یک‌شنبه 5 تیر 1401

سازمان ملل متحد

سازمان ملل متحد

خبرگزاری تسنیم

وزیرکشور در مراسم روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، گفت: 11 درصد تولید ناخالص داخلی، صرف مبارزه با قاچاق مواد مخدر می‌شود.

وب‌گاه مشرق نیوز

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه مبارزه با مواد مخدر مسأله‌ای جدی و دارای اولویت در کشور است، اظهار داشت: در روز جهانی مبارزه با مواد مخدر باید مسیر طی شده در مبارزه با مواد مخدر آسیب‌شناسی شود.

وب‌گاه الف

رئیس جمهور با بیان اینکه قدردانی جامعه جهانی از ایران در مبارزه با مواد مخدر جایگزین عمل نکردن آنان به مسئولیت‌هایشان در این زمینه نیست، گفت: پیام روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، باید میزان ایفای نقش همه دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی مدعی حقوق بشر در این زمینه باشد.

وب‌گاه عصر ایران

رئیس جمهور: به نظر می‌رسد ضعف جدی در شکل‌گیری یک عزم بین‌المللی در مبارزه با مواد مخدر وجود دارد و تا این ضعف جبران نشود، اوضاع رو به بهبود نخواهد رفت.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - دبیرکل سازمان ملل متحد با اشاره به روز جهانی مبارزه با موادمخدر گفت: نگذاریم مشکل جهانی مواد مخدر بر زندگی ده‌ها میلیون مردمی که در بحران‌های بشری زندگی می‌کنند، سایه افکند.

خبرگزاری تسنیم

رئیس جمهور گفت: پیام روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، باید میزان ایفای نقش همه دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی مدعی حقوق بشر در این زمینه باشد.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

حجت‌الاسلام رئیسی گفت: ما از سازمان ملل گله‌مندیم که چرا دستکم در راستای رفع تحریم‌های ظالمانه نسبت به فعالان در میدان مبارزه با مواد مخدر اقدامی صورت نمی دهد؟

وب‌گاه الف

نماینده دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد (UNODC) در تهران گفت: این دفتر اهمیت ویژه‌ای به نقش منطقه‌ای و جهانی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مواد مخدر قائل است و به عنوان آژانس پیشرو سازمان ملل متحد مایل به ارائه کمک‌های کاربردی به دولت جمهوری اسلامی ایران است.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، مراسم بزرگداشت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و حضور برخی مسئولان امروز یکشنبه پنجم تیر به همت ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران برگزار شد. رئیسی در این مراسم، ضمن تجلیل از مقام شامخ شهدا و ایثارگران این عرصه، گفت: تقدیم 3800 شهید و 12 هزار جانباز نشان صدقی است که برای مبارزه با مواد مخدر در ایران اسلامی...

خبرگزاری مهر

رئیس جمهور گفت: به نظر می‌رسد ضعف جدی در شکل‌گیری یک عزم بین‌المللی در مبارزه با مواد مخدر وجود دارد و تا این ضعف جبران نشود، اوضاع رو به بهبود نخواهد رفت.

خبرگزاری مهر

دبیرکل سازمان ملل گفت: امروز بالاترین میزان تولید کوکائین و افزایش پنج برابری در کشفیات متامفتامین و نزدیک به چهار برابری آمفتامین را داریم که نشان میدهد مجرمین از بدبختی مردم بهره می‌برند.

وب‌گاه عصر ایران

در حوزه کارهای جهادی یکی از مشکلات ما کمبود ظرفیت برای مراکز نگهداری و درمان معتادان بود که با همت دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های مردم‌نهاد، این مهم شتاب خوبی گرفته است.

خبرگزاری مهر

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در حوزه پیشگیری یکی از طرح‌های مهم، یاریگران زندگی بود که با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش در مدارس اجرا شد و نتیجه آن توقف آهنگ رشد اعتیاد در مدارس بود.

وب‌گاه الف

وزیر کشور با انتقاد از عملکرد ضعیف کشورهای غربی در مبارزه با مواد مخدر، گفت: متهم اصلی ترویج مصرف این مواد، بخشی از سرویس های اطلاعاتی و سیاستمداران غربی دخیل در این ماجرا هستند.