جمعه 4 اسفند 1402

نقدینگی

نقدینگی

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: شرکت های چینی دست به کاری زدند که از دهه 1970 به ندرت دیده شده: ایجاد ارتش های داوطلبانه. بر اساس تحلیل اختصاصی سی ان ان از گزارش های رسانه های دولتی، حداقل 16 شرکت بزرگ چینی، از جمله یک غول لبنیات خصوصی، در سال گذشته نیروهای جنگی ایجاد کرده اند. این واحدها که به عنوان ادارات نیروهای مسلح مردمی شناخته می شوند، متشکل از غیرنظامیانی هستند که مشاغل عادی دارند. آنها به عنوان...

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: بررسی‌ها نشان می‌دهد با نزدیک‌تر شدن به پایان سال، علی‌رغم شدت گرفتن تزریق منابع در بازار باز و اعتباردهی قاعده‌مند بانک مرکزی به بانک‌ها، نرخ بهره در سقف سه ماهه خود قرار گرفته است.

وب‌گاه خبر آنلاین

موفقیت پروژه های رمزارزی در دنیای پرتلاطم ارزهای دیجیتال، تضمینی نیست و آمارها از احتمال زیاد شکست آنها حکایت می‌کند.

خبرگزاری دانشجو

سپهر خلجی، رئیس شورای اطلاع رسانی دولت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو در نمایشگاه رسانه‌های ایران گفت: در دوسال گذشته اقدامات زیادی در حوزه‌های مختلف انجام و اطلاع رسانی شده است. وی بیان کرد: در حوزه علمی تعداد 11 پرتاب ماهوار‌های داشته که با دوازده سال قبل از خودش برابری میکن. بحث فضایی لبه مرز دانش است. خلجی گفت: در حوزه اقتصادی بات همه مشکلاتی که وجود دارد، بیکاتری از 9 و...

وب‌گاه گسترش

مدت‌هاست که افزایش دستمزدها در کشور از تورم عقب‌مانده است و این باعث کاهش چشم‌گیر قدرت خرید کارگران و افزایش گروه‌های زیر نسبت خط فقر در کشور شده است. در حال حاضر، نه تنها افراد حداقل‌بگیر ولی بسیاری از افرادی که تا حدودی بالاتر از این آستانه قرار دارند و خانواده دارند و فرزند دارند نیز در دسته فقیران قرار می‌گیرند و توانایی تأمین حداقل زندگی را ندارند.

وب‌گاه گسترش

نوسانات قیمت دلار و تکانه های بازار ارز، در سال جدید نقش تعیین کننده در نرخ بازار مسکن خواهد داشت.

وب‌گاه خبر آنلاین

سخنگوی حزب اعتماد ملی خطاب به الله کرم گفت: اگر کسی توان جذب افکار عمومی را ندارد، چرا به دیگران لگد می‌زند؟ خودتان می‌گویید در ادوار مختلف هر موقع اصلاح‌طلبان آمدند، رای بالا آوردند. دو سال پیش تمام امکانات را برای رای‌آوری آقای رئیسی بسیج کردید اما باز هم تعداد آرای او به هیچ کدام از اصلاح‌طلبان نرسید

وب‌گاه گسترش

این اقدام تتر نشان‌دهنده تقاضای روبه افزایش برای استیبل کوین USDT است که نقشی کلیدی در تامین نقدینگی بازار ارزهای دیجیتال ایفا می‌کند. با وجود تزریق قابل توجه تتر، قیمت بیت کوین همچنان نشانه‌هایی از رکود دارد.

وب‌گاه عرشه آنلاین

یک اقتصاددان با اشاره به سیاست گواهی سپرده 30 درصدی، این سیاست را اثربخش ندانست و یکی از تبعات منفی آن را عدم امکان کاهش رشد نقدینگی در سال آینده به میزان کمتر از 30 درصد بیان کرد رئیس مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پول‌شویی گفت: سال آینده ضمن آنکه درآمدهای مشکوک را رصد می‌کنیم، از افراد می‌خواهیم با تشکیل پرونده مالیاتی، سطح فعالیت اقتصادی خود را اعلام کنند. اگر بیشتر از حجم فعالیتی...

وب‌گاه فرارو

سطح تورم نقطه به نقطه نیز با افت 2.7 واحد درصدی نسبت به ماه قبل مواجه شده است. آمار‌ها نشان می‌دهد در صورتی که تورم ماهانه اسفند کمتر از 4 درصد به ثبت برسد، سطح تورم سال 1402 کمتر از 35 درصد به ثبت خواهد رسید.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

براساس قانون بودجه 1402، بانک مرکزی موظف است حداکثر سه هفته پس از اتمام هر فصل فهرست اطلاعات تسهیلات کلان جاری و غیرجاری و تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط بانک‌ها را منتشر کند.

وب‌گاه گسترش

در بازار سهام، با توجه به رفتار سال‌های قبل این بازار، سال1403 می‌تواند با بهبود شرایط سیاستگذاری آغاز یک مسیر صعودی باشد و می‌توان با انتخاب یک سبد بهینه، کسب سود مطمئن داشت.

وب‌گاه گسترش

با توجه به گفته یک کارشناس اقتصادی، افزایش نرخ بهره باعث کاهش تسهیلات بانکی، کاهش تولید ناخالص داخلی و در نتیجه کاهش رشد اقتصادی می‌شود.

وب‌گاه الف

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در غرفه خبرگزاری فارس در نمایشگاه رسانه‌های ایران از تمرکز بر تقویت صنعت سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) در سال آینده خبر داد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: اوراق سپرده 30 درصدی موجب ایجاد بحث‌های زیادی در میان صاحب‌نظران اقتصادی شده است.

وب‌گاه الف

وزیر امور اقتصادی و دارایی در جریان مراسم رونمایی از محصولات «نو» بانک تجارت، این محصولات را نمونه‌ای موفق در تامین مالی بخش‌های مختلف اقتصاد کشور دانست و بر ضرورت تکثیر و تبدیل آنها به فرهنگ تاکید کرد.