چهارشنبه 19 مرداد 1401

هنر انقلاب

هنر انقلاب

خبرگزاری تسنیم

علی فروزانفر معاون جدید هنری حوزه هنری، در اولین مصاحبه رسانه‌ای خود به‌صورت اجمالی به برنامه‌های خود در این معاونت اشاره کرده و به مهم‌ترین آسیب‌ها و چالش‌های هنر انقلاب نیز اشاره کرد.

خبرگزاری دانا

همزمان با شروع ماه محرم تازه‌ترین دیوارنگاره میدان ولیعصر (عج) تهران با طرحی از حسن روح‌الامین رونمایی شده است که در این اثر هنری امام حسین (ع) را درحالی می‌بینیم که حر مقابل‌شان به زانو افتاده و دست‌های او در دستان امام است.

خبرگزاری تسنیم

مراسم تودیع و معارفه معاون هنری حوزه هنری با حضور قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و دادمان رئیس حوزه هنری و جمعی از هنرمندان برگزار شد.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - بعد از پیروزی انقلاب اسلامی که با آرمان‌های مذهبی شکل گرفته بود، گروهی از هنرمندان با اندیشه‌های دینی آثاری را در ارتباط با مفاهیم عاشورا و شهادت خلق کردند که حسین خسروجردی یکی از سرآمدان نسل نقاشان آن دوران است.

وب‌گاه خبر آنلاین

در طول بیش از 40 سال فعالیت فرهنگی و افتخار آشنایی و همکاری با اصحاب فرهنگ و هنر و مصاحبت با هنرمندان، هنرورزان و هنردوستان، در بین آنان و در رشته‌ها و زمینه‌های گوناگون هنری هماره بعضی آثار و بعضی افراد چشم و دلم را ربوده و با خود همراه و انس، معرفت و محبت بین من و اثر و صاحب اثر ایجاد می‌کرد که تا جان باقی است، آن نیز جاودانه است.

خبرگزاری دانا

مراسم تشییع پیکر حبیب‌الله صادقی شنبه 8 مرداد با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی، رییس حوزه هنری، رییس فرهنگستان هنر و خانواده آن مرحوم برگزار شد.

خبرگزاری تسنیم

محمدمهدی اسماعیلی در مراسم تشییع زنده یاد حبیب الله صادقی نقاش پیشکسوت هنر انقلاب با اشاره به خلق اثر معناگرایانه «در رثای سیمرغ» توسط این هنرمند انقلاب و دفاع مقدس گفت: استاد صادقی این تابلوی 100 متری که به اقامه نماز باشکوه مقام معظم رهبری بر پیکر شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی ختم می‌شود را عاشقانه و جهادی به سرانجام رساند.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تسلیت مجدد درگذشت زنده یاد حبیب الله صادقی هنرمند برجسته انقلابی، تاکید کرد: فقدان ایشان یک ضربه بر هنر انقلابی ایجاد کرد.

وب‌گاه الف

از کودکی و نوجوانی شعر می‌گفت، اما خودش می‌گوید جاذبه امام خمینی (ره) او را به مسیر پرهیاهویی رهنمون کرد و به شعر وی هدف و مسیری پرطنین داد تا فرازوفرود‌های زیادی را همگام با انقلاب اسلامی طی کند.

وب‌گاه الف

وب‌گاه خبر آنلاین

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه گذشته در منزل مرحوم استاد حبیب‌الله صادقی حضور یافت و ضمن اهدای فاتحه و عرض تسلیت، با خانواده آن مرحوم ابراز همدردی کرد.

خبرگزاری تسنیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه چهارشنبه در منزل مرحوم حبیب‌الله صادقی حضور یافت و ضمن قرائت فاتحه و عرض تسلیت، با خانواده آن مرحوم ابراز همدردی کرد.

خبرگزاری مهر

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با انتشار پیامی درگذشت حبیب الله صادقی را تسلیت گفت.

خبرگزاری دانا

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت حبیب الله صادقی هنرمند نقاش متعهد را تسلیت گفت.