سه‌شنبه 5 مهر 1401

طبیعت و محیط زیست

طبیعت و محیط زیست

وب‌گاه فرارو

اگر راه‌های بینابینی برای همگرائی و تلطیف مواضع و همراهی پیدا نشود، چشم‌انداز روشن نیست و نمی‌توانیم به آینده خوش بین باشیم. طیف وسیع گروه‌های میانه که گاهی از آن‌ها به طبقه متوسط یاد می‌کنند، هنوز خاموشند. تداوم ستیزه و تقابل، جامعه را در مسیر راه‌های نامعلوم قرار می‌دهد. برخی به علت غلبه شور و هیجان و البته نارضایتی و ناکامی‌های انباشته، همین وضع را می‌پسندند. در حالی که تجربه‌های...

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، شاهپور علایی مقدم معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در برنامه صف اول سازمان حفظ نباتات را سازمان حاکمیتی و بین المللی در مجموعه وزارت جهاد کشاورزی دانست و گفت: این سازمان عضو کنوانسیون‌های مختلف بین المللی است و نیز کنوانسیون بین المللی حفظ نباتات که خیلی از کشور‌های دنیا عضو هستند. وی اضافه کرد:‌معاهداتی در آن کنوانسیون و در...

وب‌گاه عرشه آنلاین

یک متخصص تغذیه گفت: دارچین به علت خاصیت آنتی اکسیدانی خود موجب حفظ و بهبود سلول‌های بدن در زمان آلودگی هوا می‌شود.

وب‌گاه عرشه آنلاین

محمد خوش‌چهره گفت: برخی جریان‌های سیاسی که اغراض خاص دارند معتقدند مردم هر چه فقیرتر باشند در اختیارترند و اگر سیرتر بشوند مطالبه‌گر خواهند شد.

خبرگزاری تسنیم

مرغداری ها و دامداری‌های کوچکی که بعد از مردمی سازی یارانه ها و کاهش مصرف تعطیل شدند با زنجیره سازی و فعالیت تحت یک برند اما با حفظ مالکیت، اقتصادی می‌شوند.

وب‌گاه خبر آنلاین

محمد خوش‌چهره گفت: برخی جریان‌های سیاسی که اغراض خاص دارند معتقدند مردم هر چه فقیرتر باشند در اختیارترند و اگر سیرتر بشوند مطالبه‌گر خواهند شد.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

بررسی طرح اصلاح نرخ کالای اساسی امروز با حضور مسئولان در بخش های مختلف کشاورزی بحث و بررسی شد.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ تا پایان سال به یک میلیون و 150 هزار تن برسد.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، پژوهشگران در مطالعه جدیدی که از سوی ویک اسمیت در دانشگاه ییل سرپرستی شد، پیشنهاد کردند که ذرات آئروسل یا به‌اصطلاح هواپخش که از هواپیما‌ها به اتمسفر پاشیده می‌شوند، می‌توانند با مسدود کردن محدود نور خورشید، روند از بین رفتن یخ را معکوس، و در نتیجه قطب‌های یخی را سرد کنند. دانشمندان بر این باورند که این کار می‌تواند با کاهش سرعت ذوب یخ‌ها، مشکل...

خبرگزاری تسنیم

"مکی یازع" نامِ آشنایی برای جنوبی‌هاست؛ سرداری که برای مردم مناطق محروم و آسیب‌دیدگان سیل و زلزله شادی به ارمغان آورده است.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - محققان برای پلاستیک یکبار مصرف، جایگزینی بر پایه چوب تولید کردند، آنها امیدوار هستند این دستاورد را در چند سال آینده به‌عنوان جایگزینی سازگار با محیط زیست ارائه کنند.

خبرگزاری فارس

خبرگزاری مهر

شهرکرد - سرپرست اداره‌کل محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری گفت: متخلفان شکار و صید در منطقه حفاظت شده هلن این استان دستگیر شدند.