علم و تکنولوژی

علم و تکنولوژی

چرا استفاده از مرورگر کروم به نفع کاربران است؟
خبرگزاری ایسنا

اگرچه مرورگر کروم اخیرا تجربه پرافت و خیزی داشته اما گوگل با تغییراتی که صورت داده به میلیون‌ها کاربر این مرورگر انگیزه داده تا همچنان به استفاده از آن ادامه دهند.

راه مشترک، ضرورت اقدام مشترک
خبرگزاری خبرنگاران جوان

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران در یادداشتی به تحریم‌های آمریکا واکنش نشان داد.

ناسا از فناوری چاپ 3 بعدی در ماه استفاده خواهد کرد
خبرگزاری ایسنا

آژانس فضایی آمریکا (ناسا) که قصد دارد به زودی به کره ماه بازگردد و حضوری پایدار را در این قمر رقم بزند، با محدودیت هایی از جمله حمل بار از زمین به ماه مواجه است که چاره آن را در استفاده از فناوری چاپ سه بعدی در ساخت پایگاه های ماه دیده است.

تشخیص زودهنگام کرونا با دستگاه اندازه‌گیری ROS در خلط محققان ایرانی
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - محققان ایرانی دستگاهی برای تشخیص زودهنگام کرونا با استفاده از اندازه‌گیری میزان گونه‌های اکسیژن فعال (ROS) در خلط ساختند، این دستگاه تا کنون بر روی بیش از 600 بیمار آزمایش شده و درحال تجاری‌سازی است.

همکاری گوگل و مایکروسافت برای آوردن "وب اپ"های بیشتر به پلی استور
خبرگزاری ایسنا

شرکت های گوگل و مایکروسافت می خواهند با همکاری یکدیگر "وب اپ"های بیشتری را به پلی استور بیاورند که ویژگی‌های بیشتری را روی اندروید پشتیبانی کنند.

اختصاص 40 هکتار زمین برای راه‌اندازی ایستگاه فضایی سلماس
خبرگزاری ایرنا

ارومیه - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی گفت: اقدامات لازم برای پیگیری راه‌اندازی ایستگاه ثابت فضایی در شهرستان سلماس انجام شده و واگذاری زمین برای این امر به وسعت 40 هکتار نیز به انجام رسیده است.

استاد اقتصاد: کرونا بر حوزه خدمات گیلان بیشترین اثرگذاری را داشت
خبرگزاری ایرنا

آستارا - ایرنا - مدرس اقتصاد دانشگاه های گیلان گفت: کرونا در گیلان بر حوزه خدمات بیشترین اثرگذاری را داشته و اقتصاد و معیشت خانوارهای این خطه را متاثر و متزلزل کرده است.

ارز دیجیتال و ضربه‌ای که به تولید و اقتصاد می‌زند
خبرگزاری ایرنا

یزد - ایرنا - ارز دیجیتال یا پول مجازی (بیت کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص تولید آن (ماینر) ساخته شد که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است و ضربه زیادی به تولید و اقتصاد وارد می‌کند.

شیوع کرونا 1 تریلیون دلار به بدهی شرکت‌ها در جهان اضافه کرد
خبرگزاری تسنیم

شرکت ها در سراسر جهان در 2020، یک تریلیون دلار بدهی جدید ثبت کرده اند، به این ترتیب بدهی شرکتی در سراسر جهان به حدود 9.5 تریلیون دلار رسیده است.

برگزاری کارگاه بیان تجارب در زمینه اخذ گرنت‌های بین‌المللی
خبرگزاری ایسنا

از سوی ستاد توسعه فناوری نانو کارگاه آنلاینی با عنوان "بیان تجارب در اخذ گرنت‌های بین المللی برگزار می‌شود.

ساخت دستگاهی برای تشخیص زودهنگام کرونا و شناسایی مبتلایان بدون علامت
خبرگزاری ایسنا

محققان ایرانی دستگاهی را برای تشخیص زودهنگام کرونا با استفاده از اندازه‌گیری میزان گونه‌های اکسیژن فعال (ROS) در خلط تولید کردند که تست‌های آن بر روی 600 بیمار در 4 بیمارستان موفقیت آمیز بوده و این دستگاه توسط یکی از شرکت‌های فناور در حال تجاری سازی است.

بازار موبایل انحصاری نیست / افزایش 20 برابری شرکت های دارای مجوز واردات گوشی
خبرگزاری تسنیم

دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه با بیان این که بازار موبایل در کشور انحصاری نیست گفت: شرکت های وارد کننده موبایل از 16 شرکت به 322 شرکت وارد کننده رسیده یعنی 322 شرکت مجوز واردات موبایل دریافت کرده اند.

برجام؛ طلیعه تعامل سازنده با جهان
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام میان ایران و گروه 1+5 در راستای توافق جامع بر سر برنامه هسته‌ای ایران منعقد شد که طلیعه تعامل سازنده با جهان را نوید می‌داد اما دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با خروج یک‌طرفه از آن شرایط را به نقطه‌ای رساند که عملا روز به روز انجام مذاکرات میان تهران و واشنگتن غیرممکن ساخت.