی

نماینده مجلس: شهر سمنان به تمرکز مدیریتی بیشتری نیاز دارد
خبرگزاری ایرنا

سمنان - ایرنا - نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: شهر سمنان با همت شورای اسلامی شهر و شهرداری در این سال ها بانشاط تر شده اما برای آینده بهتر به تمرکز مدیریتی بهتر و بیشتری در مسایل مختلف نیازمند است.

انیمیشن هنرمند مراغه‌ای مدال طلای المپیاد فیلمسازی کشور را گرفت
خبرگزاری ایرنا

مراغه - ایرنا - رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه گفت: فیلم انیمیشن «کاج» ساخته هنرمند مراغه‌ای و از تولیدات انجمن سینمای جوانان این شهرستان مدال طلای چهارمین المپیاد فیلمسازی کشور را به خود اختصاص داد.

وزیر فرهنگ: نهیب رهبری را تا سال 1400 از یاد نبریم
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرمت هتک رییس جمهوری صراحت و تاکید لازم و روشن را داشت، از نمایندگان مجلس و دیگر منتقدان دولت خواست «این هشدار و نهیب» را تا پایان فعالیت دولت تدبیر و امید در سال 1400 از یاد نبرند.

110 عنوان کتاب در خراسان جنوبی چاپ شد
خبرگزاری ایرنا

بیرجند - ایرنا - معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: 110 عنوان کتاب در 173 هزار و 700 نسخه، هفت ماه امسال در این استان به چاپ رسید.

پیام‌های تسلیت برای نگارگر فقید
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس گروه هنرهای تجسمی فرهنگستان هنر درگذشت پرویز اسکندرپور خرمی، هنرمند نگارگر و نقاش را تسلیت گفتند.

رشد ابعاد تکنیکی و محتوایی آثار در یازدهمین دوسالانه سرامیک
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - عضو شورای انتخاب آثار یازدهمین دوسالانه سرامیک گفت: بخش تئوریک در سرامیک بسیار قوی شده و سرامیست‌ها در بخش مفهوم‌سازی و محتواسازی قوی شده و یاد گرفته‌اند در میان هزاران تکنیکی که در سرامیک هست برای انتقال مفهوم مورد نظر خود کدام تکنیک را انتخاب کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند منصوب شد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی رضا مردانی را به سمت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند منصوب کرد.

پیام های تسلیت برای نگارگری که بخاطر کرونا از دنیا رفت
خبرگزاری ایسنا

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت پرویز اسکندرپور خرمی، هنرمند نگارگر و نقاش را تسلیت گفت.

ترغیب فیلمسازان به تولید آگاهی؛ کارکرد اصلی جشنواره «مهر سلامت»
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون فرهنگی مجلس‌شورای اسلامی حمایت خیرین از جشنواره فیلم کوتاه «مهر سلامت» برای ارتقای مؤلفه‌های سلامت و آگاهی‌بخشی به جامعه در حوزه سلامت را ارزشمند توصیف کرد و گفت: همراهی رسانه‌ها با این جشنواره ظرفیت‌های خیریه بیشتری را به حوزه سلامت سوق می‌دهد.

بازار حمایت از کسب و کارهای هنری در مشهد فعال شد
خبرگزاری ایرنا

مشهد - ایرنا - مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد گفت: نخستین بازار تخصصی این کلانشهر برای عرضه آفرینشهای هنری در قالب جمعه بازار فعال شد.

انیمیشینی از سمنان مقام اول رقابت‌های فرصت‌سازی کرونایی را کسب کرد
خبرگزاری ایرنا

سمنان - ایرنا - کارگردان سمنانی با اثر «تندیس» عنوان نخست بخش فرهنگسازی سلامت و آسیب‌های اجتماعی نخستین دوره مسابقات ملی تولید محتوا فن‌ورز یا فرصت‌سازی کرونایی را کسب کرد.

100 میلیارد ریال صرف فعالیت‌های فرهنگی خلخال می‌شود
خبرگزاری ایرنا

اردبیل _ ایرنا _ نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: 100 میلیارد ریال اعتبار جهت تکمیل پروژه‌های فرهنگی و هنری و ارتقای فعالیت‌های فرهنگی خلخال هزینه خواهد شد.

11 وزیر به مجلس می‌روند / بررسی علت نوسانات ارزی
خبرگزاری مهر

یازده وزیر در جلسات هفته جاری کمیسیون‌های تخصصی مجلس شرکت می‌کنند و به سوالات نمایندگان پاسخ می‌دهند.

رسانه های گیلان درخصوص آسیب های عادی انگاری کرونا تولید محتوا کنند
خبرگزاری ایرنا

رشت - ایرنا - رئیس کار گروه رسانه و فضای مجازی گیلان با تأکید بر ضرورت فعالیت دوباره رسانه‌های استان برای جلب مشارکت شهروندان برای مقابله با کرونا گفت: رسانه ها با اهتمام بر محتواسازی آموزشی - بهداشتی در مورد صدمات عادی انگاری کرونا تولید محتوا کنند.

مروری بر مهمترین رویدادهای هفته گذشته استان سمنان
خبرگزاری ایرنا

سمنان - ایرنا - آزادی 9 زندانی جرایم غیرعمد با کمک اهالی ورزش و رسانه استان، جریمه 16 میلیارد ریالی برای تخلف ارزی در استان، فراخوان برگزاری جشنواره جایزه ادبی آفتاب، افزایش 110 درصدی اشتغال در معادن و سفر سرزده رئیس سازمان محیط‌زیست کشور، بخشی از مهمترین خبرهای استان سمنان در هفته گذشته بود.

کرونا فعالیت‌های فرهنگی و هنری در استان اردبیل را با رکود مواجه کرده است
خبرگزاری ایرنا

اردبیل - ایرنا _ معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: از زمان شیوع بیماری کرونا فعالیت‌های فرهنگی و هنری این استان با رکود جدی مواجه یا متوقف شده است.