شنبه 29 اردیبهشت 1403

ماموریت (غیرممکن) پادشاه / 0-28 در قلعه وحشت: رئال باید نگران باشد

وب‌گاه ورزش سه مشاهده در مرجع
ماموریت (غیرممکن) پادشاه / 0-28 در قلعه وحشت: رئال باید نگران باشد

رئال مادرید فردا شب برای رفتن به نیمه نهایی باید ورزشگاهی را فتح کند که منچسترسیتی در آن رکوردی رعب‌انگیز دارد.

به گزارش "ورزش سه"، رئال مادرید فردا شب باید در ورزشگاهی که هنوز فتح نشده، پیروز شود یا حداقل مساوی کند و در ضربات پنالتی موفق به صعود شود.

استادیوم اتحاد، سنگر سیتی است که از 19 نوامبر 2018 تاکنون شاهد باخت تیمش در بازی های لیگ قهرمانان اروپا نبوده است. 

در بازی مرحله گروهی مقابل تیم المپیک لیون که در آن زمان فرلاند مندی را در ترکیبش داشت، با گل های کورنت و فکیر 1-2 برابر میزبانش سیتی پیروز شد. جالب اینکه آن مسابقه را دانیله اورساتو قضاوت می کرد که داور بازی چهارشنبه سیتی و رئال مادرید نیز خواهد بود.

از آن زمان تا کنون، تیم آبی‌پوش شهر منچستر 30 بازی چمپیونزلیگی را در ورزشگاه خود انجام داده که رکورد قابل توجه 28 برد و تنها دو تساوی را ثبت کرده است. هیچ تیمی نتوانسته به اتحاد هتک حرمت نمی کند حتی رئال مادرید که در دو سال اخیر دو شکست را در این ورزشگاه تجربه کرده است. 

سال قبل برتری 4-0 به سود شاگردان گواردیولا در نیمه نهایی باعث شد انگلیسی ها به دومین فینال تاریخ خود در لیگ قهرمانان راه یابند و در نهایت موفق به کسب جام شدند.

آن شکست سومین شکست متوالی رئال مادرید در زمین سیتی بود. در فصل 22-2021، بازهم در نیمه نهایی، سیتی میزبان بازی رفت بود و در یک بازی به یادماندنی با نتیجه 4-3 پیروز شد. رئال مادرید در سه نوبت توانست فاصله را کم کند: وقتی که بازی 2-0، 3-1 و 4-2 بود. این مقدمه ای برای چندمین معجزه رئال در آن دوره لیگ قهرمانان اروپا بود. برتری 3-1 در برنابئوی آتشفشانی با داوری اورساتو حکم صعود رئال به فینال را امضا کرد.

اولین شکست رئال در ورزشگاه سیتی در تاریخی غیرمعمول برای یک بازی رسمی، یعنی در 7 آگوست رخ داد. سال 2020 بود که جهان در همه گیری وحشتناک کرونا فرو رفت.

بازی رفت در فوریه برگزار شده بود و در یکی از آخرین بازی هایی که با حضور تماشاگران روی سکوها برگزار شد. آنجا سیتی در برنابئو 1-2 پیروز شد. در بازی برگشت که زیدان مربی رئال بود، هازارد در جناح چپ حمله بازی کرد و وینیسیوس نیمکت نشین شد. آنها بار دیگر با نتیجه 2-1 شکست خوردند، اگرچه تا دقیقه 68 هنوز شانس هایی داشتند، تا اینکه گابریل ژسوس از دومین اشتباه فردی جدی رافا واران استفاده کرد و انگلیسی ها را به طور قطعی پیش انداخت.

قبل از آن سه شکست متوالی، رئال دو بار به اتحاد رفته بود و با دو تساوی با خانه برگشت.

اولین بازی آنها در این ورزشگاه با تساوی 1-1 در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا 13-2012 بود. در واقع، این تنها زمانی بود که رئال مادرید به پیروزی در زمین سیتی بسیار نزدیک شد. آنها در دقیقه 10 توسط بنزما پیش افتادند، اما آگوئرو با یک پنالتی در آخرین دقایق، بازی را به تساوی کشاند. تساوی مانع از صعود رئال مادرید به مرحله یک هشتم نهایی نشد ولی به کار سیتی برای صعود نیامد. در گروهی که دورتموند و آژاکس نیز حضور داشتند.

در فصل 16-2015، رئال مادرید و سیتی دوباره با هم روبرو شدند، اما در نیمه نهایی. بازی رفت در منچستر بدون گل شد ولی در بازی برگشت، گل بیل البته با کمک فرناندو، باعث صعود رئال به فینال شد. دومین فینال بین رئال و اتلتیکو که برای رئال یازدهمین قهرمانی چمپیونزلیگ را به همراه داشت.

فردا شب رئال مادرید می خواهد برای اولین بار در تاریخش در اتحاد برنده شود. البته که برای پادشاه چیزی غیرممکن نیست ولی واقعا می‌توان این سیتی را شکست داد؟

ماموریت (غیرممکن) پادشاه / 0-28 در قلعه وحشت: رئال باید نگران باشد 2
ماموریت (غیرممکن) پادشاه / 0-28 در قلعه وحشت: رئال باید نگران باشد 3
ماموریت (غیرممکن) پادشاه / 0-28 در قلعه وحشت: رئال باید نگران باشد 4