شنبه 5 اسفند 1402

نخستین همکاری باشگاه فیلم سوره و کانون پرورش فکری برای ساخت فیلم اقتباسی

خبرگزاری تسنیم مشاهده در مرجع
نخستین همکاری باشگاه فیلم سوره و کانون پرورش فکری برای ساخت فیلم اقتباسی

باشگاه فیلم سوره و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، برای ساخت یک فیلم سینمایی اقتباسی به توافق رسیدند.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری تسنیم، باشگاه فیلم سوره طی قراردادی با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای ساخت یک فیلم سینمایی که اقتباسی از یکی از آثار مکتوب کانون است، به توافق رسیدند.

این فیلم سینمایی با سرمایه‌گذاری این مجموعه‌ها، برای مخاطب نوجوان توسط باشگاه فیلم سوره ساخته خواهد شد. این فیلم، ششمین اثر حرفه‌ای و چهارمین فیلم سینمایی باشگاه فیلم سوره است که توسط رضا کشاورز حداد کارگردانی خواهد شد.

کارگردان فیلم سینمایی "اخت‌الرضا": زندگی حضرت معصومه (س) را با تکیه بر مستندات و پژوهش‌های تاریخی روایت کردیم

کشاورز حداد در سه سال گذشته، مسیر تولیدات حرفه‌ای خود را در باشگاه فیلم سوره گذرانده و تاکنون بیشترین آثار تولیدی کوتاه این هنرمند در ژانر کودک و نوجوان بوده است. همچنین کشاورز حداد، کارگردانی قصه امیرعلی در سریال اپیزودیک «تازه وارد» را بر عهده داشت که داستانِ کودکی به نام امیرعلی در خانواده‌ی سه نفره را روایت می‌کند. سریال «تازه وارد» محصول خانه تولیدات جوان صدا و سیما و تولید باشگاه فیلم سوره، سال گذشته از شبکه سه پخش شده است.

از دیگر آثار این کارگردان می‌توان به فیلم‌های کوتاه «تریبون»، «تعمیرکار»، «ناهارترین»، «ترسناک نیست»، «هیات همراه»، «مداد رنگی»، «تکیه گاه»، «هدیه» و «آخرشه» اشاره کرد.