پنج‌شنبه 3 خرداد 1403

جمع‌آوری بیش از 2600 معتاد متجاهر در غرب تهران / بازداشت 1839 موادفروش

خبرگزاری خبرنگاران جوان مشاهده در مرجع
جمع‌آوری بیش از 2600 معتاد متجاهر در غرب تهران / بازداشت 1839 موادفروش

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر فرماندهی انتظامی غرب استان تهران از کشف 426 کیلوگرم انواع موادمخدر در شهرستان‌های این محدوده خبر داد.

سرهنگ حسین زلفخانی گفت: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر غرب استان تهران در اجرای طرح‌های آرامش در شهر و جمع‌آوری معتادان متجاهر طبق هماهنگی با مقام قضائی نسبت به جمع آوری معتادان متجاهر و پرخطر در غرب استان تهران اقدام کردند و در جریان اجرای این طرح پلیس با رعایت موازین شرعی و قانونی و رعایت حقوق شهروندی وارد عمل شده و با ورود به محل‌های پاتوق افراد معتاد متجاهر و کارتن خواب را که باعث سلب آسایش عموم شهروندان شده بودند جمع‌آوری کردند.

وی با بیان اینکه این طرح به مدت یک ماه و در طول فروردین ماه اجرا شد، گفت: در این مدت 2605 معتاد متجاهر و کارتن خواب از سطح شهرستان‌های غرب استان تهران جمع آوری شده و برای بهبود وضعیت و همچنین ترک اعتیاد به مرکز ترک اعتیاد انتقال داده شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی غرب استان تهران با بیان اینکه در اجرای طرح‌های آرامش در شهر، 35 قاچاقچی موادمخدر نیز دستگیر شدند، گفت: در اجرای این طرح، 1839 خرده فروش نیز دستگیر شده و 426 کیلو و 933 گرم انواع موادمخدر صنعتی و سنتی نیز کشف و ضبط شد.

زلفخانی از تشکیل پرونده برای دستگیرشدگان خبر داد و گفت: این افراد با پرونده متشکله و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند. اجرای طرح برخورد با موادمخدر نیز همچنان ادامه دارد.

باشگاه خبرنگاران جوان اجتماعی حوادث و انتظامی