ناسا

ناسا

وب‌گاه عصر ایران

محققان همچنین علت تغییر فاز اقیانوس آرام از مرحله خنک به مرحله گرم را این موضوع دانسته‌اند. محققان برای دستیابی به یافته‌های خود و مقایسه آنها با یکدیگر از داده‌های یک سری ماهواره و شبکه شناور اقیانوسی استفاده کردند.

هشدار ناسا درباره گرمای بیش از حد زمین
وب‌گاه عصر ایران

گازهای گلخانه‌ای ناشی از فعالیت‌های انسانی گرما را در اتمسفر به دام می‌اندازند و سپس برف و یخ را ذوب می‌کنند که در نتیجه بخار آب بیشتری به جو وارد می‌شود و از این طریق از خروج تابش جلوگیری می‌شود.

هشدار ناسا درباره گرمای بیش از حد زمین
خبرگزاری ایسنا

ناسا اخیرا هشدار داد میزان گرمای محبوس شده توسط زمین از سال 2005 تقریبا دو برابر شده است.

مدار گردش تلسکوپ "جیمز وب" در فضا + فیلم
خبرگزاری ایسنا

ناسا با انتشار ویدئویی مدار حرکت تلسکوپ فضایی "جیمز وب" را که در شرف پرتاب به فضا است، نشان داد.

"نبوغ" در تدارک هشتمین پرواز در مریخ است
خبرگزاری ایسنا

آزمایشگاه پیش‌رانش جت ناسا اخیرا در حساب کاربری خود در توییتر با انتشار تصویری از آماده شدن بالگرد مریخی "نبوغ" برای انجام هشتمین پروازش خبر داد.

هواپیمایی به سبک "غرب وحشی"+ فیلم
خبرگزاری ایسنا

یکی از بزرگترین مشکلات بیشتر شهرهای مدرن، ترافیک ناشی از وسایل نقلیه جاده‌ای است. جاده‌هایی که مدت‌ها پیش ساخته شده‌اند به راحتی نمی‌توانند از پس فشار عبور تعداد زیادی خودرو، کامیون و وسایل نقلیه دیگری که روزانه برای گذر از کنار هم به رقابت می‌پردازند، برآیند. اکثر این وسایل نقلیه زمینی حتی در حالت ساکن نیز سوخت‌های فسیلی می‌سوزانند و در این فرآیند چندین ماده مضر تولید می‌کنند. اما...

اولین ربات چهارپای مریخی + فیلم
خبرگزاری ایسنا

ربات "اسپیس‌باک"(SpaceBok) نخستین ربات چهارپای مریخ نورد است که می‌تواند به مناطقی در سیاره سرخ برود که یک مریخ‌نورد چرخ‌دار قادر به انجام آن نیست.

آیا شرایط زیستن همه‌چیز را عوض می‌کند؟
خبرگزاری مهر

نویسنده سعی می‌کند مدام نشانمان بدهد که چه‌طور شرایط زیستی می‌تواند هرچیزی را دگرگون بکند؛ هرچیزی که فکرش را هم نمی‌کنیم. چنان تغییر بدهد که هیچ راهی برای اتصال و نزدیکی باقی نماند.

تلسکوپ فضایی "هابل" از کار افتاده است
خبرگزاری ایسنا

تلسکوپ فضایی "هابل" ناسا به دلیل خراب شدن یک رایانه داخلی، فعلا کار خود را متوقف کرده است.

از بالون‌های استراتوسفر تا ماموریت‌های ماه
خبرگزاری ایسنا

"جسیکا فرانتز"(Jessica Frantz) دانشجوی مقطع کارشناسی رشته مهندسی مکانیک دانشگاه ایالتی آریزونا در تمپی است که امیدوار است بتواند با کمک حمایت برنامه تحصیلی ناسا یک مرکز کاری در زمینه فناوری مرتبط هوافضا را ایجاد کند.

چرا مهر علیزاده انصراف داد؛ اما به سود همتی کنار نرفت؟
وب‌گاه مشرق نیوز

جبهه اصلاحات انصراف مهرعلیزاده از انتخابات را به نام همتی تمام کرد؛ این سناریوسازی یادآور انصراف اجباری عارف در انتخابات سال 92 است.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان تاکید کرد: جبهه اصلاحات ایران، تصمیم احتمالی برخی از احزاب عضو و اشخاص حقیقی حاضر در مجمع عمومی خود را مبنی بر حمایت منفرد یا جمعی از نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری مجاز می‌داند.

آرایه‌های خورشیدی جدید در فضا نصب می‌شوند
خبرگزاری ایسنا

ایستگاه فضایی بین‌المللی ساعاتی پیش در حساب کاربری خود در اینستاگرام از انجام یک پیاده‌روی فضایی خبر داد.

اصلاح‌طلبان معتدل پشت «همتی» ایستادند
وب‌گاه مشرق نیوز

جمعی از احزاب اصلاح طلب معتدل طی بیانیه‌ای از عبدالناصر همتی حمایت کردند.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

یک علاقه‌مند به اثبات وجود حیات در مریخ تصویری که ناسا گرفته بود را منتشر کرد و گفت این تصویر صورتی است که مریخی ها سال ها پیش آن را ساخته‌اند.