دوشنبه 4 تیر 1403

متن کامل و مفصل آخرین نشست خبری / کلوپ: وقت خداحافظی باید اشک بریزید

وب‌گاه ورزش سه مشاهده در مرجع
متن کامل و مفصل آخرین نشست خبری / کلوپ: وقت خداحافظی باید اشک بریزید

یورگن کلوپ برای آخرین بار به عنوان سرمربی لیورپول در نشست خبری شرکت کرد.

به گزارش "ورزش سه"، لیورپول روز یکشنبه در هفته پایانی لیگ برتر انگلیس به مصاف ولورهمپتون خواهد رفت و این آخرین دیدار یورگن کلوپ در ورزشگاه آنفیلد خواهد بود.

این مربی آلمانی در ژانویه اعلام کرد که تصمیم به جدایی گرفته و در پایان فصل به 9 سال حضورش در این باشگاه انگلیسی پایان می‌دهد.

کلوپ امروز برای آخرین بار به عنوان سرمربی لیورپول در نشست خبری شرکت کرد تا در مورد مسائل مختلف به سوالات خبرنگاران پاسخ بدهد.

او در ابتدا درباره هفته گذشته گفت: "سخت‌ترین هفته زندگی‌ام بود. لحظات عالی وجود داشت. ما مجبور نیستیم وانمود کنیم که یک هفته عادی بوده چون اصلا اینطور نیست. من یک فرد بسیار عمل‌گرا هستم. این آخرین بازی فصل است و بعد از آن تعطیلات است. طبق معمول کار می‌کنیم. دیروز بازیکنان خداحافظی کردند. ما اینجا از باربیکیو بدت بردیم. من البته لحظات احساسی هم دارم. نمی. دانم چند پیراهن را امضا کردم! این‌ها همه بخشی از همین موضوع است. خداحافظی هرگز خوب نیست، اما خداحافظی بدون احساس غم و اندوه یا ناراحتی، به این معنی است که زمان خوبی نداشته‌اید. یک دوره عالی داشتیم بنابراین سخت خواهد بود.

پپ لیندرز؟

او مربی فوق العاده‌ای است، یکی از تاثیرگذارترین مربیانی که تا به حال داشته‌ام. ما سبکی از بازی را ایجاد کردیم که واقعاً آن را دوست دارم. من هر مرحله آن‌ها را دنبال خواهم کرد. یک انتخاب عالی، آن‌ها واقعا خوش شانس هستند.

یان آچتربرگ؟

یان آچتربرگ به استیون جرارد در عربستان می پیوندد. یک مربی فوق العاده که برای او آرزوی موفقیت دارم. جک رابینسون نیز می‌رود. یک مربی جوان فوق العاده، آینده او افق روشنی دارد. بسیاری از افراد خواهند رفت اما طبیعی است. آن‌ها به خاطر من نمی‌روند. این یک شروع جدید و خوب است. همه بسیار خوب خواهند بود و من هر کاری که انجام دهند را دنبال خواهم کرد.

جدایی تیاگو آلکانتارا و جوئل ماتیپ؟

تیاگو و جوئل این هفته در دفتر من بودند. آیا تا به حال انتقال آزاد بهتر از جوئل ماتیپ دیده‌اید؟ به طرز مسخره‌ای بامزه و مرد فوق العاده‌ای است. او اگر می‌خواهد بازی کند، باید تصمیم بگیرد. هر کس او را به دست آورد یک باشگاه خوش شانس است چون او در کلاس جهانی است و فوق العاده فروتن است.

دوست داشتم دوران حرفه‌ای تیاگو را بدون مصدومیت ببینم. یکی از بهترین هایی که تا به حال دیدم. همه چیز را در زمین کنترل می‌کرد. او دیروز خوب به نظر می‌رسید. من قبلاً به آن‌ها گفتم از شما برای هر کاری که انجام داده‌اید، تشکر می‌کنم. همه آن‌ها درخشان بودند، اگر نبودند پارسال می‌رفتند.

تصمیم گیری درمورد VAR؟

من فکر می کنم آنها در مورد نحوه استفاده از VAR رای می‌دهند چون قطعاً درست نیست. این افراد توانایی استفاده درست از آن را ندارند. مشکل VAR نیست. من به حذف VAR به این شکلی که هست رای می‌دهم.

