محیط زیست

محیط زیست

ذره‌بین ایسنا روی آلودگی نیروگاه‌های تهران
خبرگزاری ایسنا

چند سالی است با شروع فصل سرما قصه ناتمام آلودگی هوای تهران هم آغاز می‌شود؛ کلاف سردرگمی که بخش‌های مختلف یکدیگر را در پیدایش آن مقصر می‌دانند و هر روز انگشت اتهام به طرف یکی از این بخش‌ها نشانه گرفته می‌شود؛ در این بین آلودگی نیروگاه‌های برق معمولا نقل محافل مختلف است؛ در این راستا، ایسنا برای پیگیری میزان دخالت این موضوع در آلودگی هوا، از چهار نیروگاه تهران بازدید و جزییات فعالیتهای...

بذرکاری در زاگرس طرحی «نمایشی» است
خبرگزاری ایسنا

در پی اجرای طرح بذرکاری در جنگل‌های زاگرسی 11 استان کشور، یک عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور چنین اقداماتی را «نمایشی» خواند.

ذهنیتی که از حیوانات برای بچه‌ها ساخته می‌شود
خبرگزاری ایسنا

مجید شفیعی با بیان این‌که حیوانات در ادبیات کهن ما به صورت تمثیلی به کار می‌رفتند، می‌گوید این موضوع بر شناخت و نگرش انسان نسبت به حیوانات در واقعیت تأثیرگذار بوده است.

16شکارچی متخلف در کامیاران دستگیرشدند
خبرگزاری ایسنا

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کامیاران گفت: در یک ماه اخیر16 متخلف شکار و صید در مناطق و زیستگاه های طبیعی این شهرستان توسط محیط بانان دستگیر و خلع سلاح شدند.

گره اصلی ابرچالش آب در نظام تصمیم گیری آب کشور است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری گفت: گره اصلی در موضوع ابرچالش آب در کشور، در نظام تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری و در یک کلام نظام حکمرانی آب است.

پذیرش بیش از 2000 اثر در سیزدهمین دوره جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری و روستایی
خبرگزاری ایسنا

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران با اشاره به اینکه در سیزدهمین دوره جشنواره "پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری و روستایی" 2 هزار و 29 اثر در پنج حوزه پذیرفته شده است افزود: در سال 1398 یک هزار و 97 اثر انتخاب شده بود همچنین 264 پایان‌نامه از دانشگاه‌های مختلف، یک هزار و 160 مقاله، 336 کتاب و 109 طرح نوآورانه و فناورانه در وب سایت جشنوار بارگذاری شده است.

توقف احداث ویلای 11 طبقه در ارتفاعات «مارکوه» رامسر / دستگاه قضا ورود کرد
خبرگزاری دانا

محمدصادق اکبری از اقدام فوری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رامسر در صدور دستور توقف و جلوگیری از ادامه عملیات اجرایی در ساخت ویلای بلند مرتبه در ارتفاعات قلعه مارکوه رامسر خبر داد.

3 گام انقلابی برای اصلاح محدوده طرح ترافیک
وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز:‌رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران معتقد است: در بازنگری طرح ترافیک باید تصمیم های انقلابی و شجاعانه گرفت. او معتقد است با برداشتن 3 گام، حذف موتورسیکلت های کاربراتوری از محدوده بازار، سنجش کیفیت سوخت توزیع شده در نیروگاه ها و تعریف مکانیزمی برای محدودیت ورود خودروهای فرسوده به محدوده مرکزی شهر می توان به وضعیت مطلوب تری رسید.

گره اصلی ابر چالش آب در نظام حکمرانی است
خبرگزاری مهر

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری گفت: گره اصلی در موضوع ابرچالش آب در کشور، در نظام تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری و در یک کلام نظام حکمرانی آب است وگرنه راهکارها تقریبا مشخص است

مطالبات تشکل‌های دانشجویی از مجلس شورای اسلامی در آستانه روز دانشجو
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - تشکل‌های دانشجویی امروز دوشنبه در مراسمی که به مناسبت روز دانشجو با حضور رییس مجلس شورای اسلامی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، به بیان مطالبات و سوالات خود پرداختند.

مهم‌ترین خبر‌های جامعه که در 15 آذر ماه رخ داد
خبرگزاری میزان

در این بسته خبری مهمترین اخبار گروه جامعه خبرگزاری میزان در روز پانزدهم آذر ماه را مشاهده می‌کنید.

بازیافت پسماند غذایی، سرمایه گذاری سودآور و جدید
وب‌گاه مشرق نیوز

می گویند جنگل ها می سوزد، سیل می آید و... چون زمین گرم شده و گازهای گلخانه ای زیاد. خیلی وقت است کارشناسان می گویند پسماند غذایی اگر کشور بود، سومین کشور تولیدکننده گاز های گلخانه ای جهان بود.

وخامت حال یک پلنگ زخمی در خراسان رضوی
وب‌گاه عصر ایران

در حال حاضر پلنگ در باغ وحش قرنطینه است و درمان ادامه دارد. از تیم پزشکی که برای پلنگ تندوره کار می‌کردند، خواسته‌ایم که بیایند و از تجربه قبلی استفاده کنند تا شاید بتوانیم تاریخ‌ساز باشیم.

دولت سیزدهم رابطه با غرب را اولین و آخرین فرصت نمی‌بیند
وب‌گاه مشرق نیوز

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ددولت سیزدهم به دنبال استفاده از ظرفیت‌های متنوع سیاست خارجی است و نمی‌خواهد به رابطه با غرب به عنوان اولین و آخرین فرصت نگاه کند.

تاکید رییس کمیسیون کشاورزی بر تهاتر کالا میان ایران و برزیل
وب‌گاه مشرق نیوز

رییس کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در دیدار سفیر برزیل بر تنظیم تراز تجاری و تهاتر کالا میان دو کشور تاکید کرد.