فرمانده سپاه عاشورا: خطر تحریف تاریخ دفاع مقدس جدی است

خبرگزاری ایرنا مشاهده در مرجع
فرمانده سپاه عاشورا: خطر تحریف تاریخ دفاع مقدس جدی است

تبریز - ایرنا - فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به اینکه تلاش جریان تحریف بر زیرسوال بردن عظمت دوران دفاع مقدس استوار شده است، گفت: تحریف تاریح افتخارآمیز هشت سال دفاع مقدس بسیار جدی است.

سردار عابدین خرم روز دوشنبه در جمع غواصان و مربیان ورزشی دوران دفاع مقدس، افزود: دشمنان ایران اسلامی در این زمینه به حدی پیش رفته اند که شبکه جاسوسی و سلطنت طلب خبرپراکنی بی بی سی تلاش کرد با یک نوار صوتی تاریخ دفاع مقدس را جعل کند، اما یکی از پژوهشگران دفاع مقدس با ارائه سند، جعل و تحریف های صورت گرفته را خنثی کرد، اما باید توجه داشت این اتفاقات باز هم در آینده رخ خواهد داد.

وی اظهار داشت: گاهی سئوال می‌شود که خاطراتی که درباره دفاع مقدس بیان می‌شود، چقدر واقعیت دارد؟ باید عنوان کرد که جنگ یک جنبه احساسی و عاطفی دارد که در هشت سال دفاع مقدس دیده می‌شود و برخی دیگر از خاطرات مبتنی بر صحنه عملیات‌ها بوده و کاملا عقلانی است.

خرم با بیان اینکه اکثر خاطرات دفاع مقدس واقعیت دارد، ادامه داد: امروز بیش از پنجاه میلیون سند جنگ اعم از ویدیو، خاطرات و اسناد مکتوب وجود دارد و محل رجوع باید این منابع باشد که دقت گوینده و تطبیق خاطرات خودش را نشان دهد.

وی با تشبیه دفاع مقدس به قله کوه، گفت: اگر کسی در کنار کوه بایستد عظمت آن را احساس نخواهد کرد، زیرا دید آدمی محدود است؛ حال باید این مساله را تطبیق با صحبت‌های مقام رهبری در دیدار با رزمندگان دفاع مقدس تطبیق دهیم که فرمودند شما جمعی هستید که 20 سال دیگر بیشترتان نخواهید بود، پس باید به عنوان افراد دفاع مقدس وقایع و اتفاقات را روایت و نشر کنید و اجازه تحریف ندهید زیرا تحریف یکی از آفت‌هایی است که دشمنان به دنبال آن هستند.

خرم، آرشیو لشکر عاشورا را بسیار غنی دانست و یادآور شد: افرادی که می‌خواهند خاطرات حماسه‌ها باقی بماند، آن‌ها را باید به سند تبدیل کنند و با اینکه می‌گویند لشکرهای دفاع مقدس بعد از شهادت فرماندهان خود اغلب خط شکن نبودند، اما لشکر عاشورا بعد از شهادت فرماندهانش، در والفجر 8 خط شکن بود و این موضوع نیاز به رجوع به این لشکر و رزمندگانش و ثبت در خاطرات دارد.

وی خطاب به رزمندگان و جانبازان دفع مقدس، گفت: امروز شما به عنوان پیشروان دفاع مقدس و دارندگان خاطرات ارزشمند دفاع مقدس مانند در گران بهاء هستید و باید هرکدام از این خاطرات و عملیات‌هایی را که در لشکر عاشورا نقش داشته اید، مطرح کنید.

فرمانده لشکر عاشورا اضافه کرد: در این راستا باید تیمی برای تشریح، توجیه و اصلاح آماده کنیم تا آیندگان از این سرمایه بهره کافی ببرند.

برچسب‌ها