چهارشنبه 3 مرداد 1403

جلالی: یقین دارم پیشرفت می‌کنیم / کنفرانس کوالالامپور کم‌نظیر بود

خبرگزاری ایرنا مشاهده در مرجع
جلالی: یقین دارم پیشرفت می‌کنیم / کنفرانس کوالالامپور کم‌نظیر بود

تهران - ایرنا - مدیر بخش توسعه و پیشرفت فدراسیون فوتبال، کنفرانس برگزار شده در کوالالامپور را کم‌نظیر توصیف کرد و گفت: یقین دارم در دو سال آینده، پیشرفت خوبی در فوتبال خواهیم داشت.

به گزارش ایرنا، کنفرانس کادرفنی تیم‌های ملی حاضر در جام ملت‌های 2023 آسیا به همراه مدیران بخش فنی و توسعه فدراسیون‌های هر یک از این تیم‌ها به مدت سه روز در شهر کوالالامپور مالزی برگزار شد.

مجید جلالی مدیر بخش توسعه و پیشرفت فدراسیون فوتبال به این کنفرانس دعوت شده بود تا برنامه‌های مختلف کشورهای عضو AFC را بررسی و با مدیران مربوطه جلسه داشته باشد.

او در گفت‌وگویی به تشریح مسائل این نشست و همچنین برنامه‌های مد نظر AFC در بخش‌های مختلف پرداخت و راجع به نحوه برگزاری این کنفرانس به همراه جلسه مربوط به پیشرفت و توسعه فوتبال خیابانی و زیر 12 سال، توضیحاتی را مطرح کرد.

کنفرانس کم‌نظیری در کوالالامپور بود

جلالی با اشاره به شرایط برگزاری این کنفرانس، گفت: این همایش با حضور مربیان تیم‌های ملی کشورهای حاضر در جام ملت‌های 2023 آسیا و مدیران فنی همان تیم‌ها برگزار شد که به صورت فشرده به مدت سه روز در کوالالامپور پیگیری شد و بسیار کم‌نظیر بود.

او با اشاره به نشست‌های فنی این دوره افزود: موضوع اصلی بحث و آنالیز جام ملت‌های 2023 آسیا بود. ابتدا کادرفنی قطر و تیم‌های مرتبط با هماهنگی این کشور در میزبانی باشکوهی که داشتند در خصوص عملکرد خود توضیحاتی دادند. روز اول به طور کامل به مسیر تبیین شده قطر برای قهرمانی اختصاص داشت که نکته‌های بسیار خوبی را می‌توانستیم رصد کنیم.

آنالیزهای فوق‌العاده برای مقایسه با دنیا

جلالی درباره ادامه این کنفرانس در روزهای دوم و سوم تصریح کرد: آنالیزهای بسیار خوبی ارائه شد. نوع آنالیزهایی که ارائه شد واقعا کم نظیر بود. به کمک همین جامعه آماری و همچنین نکات مدیریتی و لجستیکی مقایسه خوبی با کشورهای صاحب سبک فوتبال در سطح دنیا شد. مفسران ارشد AFC نقاط ضعف و قوت قابل بحث در فوتبال آسیا را با نکات مربوط به تیم‌های فوتبال دنیا مورد قیاس قرار دادند تا شانس موفقیت آسیایی‌ها در جام جهانی 2026 نیز تحلیل و ارزیابی شود.

او درباره راهکار ارائه شده برای نزدیک تر شدن سطح فوتبال آسیا با جان یادآور شد: نقشه راه مد نظر خود را ارائه کردند که نیاز به تحلیل همزمان داشت. نکته‌های قابل توجه در سطح بزرگسالان و فوتبال پایه مطرح شد که آقای سعید الهویی مربی تیم ملی بزرگسالان نیز حضور داشتند و نکات لازم را برداشت و جلسات خوبی را برگزار کردند تا در اختیار قلعه نویی و سایر دست‌اندرکاران قرار دهند.

آماده ارائه نکات به مربیان هستیم

جلالی در پایان خاطرنشان کرد: «اندی راکسبورگ» و «گراهام ترنر» جزو مدرسان و مدیران این دوره بودند که به بررسی تمام مسائل مرتبط پرداختند. کشورهای عربستان، استرالیا و ژاپن نیز به تحلیل کامل نکات فوتبالی خود و برنامه‌های پیش رو پرداختند. سرمربیان ژاپن و استرالیا به طور مفصل در این حوزه صحبت کردند. کادرفنی عربستان هم ایده‌های خود را به طور کامل در خصوص نقشه راه مد نظرشان توضیح داد.

مدیر توسعه و پیشرفت فدراسیون فوتبال تاکید کرد: تمام نکات مرتبط با این کنفرانس برای ارائه به مربیان در حال پردازش است که قطعا در اختیار قرار می‌دهیم و همچنین جمع بندی خود از این کنفرانس فشرده و مهم فوتبال آسیا در اختیار مقام ریاست فدراسیون فوتبال قرار خواهیم داد.

در GRASSRooT پیشرفت‌های شگرف می‌کنیم

جلالی درباره جلسه روز گذشته با حضور هدایت ممبینی دبیرکل و سایر مدیران ارشد فدراسیون فوتبال در خصوص فوتبال خیابانی و استعدادهای زیر 12 سال تصریح کرد: تمام حوزه‌های مرتبط با استعدادهای خردسالان در فوتبال، فوتبال خیابانی و مینی‌فوتبال در شاخه‌ای به اسم GRASSRooT در AFC و FIFA مطرح می‌شود. کنفدراسیون فوتبال آسیا روی این موضوعات توجه ویژه دارد. من کاملا متوجه شدم که کارهای اساسی در این زمینه از سوی فدراسیون فوتبال صورت گرفته که تنها گردآوری نشده بود. حالا قرار است تمام فعالیت‌های مرتبط با این موضوع با نگاه وسیع‌تر و سازماندهی بهتر مورد بررسی قرار بگیرد که شک نکنید در دو سال آینده به بالاترین سطح مرتبط با این حوزه در آسیا خواهیم رسید.

جلسات مثبت با فیفا

تکنیکال دایرکتور فدراسیون فوتبال درباره نشست‌های برخط با مدیران فنی فیفا خاطرنشان کرد: جلسه‌های فشرده و خیلی خوبی در این زمینه شکل گرفته است. درباره فوتبال پایه و اهمیت آن بحث‌های سنگینی می‌شود که خوشبختانه فدراسیون فوتبال گام‌های بسیار جدی در این حوزه برداشته است. یقین دارم با برنامه ریزی مثبت نتایج خیلی خوبی در آینده برای فوتبال ملی در رده های مختلف شکل می‌گیرد.

0 نفر
علیرضا علی محمدی منبع: فدراسیون فوتبال

برچسب‌ها

جلالی: یقین دارم پیشرفت می‌کنیم / کنفرانس کوالالامپور کم‌نظیر بود 2