طبیعت و محیط زیست

طبیعت و محیط زیست

گاوداران خواستار افزایش قیمت شیرخام شدند
خبرگزاری دانا

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران گفت: قیمت جهانی و داخلی نهاده‌های دامی افزایش یافته و همین امر نیز منجر به افزایش هزینه‌های تولید شیر و گوشت شده است.

چگونه 16 میلیارد دلار بنزین دود شد؟
وب‌گاه تابناک

طبق محاسبات تصمیم غلط دولت در حذف سهمیه‌بندی بنزین و بی اعتبار کردن کارت سوخت، همچنین هجمه غیرکارشناسی به بنزین پتروشیمی‌ها و بسترسازی برای واردات بنزین بی‌کیفیت، خسارتی معادل 16 میلیارد دلار برای کشور در پی داشته است.

تلاش برای کاهش وابستگی سیستان به رودهیرمند
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از برگزاری کنفرانس ملی روئین‌تن‌سازی سیستان با محوریت دانشگاه زابل و همکاری وزارت نیرو خبر داد و گفت: تلاش برای کاهش وابستگی این منطقه به رودهیرمند از برنامه های این کنفرانس خواهد بود.

چهار قطعه طاووس از یک واحد تولیدی در همدان کشف شد
خبرگزاری ایرنا

همدان - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان گفت: چهارقطعه گونه طاووس از یک واحد تولیدی در شهرستان همدان کشف و ضبط شد.

برخی جاده‌های خراسان رضوی بارانی و لغزنده است
خبرگزاری ایرنا

مشهد - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: براساس گزارش راهداران و سامانه‌های نظارتی، بارندگی های امروز (یکشنبه) موجب لغزندگی سطح برخی جاده‌های این استان شده است.

طرح پایش و آماربرداری لاک‌پشت‌های دریایی در بوشهر آغاز شد
خبرگزاری ایرنا

بوشهر - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: همزمان با آغاز فصل تخم‌گذاری و تولید مثل لاک‌پشت‌های دریایی، طرح پایش و آماربرداری این گونه در این استان آغاز شد.

جهاد هشت ساله برای عبور از تنش شدید آبی البرز
خبرگزاری ایرنا

کرج - ایرنا - رشد روز افزون جمعیت به واسطه مهاجرت ها در کنار حدود سه دهه خشکسالی پیاپی بحرانی به نام تنش آبی در استان نوپای البرز به وجود آورده که دولت تدبیر و امید با هشت سال تلاش جهادی تا حدود زیادی عطش این استان را فرو نشانده است.

15 قطعه کبک وحشی در سقز به طبیعت بازگشتند
خبرگزاری ایرنا

سنندج - ایرنا - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سقز از بازگشت 15 قطعه کبک وحشی به دامان طبیعت در منطقه حفاظت شده عبدالرزاق این شهرستان خبر داد و گفت: برای شکارچی غیرمجازی که این پرندگان را اسیر کرده بود، پرونده قضایی تشکیل شد.

سناریوی قصور در مدیریت بازار نهاده های دامی تکرار می‌شود؟
خبرگزاری مهر

در حالی که سال گذشته نابسامانی بازار نهاده های دامی، خسارات زیادی به تولیدکنندگان و مصرف کنندگان وارد کرد، امسال نیز همان رویه در تامین این اقلام در حال تکرار است.

تاکید ابتکار بر نقش سازمانهای مردم‌نهاد در رصد سیاست‌ها و تصمیم‌های جوامع
خبرگزاری ایسنا

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، با تاکید بر نقش سازمانهای مردم‌نهاد در رصد و دیده‌بانی سیاست‌ها و تصمیم‌های جوامع، گفت: رصد و دیده بانی در هر جامعه‌ای اهمیت بالایی دارد، جوامع مردم سالار از ظرفیت جامعه مدنی برای رصد و دیده بانی استفاده می‌کنند. این موضوع مهمی است که ما به آن اعتقاد دایم و همواره سعی کردیم دیدگاه‌ها، انتقادات و پیشنهادات را بشنویم و این دیدگاه‌ها را در سیاست ها...

اعلام آمادگی دادگستری مازندران برای حضور میدانی در برخورد با زمین‌خوار
خبرگزاری ایرنا

ساری - ایرنا - رئیس کل دادگستری مازندران اعلام کرد که مجموعه قضایی استان در صورت لزوم از طریق حضور میدانی با پدیده تجاوز به اراضی ملی و زمین‌خواری در استان برخورد خواهد کرد.

دوازدهمین نسل آهو در سایت چشمه گل شهرستان تربت‌جام متولد شد
خبرگزاری ایرنا

مشهد - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست تربت‌جام در شرق خراسان رضوی از تولد نسل دوازدهم آهوان در سایت تحقیق، تکثیر و پرورش آهوی چشمه گل این شهرستان خبر داد.

گاوداران خواستار افزایش قیمت شیرخام شدند
خبرگزاری ایسنا

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران گفت: قیمت جهانی و داخلی نهاده‌های دامی افزایش یافته و همین امر نیز منجر به افزایش هزینه‌های تولید شیر و گوشت شده است.

آب مشکل اساسی تابستان لارستان
خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه در سال زراعی جاری، کمتر از 20 میلیمتر باران در این شهرستان نازل شده است، تامین آب شرب را مشکل اساسی تابستان امسال دانست.

آقای ظریف! ملت ایران یک عذرخواهی رسمی از شما طلبکارند
خبرگزاری مهر

نماینده کرج گفت: آقای ظریف! مردم ایران برای جبران خطای بزرگ شما که تکرار حرف‌های دولتمردان آمریکایی بود، یک عذرخواهی رسمی از شما طلبکار هستند.