شنبه 22 مرداد 1401

نرخ خرابی پله برقی در متروی پایتخت کمتر از یک درصد است

خبرگزاری تسنیم مشاهده در مرجع
نرخ خرابی پله برقی در متروی پایتخت کمتر از یک درصد است

طبق اعلام مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه‌، نرخ خرابی پله برقی در متروی پایتخت کمتر از یک درصد است.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه؛ در خطوط هفت‌گانه متروی تهران خرابی تجهیزات پر مصرف مانند پله‌برقی‌ها و آسانسور ها با توجه به حجم مسافری که روزانه از این تجهیزات استفاده می‌کنند، امری غیرقابل اجتناب است اما غالبا این وسایل به سرعت تعمیر و به مدار خدمت‌رسانی باز می‌گردند.

گزارش فعالیت پله برقی‌ها و آسانسورها روزانه توسط کارکنان این شرکت ثبت می‌شود و به‌منظور رفاه بیشتر حال شهروندان سعی می‌شود خرابی‌ها در کمترین زمان ممکن بر طرف شود که طبق آمار موجود کمتر از یک درصد پله برقی‌ها در روز به دلیل خرابی خاموش هستند.

در مجموع می‌توان گفت که در حال حاضر فقط 4 پله‌برقی به‌منظور بحث‌های فنی و ایمنی نیاز به تعمیرات اساسی دارند و مدتی است خارج از مدار بهره‌برداری قرار دارند که به محض انجام اورهال، فعال خواهند شد همچنین روزانه تعدادی از پله‌برقی‌ها نیز به دلایلی مثل خاموش کردن پله توسط خود مسافران یا گیر کردن وسایل، به‌صورت لحظه‌ای متوقف می‌شوند که این موارد توسط پرسنل این شرکت سریع بر طرف شده و در صورت ایجاد خرابی و نیاز به قطعه ظرف کمترین زمان ممکن تعمیرات انجام می‌شود.

در خصوص آسانسور ها نیز باید گفت که در حال حاضر 176 آسانسور به شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه تحویل داده شده است که غالب آنها (یک آسانسور در حال تعمیر است) در حال خدمت رسانی به مسافران در خطوط یک، دو و پنج هستند.

سایر آسانسورها به دلیل قوانینی که مطابق با شرایط مترو نیستند هنوز موفق به کسب استاندارد نشدند و قانوناً امکان بهره‌برداری از آنها وجود ندارد که امیدواریم این مشکل با هماهنگی سازمان ملی استاندارد و شرکت راه آهن شهری تهران و حومه هرچه زودتر برطرف شود.

آرشیو الکترونیکی اسناد شهرداری تهران با اختلال یا کندی روبه‌رو است چمران: به اصلاحات صورت گرفته در ماده 100 قانون شهرداری‌ها توسط مجلس خوش‌بین نیستیم