یک‌شنبه 16 بهمن 1401

جنگ تحمیلی

جنگ تحمیلی

وب‌گاه مشرق نیوز

معاون وزیر خارجه یمن گفت که دبیرکل سازمان ملل و فرستاده او به یمن مقصر اصلی ادامه محاصره یمن هستند.

خبرگزاری تسنیم

بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون درباره موافقت رهبری با عفو برخی از زندانیان حوادث اخیر گفت: خیلی خوشحالم که خانواده‌هایی امروز خوشحال می‌شوند.

خبرگزاری مهر

همزمان با دهه فجر دهمین یادواره شهدای بانک صادرات ایران با حضور جمعی از مدیران عالی، کارکنان ایثارگر و خانواده 90 شهید این بانک از سراسر کشور در مشهد مقدس برگزار شد.

وب‌گاه خبر آنلاین

جماران نوشت: رییس جمهور پیشین کشورمان در پیامی به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد: مشکل اصلی که موجب بحران های بزرگ شده است و دشمن از موقعیت فراهم آمده برای فشار به ملت و کشور و تأمین منافع مشروع و غیرمشروع خود سوء استفاده می کند عبارتست از گذر از جمهوریت نظام و گرایش به ناجمهوریت حکومت به اصطلاح اسلامی ولی با نام جمهوریت.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

سیدمحمد خاتمی گفت: به صراحت می گویم که باید به توقع و خواست ملت تمکین کرد و ملت را فراتر از نسل ما و نسل هائی که در انقلاب و حتی اصلاحات حضور داشتند دانست.

وب‌گاه الف

تاریخ نگار دفاع مقدس در پاسخ به این پرسش که آیا می‌شد جنگ ایران و عراق رخ ندهد، گفت: براساس شواهد و ادله‌ای که وجود دارد جنگ اجتناب ناپذیر بود، جنگ دو طرف دارد یک طرف آغازگر جنگ و طرف دیگر کشور دفاع کننده و در این جنگ عراق شروع کننده جنگ تحمیلی بود.

وب‌گاه عرشه آنلاین

می توان سیاهه بلندی از پیشنهادهای اصلاحی را ارائه داد و با توجه به شرایط و مقتضیات، آنها را اولویت بندی و زمان بندی کرد. اما آنچه موجب تردید است اینکه نشانه ای از تمایل حاکمیت به اصلاح و پرهیز از اشتباهات گذشته و حال مشاهده نمی شود؛ اصلاحاتی که منوط به تغییر و اصلاح قانون اساسی (که حتماً در جای خود لازم است) نیست بلکه با بازگشت به روح (و حتی نص) همین قانون اساسی اینهمه اصلاحات میسر...

وب‌گاه اقتصاد نیوز

سیدمحمد خاتمی در پیامی به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: آنچه امروز آشکار است، نارضایتی گسترده است و اشتباه بزرگ نظام حکمرانی کشور اینست که جلب رضایت بخش کوچکی از جامعه را که به خود وفادار می داند به قیمت افزایش نارضایتی اکثریت جامعه که گرفتار مشکلات فراوان است و متأسفانه امید به آینده بهتر را از دست داده است، مد نظر قرار داده است.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: نیرو‌های مسلح ما با کسانی که ایران را تهدید کنند، مماشات ندارد و استوارتر از قبل به پیش خواهیم رفت.

وب‌گاه مشرق نیوز

اگر به سابقه ابراهیم اصغری، تهیه‌کننده‌اش نگاه کنیم و البته اگر بخشی از خاطرات یک آزاده دفاع مقدس را در تیتراژ پایانی ببینیم، می‌شود تا حدودی به ارتباطش با جنگ تحمیلی پی ببریم.

وب‌گاه فرارو

عبدالحافظ السالم همرزم کویتی شهید کمال کورسل و برادر دو شهید مجاهد در جنگ تحمیلی می‌گوید: شهید کمال کورسل به سپاه بدر آمد. این سپاه متشکل بود از مجاهدان عراقی و دیگر کشورها. در عملیات مرصاد مجاهدان عراقی بیش از 200 شهید دادند که در قم دفن هستند. کمال کورسل دو بار به جبهه آمد و به این سپاه ملحق شد و در عملیات مرصاد شرکت کرد. او همه سعی خود را کرد تا به خط مقدم برود و در نهایت هم شهید...

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - تاریخ نگار دفاع مقدس در پاسخ به این پرسش که آیا می‌شد جنگ ایران و عراق رخ ندهد، گفت: براساس شواهد و ادله‌ای که وجود دارد جنگ اجتناب ناپذیر بود، جنگ دو طرف دارد یک طرف آغازگر جنگ و طرف دیگر کشور دفاع کننده و در این جنگ عراق شروع کننده جنگ تحمیلی بود.

خبرگزاری مهر

دقایقی پیش، رئیس و نمایندگان مجلس با حضور در مرقد مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی با آرمان‌های امام خمینی (ره) و انقلاب تجدید میثاق کردند.

خبرگزاری مهر

اراک - واحدهای انگشت‌شمار صنعتی استان مرکزی به برکت انقلاب اسلامی امروز به حدود سه هزار واحد رسیده که نشان دهنده رشد پرشتاب صنعتی در این استان است.