حوزه های امتحانی پایه دوازدهم البرز افزایش یافت

خبرگزاری ایرنا مشاهده در مرجع
حوزه های امتحانی پایه دوازدهم البرز افزایش یافت

کرج - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش البرزگفت: حوزه های امتحانی پایه دوازدهم دراین استان به 2 برابر افزایش یافت.

سالار قاسمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: در شرایط عادی برای امتحانات پایه دوازدهم در استان 90 حوزه امتحانی پیش بینی می شد که در وضعیت کنونی بیش از 180 حوزه، محل برگزاری امتحانات پایه دوازدهم در استان است.

وی با بیان اینکه خانواده ها نگران سلامت دانش آموزان خود درحوزه های امتحانی نباشند، خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان با فاصله دو متر از هم در فضایی مناسب و با تهویه کافی، در محل امتحان حاضر می شوند.

قاسمی بیان داشت: 69 هزار و 108 دانش‌آموز البرز در امتحانات نهایی خرداد ماه سال تحصیلی 1401-1400 به صورت حضوری شرکت می کنند.

وی تصریح کرد: امتحانات حضوری با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار و جای هیچ نگرانی برای خانواده‌ها دراین استان وجود ندارد.

قاسمی اضافه کرد: تمهیدات لازم از نظر رعایت پروتکل های برای حضور دانش آموزان درحوزه های امتحانات نهایی دراین استان پیش بینی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز با اشاره به اینکه پایه‌های نهم و دوازدهم در ردیف پایه‌های سرنوشت‌ساز و پر اهمیت در نظام آموزشی است، افزود: به همین دلیل امتحانات پایان سال تحصیلی این دو پایه به صورت حضوری برگزار می شود.

وی تصریح کرد: امتحانات نهایی دانش‌آموزان در استان همزمان با سراسر کشور از 27 اردیبهشت تا 22 خرداد ماه سال جاری برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز تاکید کرد: با توجه به وضعیت قرمز کرونایی استان البرز و رعایت موازین بهداشتی، امتحانات پایه‌ها و مقاطع تحصیلی دیگر از طریق شبکه شاد به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

استان البرز 473 هزار دانش آموز دارد.

*س_برچسب‌ها_س*