سه‌شنبه 25 مرداد 1401

صنایع دستی

صنایع دستی

خبرگزاری دانا

حقیرالسادات عضور شورای شهر یزد گفت: بازار چارسوق یزد می‌تواند به بازار تخصصی صنایع دستی تبدیل شود تا صنایع دستی هنرمندان در معرض دید شهروندان باشد.

وب‌گاه الف

مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: به علت مطالبه زیاد جامعه و عدم پاسخگویی کافی به دلیل کمبود نیروی انسانی مورد تایید، ارائه خدمت در حوزه طب سنتی بعضا توسط افرادی صورت می گیرد که مورد تایید وزارت بهداشت نیستند.

خبرگزاری دانا

رئیس میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان زنجان با بیان اینکه اشتغال مهم‌ترین موضوعی است که در روستاهای هدف گردشگری دنبال می‌شود گفت: رونق حوزه گردشگری، اشتغالزایی و ارزش‌افزوده مالی از جمله مزیت‌هایی است که گردشگری روستایی به همراه دارد و نباید از این فرصت در چرخه اصلاح اقتصادی غافل بود.

وب‌گاه فرارو

مسجد جامع عباسی که از آن با عنوان مسجد امام نیز یاد می‌کنند، شاهکار معماری، کاشی‌کاری و نجاری قرن یازدهم هجری است که بسیاری این اثر را چکیده یک‌هزار سال تلاش هنری برای مسجدسازی در ایران می‌دانند. مسجد امام اصفهان، 15 دی ماه 1310 به‌شماره 107 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد و همراه با میدان نقش‌جهان در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سرپرست هیئت باستان‌شناسی و کاوش در غار قلعه کرد آوج در استان قزوین گفت: نتایج مقدماتی حاکی از سنی فراتر از 400 هزار سال برای نهشته‌های فرهنگی محوطه این غار قلعه است که این سن، غار قلعه کرد را مبدل به قدیمی‌ترین سکونت‌گاه بشر در ایران کرده است.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

رامسر از شهرهای توریستی و زیبای استان مازنداران است که جاذبه‌های دیدنی چشم‌نوازی دارد.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو؛ چهل و یکمین عصرنشینی هنر و اندیشه دیدار با حضور محمدعلی روزبهانی رئیس حوزه هنری استان قم، مهدی محمدی مدیر گروه صنایع دستی دانشگاه سوره، علی حیاتی مسئول هیئت هنر و عضو هیئت موسس موکب‌آرت، فاطمه نوروزی مدیرعامل مجموعه موکب‌آرت و محمدرضا وحیدزاده دبیر نشست و پژوهشگر برگزار شد. قدمت کتیبه‌نگاری به پیش از اسلام مربوط می‌شود محمدعلی روزبهانی رئیس حوزه...

خبرگزاری ایرنا

گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار گنبدکاووس گفت: همزمان با هفته دولت (2 تا هشت شهریور) امسال 178 پروژه عمرانی، خدماتی، اقتصادی، تولیدی و اشتغالزا با صرف اعتبار پنج هزار و 33 میلیارد ریالی دولت و بخش خصوصی به بهره‌برداری خواهد رسید.

خبرگزاری مهر

بازخوانی سفر سیزدهم رئیس جمهور و هیئت دولت به قم از تصویب 147 مصوبه برای این استان حکایت دارد که پیگیری ها نشان دهنده این بوده تاکنون 647 میلیارد تومان از اعتبارات این سفر جذب شده است.

خبرگزاری تسنیم

یک طراح و مجری پروژه‌های معماری اسلامی با اشاره به مفقود بودن مؤلفه‌های اصلی مرمت در جریان مرمت گنبد "مسجد امام" گفت: مرمت‌کنندگان این بنا فاقد تخصص و مهارت و سابقه کافی در این زمینه بودند.

خبرگزاری ایرنا

شیراز - ایرنا - دفتر نماینده داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: روز پنجم فروردین با نام یادروز داراب در تقویم ملی ثبت شد.

خبرگزاری ایرنا

رشت - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: سومین فصل از کاوش های باستانشناختی در محوطه باستانی کهنه ماسوله منجربه کشف زوایایی تازه از پیشینه استفاده از شیوه های معماری بومی رایج در ساخت بناهای موجود در بافت شهر تاریخی ماسوله شده است.

وب‌گاه عصر ایران

درحال حاضر دانش‌آموزان پایه یازدهم و دوازدهم رشته موسیقی در دبیرستان شهید کامیاب شیراز به همین روال مشغول تحصیل هستند اما برای ثبت‌نام پایه دهم چنین تدبیری اندیشه نشده است.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رییس سازمان توسعه تجارت با تشریح مصوبات کمیته اقدام ارزی، گفت: مقرر شد تا صادرات به قطر از اول شهریورماه تا 30 آبان‌ماه برای پنج گروه کالایی تنها 70 درصد تعهد ارزی داشته و 6 ماه نیز فرصت بازگشت ارز باشد.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، میراث فرهنگی را بیانگر هنرمندی، طبیعت دوستی و آگاهی ایرانیان دانست و گفت: صیانت از آثار تاریخی اهمیت دارد و این صیانت نیازمند بودجه است، مجلس با توجه به اهمیت حوزه میراث‌فرهنگی به دنبال این است تا بودجه این حوزه را افزایش دهد.