چهارشنبه 3 مرداد 1403

عجیب اما واقعی؛ رشد خوب 31740 واحدی شاخص کل بورس

خبرگزاری مهر مشاهده در مرجع
عجیب اما واقعی؛ رشد خوب 31740 واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس بعد از مدتها یک رشد خوب را در معاملات امروز تجربه کرد.

شاخص کل بورس بعد از مدتها یک رشد خوب را در معاملات امروز تجربه کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، شاخص کل بورس در ابتدای معاملات امروز با رشد بیش از 31 هزار واحدی توانست یک بازده خوب را بعد از مدتها تجربه کند.

فعالان بازار سرمایه مدتها عادت کرده بودند، ارزش معاملات خرد عدد 6,498 میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، 44% و نسبت به میانگین ماهانه 50% افزایش داشته است.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش 1,063 میلیارد تومان را نشان می‌دهد. اما امروز 982 میلیارد تومان ورود نقدینگی انجام شده است. این دومین روز متوالی است که نقدینگی حقیقی وارد سهام می‌گردد.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از 467 میلیارد تومان ورود نقدینگی حقیقی به این صندوق‌ها است. اما امروز 1,367 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت خارج شده است. در یک هفته گذشته شیب خروج از این صندوق‌ها هم نسبت به میانگین ماهانه در حال افزایش است.

ارزش صف‌های خرید 786 میلیارد تومان است که نسبت به میانگین هفتگی 310 میلیارد تومان افزایش داشته است. از سوی دیگر ارزش صف‌های فروش با کاهش 81 میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده 80 میلیارد تومان قرار دارد.

بیشترین ارزش معاملات را گروه خودرویی با ثبت رقم 607 میلیارد تومان (1.7 برابر میانگین هفتگی) به خود اختصاص داده است. پس از آن گروه‌های فلزات اساسی با ارزش معاملات 400 میلیارد تومان (2.1 برابر میانگین هفتگی) و انبوه سازی با ارزش معاملات 395 میلیارد تومان (1.4 برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.