یک‌شنبه 5 تیر 1401

حذفِ مشکوک صفحه مجازی یک شبکه تلویزیونی!

خبرگزاری اکو نیوز مشاهده در مرجع
حذفِ مشکوک صفحه مجازی یک شبکه تلویزیونی!

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، فیسبوک صفحه کانال آی‌فیلم2 را حذف کرده است. این خبر را احمد نوروزی معاون برون‌مرزی صدا و سیما در صفحه مجازی‌اش اطلاع‌رسانی کرده است.

ناصر حجازی‌فر مدیر کانال آی‌فیلم2 این حذف را مشکوک عنوان کرده، چون فعالیتِ این شبکه در زمینه فرهنگی و هنری بوده و هیچ اخطار قبلی هم دریافت نکرده است. در واقع هیچ‌گونه اتفاقی خلاف ضوابط پروتکل‌های فیسبوک انجام نشده و اخطاری نگرفتیم.

او تأکید کرد: اعتراضِ خودمان را نسبت به این اتفاق اعلام کرده‌ایم که ما در زمینه فرهنگی و هنری فعالیت داریم. صفحه ما استقبال‌کننده زیادی دارد و تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا این صفحه را از انسداد خارج کنیم. این صفحه بیش از یک میلیون و صد کاربر به صورت واقعی دنبال‌کننده داشت. بازدیدهای آن تقریباً به 60 میلیون در ماه می‌رسد.

احمد نوروزی معاون برون‌مرزی صدا و سیما هم در صفحه مجازی خودش به نوعی دیگر این اتفاق را تحلیل کرده است.

او نوشته است: "در ایامی که فتنه‌گران تمام تلاش خود را برای بروز تنش بین ملت ایران و افغانستان به کار بسته‌اند؛ آمریکا از تسلط خود بر فضای تبادل وب استفاده می‌کند تا روایت مطلوب خود را حاکم سازد. به تازگی صفحه فیسبوک تلویزیون سرگرمی که هیچ‌گونه محتوای سیاسی منتشر نمی‌سازد نیز حذف شد، تا دومین تلویزیون محبوب مردم افغانستان در این شبکه اجتماعی اجازه حضور نداشته باشد. تلاش همه جانبه‌ای برای کشاندن ایران و افغانستان به جنگی فراگیر در جریان است که از همه امکانات برای تحقق آن استفاده می‌شود."

آی‌فیلم2 کانال اختصاصی شبکه آی‌فیلم برای پخش سریال‌ها و فیلم‌های ایرانی برای مخاطبان فارسی‌زبان غیرایرانی به‌ویژه در افغانستان و تاجیکستان است.

حذفِ مشکوک صفحه مجازی یک شبکه تلویزیونی! 2