چهارشنبه 19 مرداد 1401

بازار سهام

بازار سهام

خبرگزاری مهر

بازار سهام امروز در روندی معکوس با روز گذشته تحت تاثیر رفتار حقوقی ها شاهد غلبه عرضه بر تقاضای سهام بود. بازاری که حجم و ارزش معاملات آن نیز بسیار ضعیف بود.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: امروز پس از 5 روز شاخص‌های بورس نزول کردند و ارزش معاملات خرد سهام کاهش یافت.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

با نزدیک شدن به پایان مرداد ماه و مشخص شدن میزان فروش مرداد ماه شرکت‌ها فعالان و تحلیلگران بازار می توانند فروش ماه ششم را تخمین بزنند و سود (EPS) شش ماه رو محاسبه کنند و به عبارتی دخل شرکت‌های بورسی را محاسبه کنند.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - شاخص کل بورس تهران امروز (سه‌شنبه، 18 مردادماه) با سه هزار و 473 واحد کاهش در ارتفاع یک میلیون و 448 هزار واحدی قرار گرفت.

خبرگزاری تسنیم

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 3هزار واحدی روبرو شد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

هر دم از این باغ بری می‌رسد. این تکه از بیت نظامی، شاید نزدیک ترین تعبیر به نگاه کارشناسان و فعالان بازار سرمایه در واکنش به صحبت‌های رئیس سازمان بورس بود. ماجرا از این قرار است که مجید عشقی در تازه ترین اظهارات خود بیان کرده که «پیشنهادهایی برای بهتر شدن شاخص‌کل در حال بررسی است و شاید یک شاخص جدید منتشر شود.‌» اظهاراتی که خیلی زود بعد از مطرح‌شدن، مورد‌توجه فعالان و کارشناسان بازار...

وب‌گاه اقتصاد نیوز

2 سال پیش در چنین روزی شاخص کل بورس تهران در دولت قبل، بعد از یک دوره رشد افراطی شروع به نزول کرد و از آن زمان تاکنون 30درصد افت کرده است. بازخوانی دوره 2ساله نزول بورس نشان می‌دهد که یکی از مهم‌ترین دلایل رکود مدت‌دار و عمیق بورس در همه این دوران رشدهای انفجاری شاخص بورس در سال 1399 تحت‌تأثیر سیاست‌های دولت قبل بوده است.

وب‌گاه گسترش

بعد از تعطیلات شاخص کل به لطف بازگشایی سهام فولاد مثبت شد، در ادامه حمایت های اخیر از بازار سرمایه، بهره بین بانکی بیشترین کاهش هفتگی خود را در یکسال گذشته ثبت کرده است. بازار ارز چرا از توافق نمی ترسد؟

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس گفت: بهتر است وزیر صنعت، معدن و تجارت در راستای ارتقای کیفیت صنعت خودرو، سهام ایران‌خودرو و سایپا را به بخش خصوصی واگذار کند.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

عرضه و تقاضای بورس در انتهای معاملات روز سه‌شنبه، علامتی کارآمد برای پیش بینی عرضه و تقاضای بازار سهام در روز چهار‌شنبه است. در پایان معاملات روز سه‌شنبه بازار با مازاد تقاضای 23 میلیارد تومانی بسته شد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

چند روزی بود که وضعیت معاملات بازار سهام بهبود چشمگیری پیدا کرده بود. اما همه نشانه ها به طور دسته جمعی در بازار روز سه شنبه از بین رفتند.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

روز گذشته نشانه های مثبتی که در بورس ایجاد شده بود، همگی ناپدید شدند. برای مطمئن شدن درباره بازگشت بورس به مدار صعودی، فعلا باید منتظر ماند.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

بعد از تعطیلات شاخص کل به لطف بازگشایی سهام فولاد مثبت شد ولی منفی های بازار در گروه خودرو خریدار داشت. ترس بازار ارز از احتمال احیای برجام از بین رفته و تمایلی به کاهش ندارد. حباب سکه به کمترین میزان از ابتدای خرداد ماه رسید. رییس سازمان توسعه تجارت پای رمز ارزها را هم در کنار سایر ارزها به واردات کالاها بازکرد.