پیش‌نیاز محدودسازی، ایجاد فضا برای دوچرخه‌سواری بانوان است

خبرگزاری ایرنا مشاهده در مرجع
پیش‌نیاز محدودسازی، ایجاد فضا برای دوچرخه‌سواری بانوان است

بجنورد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: قبل از ایجاد محدودیت برای دوچرخه‌سواری بانوان در معابر عمومی، باید به فکر ساماندهی این حوزه و ایجاد مکان‌های مناسب و امن برای فعالیت این قشر جامعه بود.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی روز شنبه در نشست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان با اشاره به افزایش دوچرخه‌سواری بانوان در سطح شهر، اظهار داشت: همان‌گونه که پیامبر اکرم (ص) تاکید داشتند که اول مسجد «قبا» را بسازید، سپس مسجد «ضرار» را تخریب کنید، در مورد دوچرخه سواری بانوان هم باید ابتدا محل مناسبی ایجاد شود و سپس از رواج آن در خیابانها و معابر جلوگیری شود.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی ویژه دشمنان برای دو قشر جوانان و بانوان، به عنوان جامعه هدف، تصریح کرد: نهال جوانان و نوجوانان در حال رشد و شکل‌گیری است و اگر باغبان فرد ماهر و درستکاری باشد می‌تواند آنها را به بهترین وجه ممکن رشد دهد؛ اما اگر غیر از این باشد از مسیر منحرف شده و در کوتاه‌ترین زمان گرفتار خزان می‌شوند.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی افزود: زنان جامعه نیز با روحیه لطیف و باورهای زلالی که دارند وقتی در معرض تهاجم فرهنگی دشمن قرار گیرند، احساسات آنها بر خردمندی آن‌ها غلبه می کند؛ ازاین‌رو باید به‌صورت ویژه از این 2 قشر جامعه هدف دشمن مراقبت کنیم.

وی تاکید کرد: این هشدار به جامعه اسلامی و مسوولان و دین‌داران دردمند است که مراقب باشید دشمنان سرمایه‌های جامعه دینی را از شما نگیرند و یکی از اصلی‌ترین راهکارهای مراقبت و محافظت نیز اهتمام نسبت به امربه‌معروف و نهی از منکر است.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه اهتمام به امربه‌معروف مهم‌ترین راهکار مراقبت از سرمایه‌های دینی است، افزود: متاسفانه در حال حاضر احساس مسوولیت کم و عکس‌العمل در مقابل منکرها کمرنگ شده است؛ ازاین‌رو لازم است این احساس مسوولیت احیا شود.

حجت الاسلام و المسلین یعقوبی با بیان اینکه فقط برخورد سلبی و نهی فایده ندارد بلکه باید راه‌های اصلاح یک موضوع هم مدنظر قرار گیرد، خاطرنشان کرد: چه اشکالی دارد شهرداری پارک ویژه بانوان بسازد تا بانوان بتوانند با فراغ بال در این مکان‌ها به دوچرخه‌سواری بپردازند.

استان 863 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد.

برچسب‌ها