یک‌شنبه 5 تیر 1401

امضای تفاهمنامه همکاری رسانه‌ای ایران و شبکه الاعلام عراق

خبرگزاری خبرنگاران جوان مشاهده در مرجع
امضای تفاهمنامه همکاری رسانه‌ای ایران و شبکه الاعلام عراق

مدیر کل امور بین الملل رسانه ملی، با رئیس هیئت امنای رسانه‌های عراق تفاهمنامه همکاری امضا کرد.

علی فهیم دانش مشاور ریس سازمان و مدیرکل امور بین الملل می‌گوید: در حال حاضر نقش‌های متعددی برای رسانه در سطح دنیا تعریف شده است یکی از مهم‌ترین نقش‌های رسانه در حال حاضر بحث صلح پایدار، امنیت، حفظ محیط زیست، روابط و تعاملات سیاسی است. ما تلاش کریم با توسعه دیپلماسی رسانه‌ای سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به افزایش تعاملات با همسایگان کشورمان خصوصا با شبکه دولتی مهم الاعلام العراقی که امروز میزبان هیات شان هستیم به این اهداف برای دو ملت و دو کشور دست پیدا کنیم.

به گفته فهیم دانش تعاملات در زمینه ساخت سریال، فیلم، تبادل فیلم وسریال، استفاده از امکانات و تجارب علمی، فنیف فیلم سازی، سریال سازی سازمان صداوسیما و متقابلا امکانات و بستر‌هایی که شبکه الاعلام العراق در جمهوری عراق دارد از موارد تفاهم نامه همکاری خواهد بود.

نبیل جاسم محمد رئیس هیات امنای رسانه های عراق نیز در این نشست می‌گوید: این همکاری بین ایران و عراق اگر چه کمی دیر شروع شد، اما باید برای تعاملات بیش از این تلاش کنیم.

او می گوید: جمهوری اسلامی ایران در واقع افق‌های گسترده‌ای را برای این همکاری و هماهنگی رسانه‌ای با کشور عراق فراهم کرده، مخصوصا در زمینه همکاری‌های رسانه‌ای، اقتصادی و آموزش رسانه‌ای و در واقع این هماهنگی و این تبادل تجربیات در حال حاضر به یک سطح بسیار مطلوبی در مقایسه با گذشته رسیده است و البته امضای این تفاهم نامه یا موافقت نامه رسانه‌ای زمینه را یک بستر بسیار مهمی جهت گسترش بیش از پیش این همکاری‌های رسانه‌ای و همکاری در همه زمینه‌های دیگر را فراهم می‌کند.

باشگاه خبرنگاران جوان فرهنگی هنری رادیو تلویزیون