سه‌شنبه 18 مرداد 1401

محیط زیست

محیط زیست

خبرگزاری مهر

سخنگوی شورای نگهبان با انتشار پیامی اعلام کرد: پرتاب موفق ماهواره خیام نشان داد برنامه فضایی ایران همچنان در حال پیشرفت است و تحریم‌ها نمی‌تواند آن را متوقف کند.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، نمایندگان شرکت‌های بازیافت پولی اکول (Puli Ecol)، سنسی اسپا (Senesi Spa)، دبیرکل موسسه آسیا در ایتالیا، عضو هیات شرکت سنسی اسپا و رایزن شرکت بازیافت پولی اکول از پروژه‌های پسماند شهر تهران بازدید کردند و زمینه همکاری شرکت‌های ایتالیایی با شهرداری تهران در حوزه تفکیک زباله از مبداء با حضور جلال بهرامی، معاون خدمات شهری، مهدی عزیزی مدیرعامل سازمان...

وب‌گاه مشرق نیوز

گرمای شدید اروپا، مسئولان شهر سالزبورگ اتریش را به توجه بیشتر به حیات فضای سبز شهری ترغیب کرده است؛ در جدیدترین اقدام، کیسه‌های آب برای حفاظت درختان در برابر گرما در پارک‌های شهر اعمال شده است.

خبرگزاری مهر

سومین نمایشگاه مسکن و شهرسازی به عنوان شهر ساخت از تاریخ 3 الی 5 آبان ماه 1401 برگزار می شود.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - نمایندگان شرکت‌های بازیافت پولی اکول، سنسی اسپا، دبیرکل موسسه آسیا در ایتالیا، عضو هیات شرکت سنسی اسپا و رایزن شرکت بازیافت پولی اکول از طرح‌های پسماند شهر تهران بازدید کردند و زمینه همکاری شرکت‌های ایتالیایی با شهرداری تهران در حوزه تفکیک زباله از مبدأ مورد بررسی قرار گرفت.

وب‌گاه عرشه آنلاین

اصفهان آلوده‌ترین کلانشهر ایران شد.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - انفجار سکوی حفاری شناور دیپ‌واتر هورایزِن (Deepwater Horizon) پس از اتمام عملیات حفاری در سال 2010 میلادی در سواحل خلیج مکزیک بزرگ‌ترین حادثه نفتی فراساحل آمریکا تا به امروز به شمار می‌رود که اثرات زیست‌محیطی مخربی بر جای گذاشته است.

وب‌گاه فرارو

اصفهان در وضعیت بسیار ناسالم برای عامل ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون (AQI=205).

وب‌گاه فرارو

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست مازندران گفت: محل زندگی بیشتر مار‌های سمی مازندران مانند افعی لطیفی و دماوندی در ارتفاعات البرز و منطقه دماوند است که امکان ندارد سیلاب شهرستان چالوس این مار‌ها را از این منطقه به سواحل منتقل می‌کند.

وب‌گاه گسترش

گزارش تحلیلی وضعیت شاخص آلودگی هوا در هفت کلانشهر کشور در تاریخ 18 مرداد ماه 1401 اعلام شد.

خبرگزاری مهر

گزارش تحلیلی وضعیت شاخص آلودگی هوا در هفت کلانشهر کشور در تاریخ 18 مرداد ماه 1401 اعلام شد.

وب‌گاه خبر آنلاین

ایسنا نوشت: بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در بین هشت کلانشهر کشور امروز (18 مردادماه) شهر اصفهان آلودگی هوا را با وضعیت بسیار ناسالم تجربه کرده است. کیفیت هوای چهار کلان‌شهر نیز در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

خبرگزاری ایرنا

کرمان - ایرنا - باورش هم سخت است استانی که در بیشتر ایام سال گردوخاک یا طوفان شن را تجربه می‌کند با وجود 23 شهرستان تنها 9 ایستگاه پایش شاخص کیفی هوا آن هم در هشت شهرستان داشته باشد که این ایستگاه‌ها هم همگی به سامانه آنالایزرهای ذرات مجهز نباشند؛ اما این واقعیت دارد.

وب‌گاه خبر آنلاین

تسنیم نوشت: اما در خصوص ماهواره «خیام»؛ اکنون این ماهواره حدود 600 کیلوگرم وزن دارد و و شاید اصلی‌ترین علت همکاری ایران با روسیه در پروژه پرتاب ماهواره "خیام" وزن بیش از نیم‌تنی این ماهواره و نیز درصد بسیار بالای موفقیت پرتابگر سایوز باشد گه مراحل ابتدایی و پرتاب خیام به کشور روسیه واگذار شده است.