طبیعت و محیط زیست

طبیعت و محیط زیست

تولید علوفه گلخانه‌ای درکشور
وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز:‌پژوهشگران مرکز تحقیقات کشاورزی یزد موفق شدند برای اولین بار در کشور پرورش و تولید علوفه دامی را در فضای گلخانه میسر کنند.

نصب تانکرهای آب در روستاها با پایان دوره نخست پویش قلک آبی
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی از پایان کار دوره نخست پویش دانشجویی «قلک آبی» و نصب تانکرهای آب در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

عذرخواهی ایزی لایف از استاد شفیعی کدکنی
وب‌گاه فرارو

این گروه، به‌عنوان کم‌ترین عضو ایران‌زمین، همواره پاسداشت و حفاظت از نام، عنوان، حریم، حرمت و میراث بزرگان و مشاهیر این سرزمین در هر عرصه‌ای را هم‌چون سایر آحاد جامعه، یک تکلیف و چه بسا یک رسالت برای خود می‌داند و برای نیل به چنین مقصود ارزشمندی، کوتاهی و یا خطای عملکردی خود را صمیمانه می‌پذیرد.

ضرورت احداث جایگاه های سوخت ماشین آلات کشاورزی در روستاها
خبرگزاری مهر

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی بر احداث زیرساخت های توزیع سوخت ماشین آلات کشاورزی در روستاها تاکید کرد.

طرح شفافیت آرای نمایندگان در دستور کار مجلس
وب‌گاه مشرق نیوز

طرح شفافیت آرای نمایندگان و گزارش کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد دولت در مورد ارز 4200، منابع و مصارف آن در دستور هفته جاری مجلس قرار دارد.

ضرورت احداث جایگاه‌های سوخت ماشین آلات کشاورزی در روستا‌ها
خبرگزاری میزان

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی بر احداث زیرساخت‌های توزیع سوخت ماشین آلات کشاورزی در روستا‌ها تاکید کرد و گفت: یک سری فروشندگی‌ها در روستا‌ها برای توزیع سوخت ماشین‌های کشاورزی مستقر هستند که لوازم و امکانات مناسب برای توزیع سوخت ندارند و کشاورزان برای تحویل سوخت با محدودیت روبر هستند.

پیگیری راه اندازی شبکه تخصصی کشاورزی ایران
خبرگزاری میزان

مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: پیگیری راه اندازی شبکه تخصصی کشاورزی ایران با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

گرانی‌های سریالی اقلام اساسی این بار به تخم‌مرغ رسید / فروشندگان زیربار کاهش قیمت نمی‌روند
خبرگزاری دانا

در حالی که استان قزوین یکی از قطب‌های تولید مرغ و تخم‌مرغ است و به گفته مسئولین 50 درصد از تولیدات استان نیز راهی استان البرز و تهران می‌شود اما از چند هفته گذشته شاهد افزایش قیمت تخم‌مرغ در قزوین بودیم.

تزریق سهمیه سوخت تراکتور و کمباین‌ها در کارت سوخت کشاورزان
خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، «کامبیز عباسی» سوخت مورد نیاز بخش کشاورزی را سالانه حدود 3.8 میلیارد لیتر عنوان کرد و افزود: از این میزان نزدیک به 2.4 میلیارد لیتر گازوییل در حوزه مکانیزاسیون مصرف می‌شود؛ به این ترتیب معادل 10 درصد گازوییل مصرفی کل کشور در بخش کشاورزی است. رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اظهار داشت: ایجاد زیرساخت‌ها و جایگاه‌های توزیع سوخت برای ماشین‌های...

خطر انفجار برای 402 واحد صنعتی در قزوین
وب‌گاه عصر ایران

قدرت انفجاری و تخریب گاز اتیلن‌اکساید به اندازه‌ای است که حجم کمتر از یک لیتر آن می‌تواند در صورت انفجار چند ساختمان را کاملا تخریب کند. آمونیاک، اسید سولفوریک، اسید کلریدریک و اسید نیتریک هم از جمله مواد شیمیایی خطرناکی است که در صنایع استان قزوین بسیار پرمصرف هستند.

انحصار در واردات وتوزیع نهاده های دامی
وب‌گاه مشرق نیوز

مشاور سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: ورود دستگاه های نظارتی از جمله دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و وزارت اطلاعات می تواند در مبارزه با فساد موثر باشد.

مصرف 10 درصد از گازوییل کشور در بخش کشاورزی
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه روستاها نیازمند احداث زیرساخت‌های توزیع (جایگاه) سوخت ماشین‌آلات کشاورزی هستند، گفت: 10 درصد از گازوییل کشور در بخش کشاورزی مصرف می‌شود.

بررسی نحوه بازگشایی مدارس / آخرین وضعیت رمزارزها رسیدگی می‌شود
خبرگزاری مهر

بررسی نحوه بازگشایی مدارس و آخرین وضعیت رمزارزها از جمله مباحثی است که در دستور کار کمیسیون‌های تخصصی مجلس در هفته جاری قرار دارد.

رییس سازمان محیط زیست: تقویت تعامل درون و برون سازمانی ضروری است
خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، علی سلاجقه در بازدید از معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم کیومرث کلانتری، معاون فقید محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان به اهمیت موضوع اطلاع رسانی در محیط زیست کشور پرداخت. وی اظهار داشت: اهمیت اطلاع رسانی و مستند سازی در سازمان بسیار حائز اهمیت است، زیرا با تقویت این بخش می‌توانیم مردم را از...

8 وزیر مهمان کمیسیون‌های مجلس خواهند بود / 3 تقاضای تحقیق و تفحص بررسی می‌شود
خبرگزاری خبرنگاران جوان

معاونت قوانین مجلس دستور کار این هفته کمیسیون‌های خاص و تخصصی را منتشر کرد.

طرح کاداستر در 180 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان همدان اجرا شد
خبرگزاری ایرنا

همدان - ایرنا - رئیس اداره مهندسی و حدنگاری اراضی جهادکشاورزی استان همدان گفت که طرح کاداستر با هدف تهیه نقشه و سند دار کردن زمین ها در 180 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان اجرا شده است.