یک‌شنبه 5 تیر 1401

فعالیت نمایشگاه کتاب تهران، فردا از سر گرفته می‌شود

خبرگزاری فارس مشاهده در مرجع
فعالیت نمایشگاه کتاب تهران، فردا از سر گرفته می‌شود

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، در حالی که احتمال می‌رفت فردا نیز به دلیل تداوم آلودگی هوا و عبور موج گرد و غبار از پایتخت، تهران برای دومین روز تعطیل اعلام شود، اما با کاسته شدن از حجم آلودگی، سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران نیز فردا فعالیت عادی خود را از سر می‌گیرد و طبق برنامه، از ساعت 10 تا 20 به بازدیدکنندگان خدمات می‌دهد.

این در حالی است که بخش مجازی کتاب در نشانی Ketab.ir بدون وقفه میزبان علاقه‌مندان و خریداران کتاب بود و هنگام تعطیلی نمایشگاه حضوری، این بخش به کار خود ادامه داده بود.

چون تعطیلی نمایشگاه در میانه‌های برگزاری آن، امری بی‌سابقه در تاریخ نمایشگاه کتاب است، احتمال می‌رفت که نمایشگاه یک روز تمدید شود، اما علی رمضانی، سخنگوی نمایشگاه که مدیرعاملی خانه کتاب را نیز بر عهده دارد، صبح امروز به خبرنگار فارس گفت که چنین چیزی فعلا در دستور کار نیست و برای آن تصمیم تازه‌ای اتخاذ نشده است. (اینجا بخوانید)

البته عصر امروز قائم‌مقام و سخنگوی نمایشگاه درباره تمدید یا عدم تمدید این دوره از نمایشگاه به دلیل تعطیلی یک روزه ناشی از آلودگی هوا گفته است: «از آنجایی که نمایشگاه با همکاری 70 دستگاه و نهاد ملی، استانی و شهری برگزار می‌شود به همین جهت تصمیم‌گیری درباره تمدید این رویداد فرهنگی نیازمند همکاری و هماهنگی همه این دستگاه‌هاست تا ابعاد مختلف موضوع سنجیده شود. لذا بعد از این هماهنگی‌ها در صورتی که تصمیم به تمدید نمایشگاه گرفته شود در مورد آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.»

سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بیست و یکم اردیبهشت آغاز شده و تا سی و یکم اردیبهشت‌ماه 1401 در دو بخش حضوری در مصلای امام خمینی (ره) و مجازی در سامانه ketab.ir برگزار می‌شود.

انتهای پیام /

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید نمایشگاه کتاب علی رمضانی سخنگوی نمایشگاه کتاب تهران آلودگی هوا تعطیلی این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است