طبیعت و محیط زیست

طبیعت و محیط زیست

فریدون عباسی: اراک جنجالی بود که برجام را توجیه کنند
خبرگزاری ایسنا

فریدون عباسی با حضور در برنامه دست خط از نقش شهید فخری‌زاده در بررسی و تهیه نقشه راه هسته‌ای کشور در دهه 60 و 70 سخن گفت.

ایران برای دومین سال پیاپی نائب رئیس کمیته همکاری های فنی آیمو شد
خبرگزاری ایرنا

لندن - ایرنا - معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین المللی دریانوردی و معاون نماینده دایم ایران در سازمان بین المللی دریانوردی در لندن برای دومین سال پیاپی به عنوان نائب رئیس کمیته همکاری های فنی (Technical Cooperation Committee) سازمان بین المللی دریانوردی انتخاب شد.

تأمین ریل توسط ذوب آهن دستاورد بزرگی برای کشور است
خبرگزاری ایسنا

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ذوب آهن اصفهان با راه اندازی کوره بلند شماره یک، بیش از 800 هزار تن به تولید خود اضافه می‌کند که اهمیت بسیاری دارد. این شرکت قادر به تأمین ریل کشور است که دستاورد بزرگی برای ایران است.

مبلغ 44 هزار میلیارد ریال اعتبار، سهم خوزستان از لایحه بودجه 1400
خبرگزاری ایرنا

اهواز - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان از پیش بینی 44هزار میلیارد ریال منابع مالی برای استان خوزستان در لایحه بودجه سال 1400 خبر داد و گفت: این میزان اعتبار با رشد 86.1 درصدی نسبت به اعتبارات امسال از منابع پیش‌بینی شده برای دیگر استان‌های کشور بیشتر است.

ضرورت تولد جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی
خبرگزاری مهر

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: امیدواریم شاهد تولد جدیدی از سیاست‌های فرهنگی و علم و فناوری با رویکرد تمدن‌سازی و ایجاد شرایطی که منجر به حس افتخار ملی باشیم.

مدیران شهری پایتخت برای توسعه حمل و نقل عمومی به قالیباف نامه نوشتند
خبرگزاری ایرنا

تهران_ ایرنا_ «پیروز حناچی» شهردار پایتخت و «محسن هاشمی» رییس شورای شهر تهران برای توسعه حمل و نقل عمومی به «محمدباقر قالیباف» رییس مجلس شورای اسلامی نامه نوشتند.

استاندار کرمان: گردشگری شهداد در سطح جهانی مطرح می‌شود
خبرگزاری ایرنا

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به تسریع در اجرای طرح‌ها گفت: جمع بندی مناسبی از مسائل و مشکلات توسعه بخش شهداد و منطقه اندوهجرد صورت گرفته که اجرای اینگونه اقدامات منطقه را در سطح جهانی مطرح می‌کند.

بادام‌کاری در خاییز برای احیای جنگل‌های سوخته
خبرگزاری ایرنا

اهواز - ایرنا - ستاد مردمی احیای جنگل‌های خاییز بهبهان، مرحله نخست درختکاری در این جنگل‌ها را تحت عنوان «پویش شهید البرز زارعی» آغاز کرد.

یک هزار و 500 بذر بلوط در گردنه بیدسرخ کنگاور کاشته شد
خبرگزاری ایرنا

کرمانشاه - ایرنا - دوست داران طبیعت و کوهنوردان کنگاوری روز جمعه به مناسبت روز جهانی کوهستان در یک اقدام خودجوش و خیرخواهانه تعداد یک هزار و 500 بذر بلوط در امتداد زنجیره درختان گردنه «بید سرخ» در کنگاور کاشتند.

نقاشی 280 هزار یورویی در سطل زباله پیدا شد!
خبرگزاری ایسنا

پلیس آلمان تابلو نقاشی ارزشمندی را که یک بازرگان در فرودگاه «دوسلدورف» جا گذاشته بود در یک سطل زباله پیدا کرد.

صباح زنگنه: عربستان به دنبال اخلال در بازگشت آمریکا به برجام است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به درخواست عربستان برای حضور در مذاکرات احتمالی ایران با غرب گفت: ریاض می‌داند مذاکره مجددی در کار نیست و هدفش صرفا اخلال در بازگشت آمریکا به برجام است.

مشکلات فعالان اقتصادی اصفهان و درخواست آنها از وزیر صمت
خبرگزاری ایرنا

اصفهان - ایرنا - شماری از فعالان اقتصادی اصفهان در دیدار با علیرضا رزم‌حسینی وزیر صمت، دلالان حوزه صنعت فولاد، فرسودگی ماشین‌آلات صنعتی، قانون نظام صنفی، اخذ عوارض صادراتی، مالیات، مشخص نبودن تعریف مشوق صادراتی، مسائل ارزی، تناقض بین بخش بازرگانی و تولیدی و واردات را از جمله مشکلات فرارو برشمردند.

40 تن تخم‌مرغ با نرخ مصوب در قم توزیع می‌شود
خبرگزاری ایرنا

قم - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با تاکید بر اینکه کمبودی در عرضه تخم مرغ در این استان وجود ندارد گفت: از بیست و دوم آذرماه 40 تن تخم مرغ در بین مراکز عمده توزیع این محصول در استان توزیع خواهد شد.

21 آذر و مهمترین اخبار کرونایی استانها
خبرگزاری ایرنا

استانها - ایرنا - خروج برخی شهرستان‌ها از وضعیت قرمز و تبدیل آنها به وضعیت نارنجی هرچند یک موفقیت در کنترل ویروس کرونا بوده اما باعث نگرانی از عادی انگاری و بازگشت به رفتارهای معمول آن هم در شرایط شکننده فعلی شده است.

فاز اول کمربندی نسیم شمال قزوین بازگشایی شد
خبرگزاری ایرنا

قزوین - ایرنا فاز اول - کمربندی نسیم شمال قزوین پس از بهسازی و ترمیم از سوی شهرداری امروز جمعه بازگشایی و زیر بار ترافیک رفت.

فرماندار آستارا مقابله با تکثیر گیاه سنبل آبی را خواستار شد
خبرگزاری ایرنا

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: طبق نظر کارشناسان امر، گیاه مهاجم سنبل آبی باعث برهم خوردن اکوسیستم طبیعت می‌شود و شهرداری و اداره حفاظت محیط زیست با همیاری تشکل‌های مردمی به جمع‌آوری آن از آبگیرها اقدام کنند.