سه‌شنبه 28 فروردین 1403

قدردانی از شهدای دانش‌آموز در یادواره شهدای «لاله‌های روشن»

خبرگزاری تسنیم مشاهده در مرجع
قدردانی از شهدای دانش‌آموز در یادواره شهدای «لاله‌های روشن»

همزمان با میلادحضرت علی‌اکبر (ع) یادواره شهدای منطقه چهار تهران با عنوان «لاله‌های روشن» به همت دبیرستان‌های دوره دوم فرهنگ آل یاسین، شاهد مطهری، سمیه و با مشارکت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، هادی زمانی‌نژاد، مدیر آموزش و پرورش منطقه 4 شهر تهران ضمن تبریک میلاد حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان، خطاب به دانش‌آموزان گفت: شهدا از بالاترین دارایی دنیایی خود که جانِ آدمی است گذشتند. تا زمانی که نام و یاد شهدا در فضای جامعه و در میان ما مطرح است، خستگی و ناامیدی معنایی نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: ما خیلی ثروت داریم، ثروت و سرمایه‌ای به ارزشمندی، وسعت و رتبه حضرت سیدالشهدا، علی‌اکبر و همه اهل بیت (ع).

رئیس آموزش و پرورش منطقه 4 تهران ضمن تشکر از میزبانی شایسته سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و همکاران خود در مدارس جهت برپایی این مراسم معنوی، تصریح کرد: هرجایی که حس کردید افسرده و بی‌رمق شده‌اید، بهترین راهکار برای رهایی از چنین احساسات پوچی، ارتباط گیری با اهل‌بیت و شهدای والامقام خواهد بود.

قهرمان دفاع مقدس به پویش کتاب‌قهرمان آمد

زمانی‌نژاد با طرح این موضوع که مشی و روش حضرت علی‌اکبر (ع) در مسیر زندگی همواره تکریم و اطاعت از خانواده بوده است، افزود: دانش آموزان و فرزندان عزیزم اگر میخواهید در پیشگاه خداوند مهربان همواره عزیز باشید، در مسیر مواجه با پدر و مادر به خوبی قدم بردارید چرا که هیچ مسیری امن‌تر از این نخواهید یافت و بدانید که مهربان‌تر، دلسوزتر و فداکار تر از پدر و مادر برای شما در زندگی‌تان وجود نخواهد داشت.

رئیس آموزش و پرورش منطقه 4 تهران با طرح این پیشنهاد که دانش‌آموزان در روز یازدهم اسفندماه همراه با خانواده‌های خود به پای صندوق‌های رأی بیایند، گفت: در انتخابات 11 اسفند و با حضور و مشارکت حداکثری به همه جهانیان نشان می‌دهیم که ایرانیان همواره افرادی غیور، قوی و مستقل‌اند.

در پایان این مراسم از خانواده‌های ایثارگران و شهدای دانش‌آموز تجلیل و قدردانی شد.