دوشنبه 3 اردیبهشت 1403

کشف 300 کیلو تریاک در بار ضایعات آهن

خبرگزاری خبرنگاران جوان مشاهده در مرجع
کشف 300 کیلو تریاک در بار ضایعات آهن

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از کشف 300 کیلوگرم تریاک از بار ضایعات آهن یک کامیون در تهران خبر داد و گفت: در این رابطه یک سوداگر مرگ دستگیر شد.

سرهنگ حسین باباپور گفت: با اقدامات پیچیده اطلاعاتی و پلیسی مبنی بر شناسایی فعالیت مجرمانه یکی از قاچاقچیان سابقه دار مواد مخدر در پوشش بار ضایعات آهن، موضوع تحت پیگیری و بررسی ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: در ادامه مشخص شد متهم با استفاده از یکدستگاه کامیون مقادیر قابل توجه‌ای تریاک را در پوشش بار ضایعات آهن بارگیری و پس از مخفی و جاساز کردن آن، قصد دارد این محموله قاچاق را به تهران منتقل کرده و به شکل خرده فروشی توزیع کند.

سرهنگ باباپور، افزود: با تجمیع اطلاعات به دست آمده پرونده به نظر مرجع قضائی رسید و دستور دستگیری راننده و توقیف خودرو صادر شد که متعاقبا شب گذشته یک گروه از ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب با هماهنگی‌های لازم اقدام به رصد و پایش کامیون‌ها و محل‌های تردد احتمالی متهم کردند.

وی در ادامه افزود: پس از چندین ساعت پایش دقیق و گشتزنی هدفمند در محور‌های مواصلاتی تهران سرانجام کامیون مذکور در یکی از محور‌ها مشاهده و بلافاصله توقیف و راننده آن دستگیر شد که در بازرسی از محموله خودرو 300 کیلو تریاک که در لابلای بار ضایعات آهن به صورت ماهرانه‌ای جاساز شده بود کشف شد. این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: متهم پس از اعتراف به جرم خود برای سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی تحویل داده شد. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب در پایان به سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر هشدار داد: ماموران این پلیس در کلیه مسیر‌های مواصلاتی، بیراهه و تمامی میادین و مراکز سطح شهر به صورت شبانه روزی حضور دارند و این محور‌ها را به طور مداوم و مستمر تحت پوشش اطلاعاتی قرار می‌دهند و هر محموله‌ای از این مسیر‌ها وارد تهران بشوند تحت نظر قرار گرفته و کشف و متهمان آن نیز دستگیر خواهند شد.

باشگاه خبرنگاران جوان اجتماعی حوادث و انتظامی