سه‌شنبه 2 مرداد 1403

دروغ‌پردازی یک رسانه درباره پوشش تلویزیونی تجمعات انتخاباتی نامزدها

خبرگزاری خبرنگاران جوان مشاهده در مرجع
دروغ‌پردازی یک رسانه درباره پوشش تلویزیونی تجمعات انتخاباتی نامزدها

برخی رسانه‌ها در حالی با انتشار تصویری از پخش زنده سخنرانی سعید جلیلی در تبریز، صداوسیما را به عدم رعایت اصل بی‌طرفی متهم کرده‌اند که تاکنون تجمعات انتخاباتی همه نامزد‌ها به صورت زنده از شبکه خبر 2 پخش شده است.

ماجرا از آنجا آغاز شد که یک سایت خبری از روی بی‌اطلاعی یا با هدف زیر سوال بردن عدالت رسانه‌ای رسانه ملی در ایام انتخابات و بهره‌برداری انتخاباتی از آن، تصویری از قاب شبکه خبر 2 را منتشر کرد و نوشت "صداوسیما در اقدامی غیرقانونی سخنرانی سعید جلیلی را به صورت مستقیم پخش کرد" و این خبر غیرواقعی به سرعت در برخی گروه‌ها و کانالهای خبری همسو دست به دست شد.

این در حالیست که برخلاف ادعای این رسانه‌ها، هر یک از 6 نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری که امروز در تهران یا خارج از تهران برنامه داشته، طبق تصاویر پیوست، برنامه او به صورت زنده از شبکه خبر 2 پخش شده است.

به عنوان نمونه، از مسعود پزشکیان چهار برنامه شامل دیدار با فعالان و حامیان بخش کشاورزی و صنعت، دیدار با جمعی از کارآفرینان، دیدار با ایثارگران و هنرمندان در ورزشگاه شیرودی، دیدار با اعضای اتاق بازرگانی و دیدار با جمعی از پزشکان به صورت زنده پخش شده است.

از مصطفی پورمحمدی هم یک نشست خبری در خبرگزاری تسنیم و یک جلسه با کارآفرینان به صورت زنده پخش شده است. همچنین، از سعید جلیلی که به تبریز سفر کرده، دیدار مردمی او در ورزشگاه پورشریفی این شهر در شبکه خبر2 پوشش داده شده است.

از علیرضا زاکانی نیز دو جلسه شامل دیدار با طلاب و جلسه با ورزشکاران در تهران پخش شده است. از سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی هم یک نشست خبری در خبرگزاری ایسنا و یک گردهمایی دانشجویی در تهران پخش شده است.

افزون بر این، از محمدباقر قالیباف هم امروز سه برنامه در شبکه خبر2 پخش شده است: دیدار مردمی در شهر قم، دیدار با اعضای اتاق بازرگانی و حضور در جمع اهل سنت در تهران.

باشگاه خبرنگاران جوان فرهنگی هنری رادیو تلویزیون
دروغ‌پردازی یک رسانه درباره پوشش تلویزیونی تجمعات انتخاباتی نامزدها 2
دروغ‌پردازی یک رسانه درباره پوشش تلویزیونی تجمعات انتخاباتی نامزدها 3
دروغ‌پردازی یک رسانه درباره پوشش تلویزیونی تجمعات انتخاباتی نامزدها 4
دروغ‌پردازی یک رسانه درباره پوشش تلویزیونی تجمعات انتخاباتی نامزدها 5
دروغ‌پردازی یک رسانه درباره پوشش تلویزیونی تجمعات انتخاباتی نامزدها 6
دروغ‌پردازی یک رسانه درباره پوشش تلویزیونی تجمعات انتخاباتی نامزدها 7
دروغ‌پردازی یک رسانه درباره پوشش تلویزیونی تجمعات انتخاباتی نامزدها 8
دروغ‌پردازی یک رسانه درباره پوشش تلویزیونی تجمعات انتخاباتی نامزدها 9