جمعه 28 مرداد 1401

ورزشگاه میزبان فینال جام جهانی 2022 را بیشتر بشناسید

خبرگزاری فارس مشاهده در مرجع
ورزشگاه میزبان فینال جام جهانی 2022 را بیشتر بشناسید

به گزارش خبرگزاری فارس، نشریه «الوطن» قطر امروز تیتر یک روزنامه خود را درباره ورزشگاه لوسیل مهمترین استادیوم میزبان جام جهانی 2022 قطر که قرار است فینال در این ورزشگاه برگزار شود، اختصاص داد.

ورزشگاه لوسیل کارهای پایانی را انجام می دهد و بزودی به صورت رسمی افتتاح خواهد شد. در همین زمینه تمیم العابد طراح این ورزشگاه جزئیات از چگونگی ساخت و طراحی این ورزشگاه به نشریه قطری اعلام کرد.

طبق اعلام مهندس ساخت این ورزشگاه فوق پیشرفته، طراحی لوسیل برای مدت 2 سال طول کشید. ساخت این ورزشگاه به مدت 5 سال طول کشید که 10 هزار کارگر به صورت شبانه روزی در این پروژه کار کردند. 57 میلیون ساعت کارگران برای ساخت لوسیل صرف کردند.

همچنین این مهندس طراح قطری از گنجایش زیاد لوسیل عنوان کرد که این ورزشگاه به صورت مشخص 85 هزار تماشاگر را در خود جای می دهد ولی توانایی میزبانی از 100 هزار تماشاگر را دارد.

جام جهانی 2022 قطر از تاریخ 29 آبان به میزبانی دوحه آغاز می شود. تیم ملی کشورمان در گروه دوم این رقابت ها با تیم های ملی آمریکا، انگلیس و ولز رقابت خواهد کرد.

انتهای پیام /

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید جام جهانی 2022 قطر ورزشگاه میزبان جام جهانی لوسیل جزئیات ناگفته از میزبان فینال جام جهانی این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است
ورزشگاه میزبان فینال جام جهانی 2022 را بیشتر بشناسید 2
ورزشگاه میزبان فینال جام جهانی 2022 را بیشتر بشناسید 3