فلسطین

فلسطین

گفتگوی ژان لوک گدار فیلمساز فرانسوی با مخاطبانش
خبرگزاری خبرنگاران جوان

ژان لوک گدار فیلمساز با دو مخاطب خود، به صورت اتفاقی روبرو می‌شود و به سوالات آن‌ها پاسخ می‌دهد.

سیاست واشنگتن فرصت‌دهی به تل‌آویو برای شهرک‌سازی است
خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت آمریکا با مدیریت منازعه فلسطینی - اسرائیلی به جای حل این منازعه، به رژیم صهیونیستی فرصت می‌دهد تا طرح الحاق کرانه باختری را تکمیل کند. در این بیانیه از جامعه جهانی و دولت آمریکا خواسته شده است تا دست از سیاست مدیریت منازعه برداشته و اقدام عملی برای حل این منازعه بر اساس مرجعیت‌های...

بازنگری جدی تشکیلات خودگردان در روابط و توافقات با رژیم صهیونیستی
خبرگزاری دانا

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در نامه ای به نخست وزیر هند، بر تصمیم خود برای بازنگری جدی در روابط و توافقات با رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

عادی سازی روابط برخی کشورها با رژیم اسرائیل نتیجه‌ای جز ضعف نداشته است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری گفت: عادی سازی روابط حاکمان مرتجع برخی کشورهای منطقه هیچ سود و نتیجه‌ای جز ضعف برای آنها نداشته است.

سردار خراسانی: رسالت بسیج تشکیل هسته مقاومت در جهان اسلام است / با ابعاد پیچیده تری از دشمنی‌ها مواجه خواهیم شد
خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، سردار مجید خراسانی معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین در خصوص انتقال تجربه‌ی بسیج به کشور‌های جهان اسلام گفت: در سال‌های نخستین گام دوم انقلاب آنچه که مقام معظم فرماندهی کل قوا تحت عنوان "سند اعتلاء" به مجموعه سازمان بسیج مستضعفین و بسیجیان راهنمایی فرمودند این است که ما در شرایط نزدیکتری با دشمن قرار خواهیم گرفت. وی با بیان این که در منطقه...

پیام تست موشک پدافند «بادرود» به «وین»/ یگان‌های پدافندی چگونه نمایش انگلیسی را به آتش کشیدند؟
وب‌گاه مشرق نیوز

آزمایش پدافندی اخیر در منطقه بادرود باهدف پیشگیری از دسیسه خارجی صورت گرفته و نشانه‌ای از دست برتر نظامی ایران در تحرکات حادثه‌ساز دارد.

آیت‌الله اختری: مقاومت فلسطین شجاعانه ادامه دارد
خبرگزاری میزان

رئیس کمیته حمایت از انقلاب فلسطین ریاست جمهوری با بیان این که مقاومت فلسطین شجاعانه ادامه دارد، گفت: ما باید غیورانه از مقاومت فلسطین دفاع کنیم و پشتیبان مردم مظلوم فلسطین باشیم.

اختری: عراق زیر بار عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی نمی‌رود
خبرگزاری ایسنا

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری تصریح کرد: عراق نمی‌تواند و زیر بار موضوع عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی نخواهد رفت.

برد با ما بود اگر کسی چون دهخدا در یونسکو از ما حرف می‌زد
وب‌گاه خبر آنلاین

اسرافیل شیرچی می‌گوید احساسش این است که برد ما در ثبت پرونده «برنامه ملی پاسداری از هنر سنتی خوشنویسی ایران» در یونسکو نیازمند یک دیپلماسی قوی است؛ یک مدیر قوی که پیگیر باشد و قدمت و پیشتازی‌مان در خوشنویسی را در یونسکو جا بیاندازد یا استادانی بزرگ که هیئتی شوند و مانند قدیم خودشان قدم جلو بگذارند. او می‌پرسد آیا الان کسی مانند دهخدا هست که به یونسکو برود و از خط ما حرف بزند یا نه؟!

دانش در آیینه تصویر شعار جشنواره فیلم رشد / حضور آثار 105 کشور
خبرگزاری مهر

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: جشنواره فیلم رشد 51 امین دوره خود را پشت سر می گذارد و «دانش در آیینه تصویر» شعار این دوره از جشنواره است.

جزئیات برگزاری پنجاه و یکمین جشنواره فیلم رشد / حضور 105 کشور در جشنواره
خبرگزاری دانشجو

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو، حسن ملکی در نشست خبری پنجاه و یکمین جشنواره فیلم رشد و رونمایی از پوستر رشد با بیان اینکه جشنواره فیلم رشد یک رویداد بی نظیر علمی، فرهنگی، هنری و تربیتی در داخل کشور است اظهار کرد: جشنواره‌های خرد و کلان بسیاری برگزار می‌شود، اما در این میان، جشنواره فیلم رشد 51 امین دوره خود را پشت سر می‌گذارد. وی افزود: «دانش در آیینه تصویر» شعار این دوره...

ماجرای تلخ جنایت 30 هواپیمای بعثی عراق در40 دقیقه / 360 پرواز جنگی در دو هفته
خبرگزاری دانا

بمباران همزمان 52 نقطه اهواز در تاریخ 15 آذر سال 1365 از شدیدترین حملات هوایی دشمن بعثی در طول جنگ تحمیلی بوده که 52 نقطه مسکونی و تأسیسات تولیدی و اقتصادی شهر اهواز با شدت هر چه تمام‌تر بمباران شد و هواپیماهای عراقی به سهولت موفق شدند هدف‌هایی را در مرکز شهر بمباران کنند.

جزئیات برگزاری پنجاه و یکمین جشنواره فیلم رشد / حضور 105 کشور در جشنواره
خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی جزئیاتی از برگزاری پنجاه و یکمین جشنواره فیلم رشد را اعلام و اظهار کرد: در مجموع 3155 اثر به دبیرخانه رسیده است. 105 کشور در جشنواره شرکت داشته‌اند.

سرکشی مقابل فتوا چه خطرهایی دارد؟
خبرگزاری مهر

دانشگاه زیتونه در تونس کتاب مجموعه مقالاتی را به قلم متفکران تونسی و عربی منتشر کرده که درباره ضرورت فتوا در عصر جدید و خطرهای سرکشی مقابل فتاوی است.