طبیعت و محیط زیست

طبیعت و محیط زیست

خبرگزاری تسنیم

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست توضیحاتی درباره اظهاراتش راجع‌به امام خمینی (ره) ارائه کرده است.

بازگشت بارش ها و کاهش نسبی دما در گیلان
خبرگزاری ایرنا

رشت - ایرنا - کارشناس اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: از شنبه شب بعد از یک وقفه 24 ساعته بارش ها در استان آغاز می شود شاهد کاهش نسبی دما بین سه تا پنج درجه خواهیم بود.

امدادرسانی به 729 فرد گرفتار در آبگرفتگی خوزستان
خبرگزاری ایرنا

اهواز - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: امدادگران هلال احمر به 729 فرد گرفتار در آبگرفتگی متاثر از بارش شدید باران در استان خوزستان امداد رسانی کردند.

آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور صنعتی کشور مشاهده نشده است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با تاکید براینکه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور صنعتی مشاهده نشده است، گفت: گوشت مرغ و تخم مرغ عرضه شده در بازار کاملا سالم است.

جزئیات نحوه فعالیت ادارات در شهرستان اسلامشهر
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - فرماندار شهرستان اسلامشهر با اشاره به بخشنامه سازمان امور اداری و استخدامی کشور و با توجه به اینکه این شهرستان در وضعیت نارنجی از نظر ابتلا به بیماری کویید 19 قرار دارد، به تشریح نحوه فعالیت ادارات در هفته جاری پرداخت.

رییس جهاد کشاورزی خراسان رضوی: مشکلی ازنظر تولید گوشت مرغ وجود ندارد
خبرگزاری ایرنا

مشهد - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: هیچگونه مشکلی از نظر تامین و تولید گوشت مرغ در این استان وجود ندارد.

«این گوی و این میدان!»
خبرگزاری ایسنا

یازدهمین شماره از مجله فارسی میراث و گردشگری گیلگمش و هشتمین شماره انگلیسی آن، با بررسی پرونده ویژه «گردشگری ورزشی» و بناهای تاریخی ایران در پاییز 1399 منتشر شد.

پیش‌بینی بارش باران در نیمه جنوبی و برف در نیمه شمالی استان تهران
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - اداره‌کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: از بعدازظهر امروز - هشتم آذرماه - تا صبح دوشنبه آتی، آسمانی ابری همراه با مه رقیق در نیمه جنوبی و بارش باران و برف در نواحی شمالی استان پیش‌بینی می‌شود.

غلبه بر اثرات تغییراقلیم نیازمند اقدام همگانی است
خبرگزاری ایسنا

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به مغفول ماندن مقوله تاب‌آوری و سازگاری به عنوان محوری مهم در مقابل پدیده «گرمایش زمین و تغییرات اقلیمی» تاکید کرد: غلبه بر اثرات تغییراقلیم به انجام اقدام همگانی با مسئولیت مشترک اما متفاوت در کشورهای مختلف نیاز دارد.

چند برابر شدن مشاهده یوزها در پارک ملی توران
خبرگزاری ایسنا

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان از رویت دو قلاده یوزپلنگ آسیایی در پارک توران شاهرود و تصویربرداری از این گونه نادر در خطر انقراض خبر داد.

ممنوعیت استفاده از کیسه‌های پلاستیکی در آلمان تصویب شد
خبرگزاری ایسنا

پارلمان آلمان ممنوعیت استفاده از کیسه‌های پلاستیکی خرید را تصویب کرد.

باغداری؛ ظرفیت مغفول‌مانده کشاورزی گنبدکاووس
خبرگزاری ایرنا

گنبدکاووس - ایرنا - کشت و توسعه درختان مثمر در بخشی از 100 هزار هکتار اراضی کم بازده و دیم گنبدکاووس به اعتقاد کارشناسان، ظرفیت بالقوه ایجاد درآمد و اشتغال پایدار و نیز رونق و جهش تولید دربخش کشاورزی این شهرستان مرزی به شمار می‌رود که درحال حاضر کمتر مورد توجه کشاورزان قرار گرفته است.

563 هزارتن چغندرقند در کرمانشاه برداشت شد
خبرگزاری ایرنا

کرمانشاه - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه از برداشت 563 هزار تن چغندرقند در استان خبر داد و گفت: این میزان محصول تولیدی تحویل کارخانه‌های قند استان شده است.

هشتمین شماره فصلنامه انگلیسی میراث و گردشگری گیلگمش منتشر شد
خبرگزاری مهر

در جدیدترین شماره فصلنامه انگلیسی میراث و گردشگری گیلگمش به بناهای تاریخی ایران و شگفتی‌هایی مانند راه‌نشان‌ها (میل)، باغ‌های ایرانی، بازار و هنر گچبری پرداخته شده است.

بارش برف اخیر مهاباد در 25 سال گذشته بی‌سابقه بود
خبرگزاری ایرنا

مهاباد - ایرنا - رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: بارش 25 سانتی‌متر برف که طی روزهای اخیر اتفاق افتاد، طی 25 سال گذشته در این شهرستان بی‌سابقه بود.

هشدار هواشناسی نسبت به تداوم بارش برف و باران
خبرگزاری ایسنا

سازمان هواشناسی نسبت به بارش برف و باران تا اواخر هفته جاری و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی در پی آن هشدار داد.