علم و تکنولوژی

علم و تکنولوژی

روز خونین رمزارزها!
وب‌گاه تابناک

ارزهای دیجیتالی برای دومین روز متوالی ریزش سنگینی را تجربه کردند.

گوگل یک ساختمان دو میلیارد دلاری خرید
وب‌گاه تابناک

شرکت گوگل با وجود ادامه دورکاری اکثر کارمندانش، قصد دارد یک ساختمان اداری در منهتن را به ارزش 2.1 میلیارد دلار خریداری کند.

وب‌گاه عصر ایران

منبع امنیتی پایگاه کریدل می‌گوید ویلیس و اسمان هر دو در اربیل عراق در جریان عملیات علیه افراد دخیل در ترور [سردار] سلیمانی و المهندس کشته شده‌اند. دست‌کم دو حمله جداگانه از طرف عوامل ناشناس ضد اهدافی در موصل طی سال جاری گزارش شده‌اند.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

روزنامه عبری زبان "تایمز اسرائیل" در گزارشی فاش کرد: گزارش‌ها حاکی از استفاده اسرائیل از اسکادرانی از پهپادهای مجهز به فناوری‌های هوش مصنوعی در جنگ اخیر خود در غزه است؛ اتفاقی که می‌تواند برای نخستین بار در جهان رخ داده باشد.

15 انجمن علمی دانشجویی در دانشگاه آزاد تشکیل می شود
خبرگزاری مهر

در جلسه کمیسیون مرکزی انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با تأسیس 15 انجمن علمی دانشجویی موافقت شد.

پر فروش ترین تلویزیون های سال 2021 در سه برند اصلی بازار همراه با قیمت
وب‌گاه خبر آنلاین

پرفروش ترین تلویزیون های سال 2021 را از سه برند ال جی، سونی، و سامسونگ انتخاب کردیم که در ادامه به توضیحاتی دراین مورد می پردازیم.

خودسوزی قاتل در لحظه دستگیری
وب‌گاه مشرق نیوز

قاتل هنگام دستگیری اقدام به خودسوزی کرد و فرزندانش را در محاصره شعله های سرکش آتش قرار داد.

برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارشناسان قضائی حوزه فناوری‌های نوین
خبرگزاری مهر

رئیس مرکز نوآوری و آموزش پژوهشگاه قوه‌قضایییه از برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی برای مشاوران قضائی و کارشناسان قضائی حوزه فناوری‌ها نوین خبر داد.

جارو برقی سطلی
وب‌گاه خبر آنلاین

خرید جاروبرقی خانگی ب صنعت جارو، یکی از معزلات امروزه اکثر افراد شده است چرا که هنگام مراجعه به مراکز خرید لوازم خانگی با سیل عظیمی از تنوع مدل ها رو به رو خواهیم شد و با توجه به این که تعداد برند های موجود در بازار بسیار فراوان شده است روی بیشتری از برند های تولید شده شناخت کافی را نداشته و اطمینان خاطر کافی برای خرید آن برند و استفاده از آن را نخواهیم داشت.

برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی برای کارشناسان قضایی حوزه فناوری‌ها نوین
خبرگزاری دانشجو

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو سید مهدی جوادی، رئیس مرکز نوآوری و آموزش پژوهشگاه قوه‌قضایییه در مراسم آیین افتتاح مرکز نوآوری‌های حقوقی پژوهشگاه قوه‌قضاییه با بیان اینکه با تلاش همکاران‌مان در پژوهشگاه قوه قضاییه و حمایت‌های شخص رئیس پژوهشگاه قوه‌قضاییه شاهد راه‌اندازی مرکز نوآوری‌های حقوقی پژوهشگاه قوه قضاییه هستیم، اظهارکرد: اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور در سال‌های گذشته...

مریخ برای سکونت زیادی کوچک است
خبرگزاری ایسنا

محققان دانشگاه "واشنگتن" در سنت لوئیس آمریکا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند مریخ امروزه بر روی سطح خود هیچ آب مایعی ندارد که دلیل این امر ممکن است کوچک بودن آن باشد.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

شاخص ترس و طمع در بازار ارز‌های دیجیتال به عدد 27 رسیده که همین موضوع نشان می‌دهد، بهای بیت کوین کمتر از ارزش واقعی آن است.

برنامه‌ای در اندروید که فورا از موبایل خود باید حذف کنید!
وب‌گاه مشرق نیوز

کارشناسان امنیتی درباره وجود یک برنامه موبایلی در دستگاه اندرویدی که باعث اخاذی از کاربران می شود هشدار دادند.

وب‌گاه عصر ایران

فعالیت ربات‌ها کل شبکه را با 400,000 تراکنش در ثانیه دربر گرفت. سولانا اشاره کرد که رشد نامحدود صف‌های فرستنده و بلاک‌های با منابع سنگین باعث شد تعدادی فورک به‌صورت اتوماتیک در شبکه ایجاد شود.

خبرگزاری تسنیم

دبیر انجمن خودروسازان گفت: صدور مجوز واردات خودرو بدون انتقال ارز منجر به ایجاد شبکه غیرقانونی موازی با بانک مرکزی خواهد شد و برخی افراد می‌توانند با پرداخت ریال به روش‌های غیرمتعارف با خرید ارز دیجیتال، خودرو وارد کنند.