یک‌شنبه 5 تیر 1401

فدراسیون کشتی: دریافتی فدراسیون تاکنون از اعتبارات مجلس بوده / «صفر» شدن بودجه قهرمانی توسط معاون وزیر قانونی نیست

خبرگزاری دانا مشاهده در مرجع
فدراسیون کشتی: دریافتی فدراسیون تاکنون از اعتبارات مجلس بوده / «صفر» شدن بودجه قهرمانی توسط معاون وزیر قانونی نیست

فدراسیون کشتی درباره اخبار منتشره پیرامون واریز مبلغی از سوی وزارت ورزش و جوانان به حساب این فدراسیون به ارائه بیانیه‌ای پرداخت.

به گزارش خبرگزاری دانا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی؛ اخبار منتشر شده در خصوص واریز مبلغ چهار و نیم میلیارد تومان از بودجه فدراسیون کشتی، توسط وزارت ورزش و جوانان به صورت صحیحی اطلاع رسانی نشده و این بودجه از اعتبارات مصوب مجلس شورای اسلامی بوده است.

در پاسخ به برخی اخبار منتشر شده در خصوص واریز مبلغ چهار و نیم میلیارد تومانی در سال جاری از سوی وزارت ورزش به حساب فدراسیون کشتی موارد ذیل جهت تنویر افکار عمومی بیان می گردد. 1 - مبلغ فوق بنا به اعلام معاون ورزش قهرمانی از اعتباری پرداخت گردیده که مجلس شورای اسلامی از تبصره 14 با توجه به عملکرد و جایگاه ورزش کشتی برای فدراسیون در نظر گرفته است و بودجه وزارت ورزش در حوزه قهرمانی برای فدراسیون کشتی توسط معاونت ورزشی بصورت کاملا غیرقانونی صفر گردیده است. 2- با توجه به 30 میلیارد تومان هزینه های فدراسیون کشتی در حوزه قهرمانی در 4 ماهه اول سال 1401 که بالغ بر 30 میلیارد تومان می‌باشد، دریافتی فدراسیون کشتی از وزارت تنها چهار و نیم میلیارد بود که آن هم از اعتبارات مصوب مجلس می‌باشد. ضمنا روز شنبه 4 تیرماه، عملکرد واقعی و مستند فدراسیون کشتی در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت. انتهای پیام /