جمعه 28 مرداد 1401

منطقه آزاد

منطقه آزاد

خبرگزاری دانا

بندر چابهار به جهت برخورداری از موقعیت ممتاز در شرق تنگه هرمز و دریای عمان در مسیر خطوط اصلی کشتیرانی به آفریقا، آسیا و اروپا قرار گرفته و با وجود ارتباط با دو بندر گوادر در پاکستان و چابهار در ایران با داشتن موقعیت استراتژیک و مهم، قابلیت تبدیل شدن به دروازه شاهراه اقتصادی آسیای میانه را دارد.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، با حضور علی رسولیان؛ معاون وزیر صمت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و محمد رضا اسکندری؛ رئیس سازمان منطقه آزاد اروند، تفاهم نامه همکاری میان این دو سازمان به امضا رسید. این تفاهم نامه قرار است با محوریت اجرای پروژه‌های بهسازی در شهرک‌های صنعتی آبادان و خرمشهر اجرایی شود. براساس صحبت‌های انجام شده، با اجرای این تفاهم نامه...

خبرگزاری دانا

علی رسولیان گفت: شهرک های صنعتی آبادان با استفاده از ظرفیت اراضی متعلق به منطقه آزاد اروند می تواند توسعه پیدا کند.

خبرگزاری مهر

تبریز - با سفر هیئت دولت سیزدهم به آذربایجان شرقی و تاکید رئیس جمهور مبنی بر اتمام پروژه های نیمه تمام و رهاشده این استان، امیدها برای اتمام این پروژه ها زنده شده است.

خبرگزاری ایرنا

قصرشیرین - ایرنا - نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی مرز را آینه تمام نما و نماد اقتدار یک کشور دانست و گفت: پرویزخان به عنوان یک مرز مهم تجاری برای 2 کشور ایران و عراق، نیازمند تصمیماتی موثر برای سامان دهی مشکلات و مسایل آن جهت داشتن مرزی در شان نظام جمهوری اسلامی ایران است.

خبرگزاری ایرنا

آبادان - ایرنا - معاون وزیر صمت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور تامین زیرساخت های بخش صنعت در شهرک ها و نواحی صنعتی را 2 برنامه مهم و ضروری این سازمان بیان کرد و گفت: بیش از هفت هزار هکتار اراضی به مساحت نواحی صنعتی کشور اضافه شده است.

خبرگزاری دانا

رئیس فدراسیون بسکتبال، کادرفنی جدید تیم ملی بانوان را تعیین کرد.

وب‌گاه گسترش

محمود مولوی - نماینده مردم آبادان در مجلس

خبرگزاری ایرنا

سمنان - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان گفت: حصارکشی بخشی از جاده ترانزیتی تهران - مشهد در محدوده استان سمنان به منظور تامین امنیت یوزپلنگ‌ها در قلمروشان ضروری‌ترین اقدام برای حفظ جان این گونه است که بدون اعتبار ملی میسر نیست.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: دولت در مسیر خدمت به مردم در کنار نمایندگان و حامی مردم استان سیستان و بلوچستان است و هیچ فاصله و مانعی بین دولت با مردم و نمایندگان آنان وجود ندارد.

خبرگزاری تسنیم

سفیر تام الاختیار قرقیزستان در تهران گفت: کریدور ریلی اوش - بندرعباس، ایران و کشورهای عربی را به چین نزدیک‌تر می‌کند.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - مهدی کشاورز با بیان اینکه منطقه آزاد مصداق ضرب المثل شیر بی یال و دُم و اشکم است گفت: مادامی که هایا کارت (hayya card) فعال نشود طرح سخنانی همچون استفاده از ظرفیت کیش و بهره برداری اقتصادی از امکانات منطقه در مقطع جام جهانی شایعه و غیرواقعی است.

وب‌گاه تابناک

فاطمی امین وزیر صمت در حاشیه نشست امروز هیات دولت گفت: «آیین نامه واردات خودرو در حال نهایی شدن است.» این در حالی است که در برخی خبر‌ها از قول وزیر صمت گفته شد «شنبه هفته آینده خبر قطعی واردات آن اعلام می‌شود. اما در این میان فعالان بازار پیش بینی کاهش قیمت ها در آینده نزدیک را دارند.