آخرین بازی؟

نمی‌دانم دیدار با تیم چگونه خواهد بود. آیا می‌توانم خیلی هیجانی باشم؟ احتمالاً بله، اما در حال حاضر نمی‌دانم. داشتن یک اتمسفر در بازی جالب خواهد بود. ولورهمپتون بدشانس‌ترین تیم روی تصمیمات VAR بوده.

به نظرم بازی فینال جام اتحادیه محبوب‌ترین فینالی خواهد بود که تا به حال بازی کردیم. ما می‌دانیم که مردم جام اتحادیه را چگونه می‌بینند، اما در آن لحظه کاملاً فوق العاده بود. همه چیز این باشگاه را نشان داد. طرفداران ما می‌توانند لحظات خاصی خلق کنند. آن شب همه ما چیزی واقعاً خاص خلق کردیم. از نظر باشگاه، بهترین شب زندگی ما بود. من آن را دوست داشتم. من دوست داشتم چشمان بچه‌ها را ببینم. یک شب فوق العاده بود که هرگز آن را فراموش نمی‌کنم.

لحظات قابل توجه در لیورپول؟

فوتبالی که ما بازی کردیم بهترین فوتبالی بود که امسال مقابل منچسترسیتی بازی کردیم. ما هرگز مانند آن روز آن‌ها را کنترل نکردیم. آن روز ما بهترین بازی را انجام دادیم. قبلا هم برنده شده بودیم اما بازی‌های متفاوتی بود.

کنترل چنین بازی‌ای، 60 دقیقه مورد علاقه من بود. دیدنی‌ترین بازی مقابل بارسلونا بود. بهترین گل، گل آلیسون بکر به وست بروم. بهترین پاس گل، ترنت الکساندر - آرنولد. بهترین سیو، آلیسون بکر مقابل ناپولی. آیا بهترین ارسال را می خواهید؟ بهترین گل پشت پا، سادیو مانه.

لیورپول باید جام‌های بیشتری می‌برد؟

من کاملا خوبم. می‌دانم که می توانستیم بیشتر قهرمان شویم اما نمی‌توانم آن را تغییر دهم. ما همچنین می‌توانستیم کمتر قهرمان شویم. قهرمان نشدن با یک امتیاز تجربه خوبی نیست اما یک تجربه است. در این لحظات نمی‌توانستم کار دیگری انجام دهم. وقتی جلوی سیتی گل نمی‌زنیم و سرخیو آگوئرو به برنلی گل می‌زند، این تقصیر من نیست! می‌توانستیم به قهرمانی‌های بیشتری در چمپیونزلیگ برسیم. حضور در سه فینال یک دستاورد قابل توجه است. شانس زیادی برای شکست خوردن در فینال وجود دارد. مقابل رئال مادرید، آنها نمیشه راهی برای بردن آن پیدا می‌کنند. دوباره تلاش کردیم. اگر فکر کنم می‌توانستم کارهای بیشتری انجام دهم، خوشحال نمی‌شوم. بیشتر از این نمی‌توانستم کاری انجام دهم. آیا شخص دیگری می توانست بهتر عمل کند؟ احتمالا. اما من نه و حالم خوب است. مردم این را قضاوت خواهند کرد و اکثر آن‌ها خوب قضاوت می‌کنند.

زندگی در لیورپول؟

فوق العاده تاثیرگذار. خداحافظی خیلی سخت خواهد بود. همه چیز این مکان را دوست داشتم. من خاطرات را با خودم می‌برم، خاطراتی خارق العاده. دوستی برای همیشه. فکر نمی کنم این نه سال سریع گذشته باشد.

ما از همه چیز استفاده کردیم، سعی کردیم از همه چیز بهترین استفاده را ببریم و تا حد امکان از آن لذت ببریم. من یک روز آن را هم فراموش نمی‌کنم چون با بهترین افرادی که تا به حال ملاقات کردم و بهترین باشگاهی را که می‌توانستم تصور کنم، در یک شهر فوق العاده و بسیار خاص ملاقات کردم.

این روزها هیچ چیز عالی نیست، اما اکثریت مردم این شهر تا حد امکان به هم نزدیک هستند. این فوق العاده است که می‌دانم زمان زیادی از زندگی‌ام را اینجا گذراندم. اگر شهر به من نیاز دارد، من آنجا خواهم بود. من می‌خواهم در هر حالتی مفید باشم.

ادامه دارد...