هنر نمایشی

هنر نمایشی

اجرای 120 تئاتر خیابانی به مناسبت هفته دفاع مقدس و اربعین
خبرگزاری دانا

اجرای 120 تئاتر خیابانی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ایام اربعین حسینی آغاز خواهد شد.

آغاز اجراهای تئاتر خیابانی به مناسبت هفته دفاع مقدس و اربعین
خبرگزاری ایسنا

اجرای 120 تئاتر خیابانی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ایام اربعین حسینی آغاز خواهد شد.

بزرگترین رویداد هنری در زمینه اجراهای نمایشی کودک و نوجوان
خبرگزاری ایسنا

بزرگترین رویداد هنری مرکز اسیتیج سوئد در زمینه اجراهای نمایشی کودک و نوجوان در سال 2022 برگزار می‌شود.

برپایی رویدادی هنری در زمینه اجرای تئاتر‌های کودک و نوجوان در سوئد
خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزار یدانشجو به نقل از روابط عمومی اداره کل هنر‌های نمایشی، بزرگترین رویداد هنری مرکز اسیتیج سوئد در زمینه اجرا‌های نمایشی کودک و نوجوان در سال 2022 در 2 بخش اجرا‌های ملی کشور سوئد و اجرا‌های بین‌المللی برگزار می‌شود. ایجاد یک پلتفرم بین‌المللی و توجه به گسترش اجرا‌های بومی با آثاری شامل تئاتر، حرکات نمایشی، قصه‌گویی، داستان‌سرایی و هنر‌های نمایشی چند رشته‌ای...

حضور 60 هنرمند در مسیر راهپیمایی اربعین حسینی
خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، 60 هنرمند برای اجرای تعزیه، پرده‌خوانی و نقالی در مسیر راهپیمایی اربعین حسینی در عراق، به این کشور اعزام می‌شوند. کوروش زارعی مدیر مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری با اعلام این خبر گفت این نمایش‌ها با مشارکت مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری خوزستان در سه گروه از 31 شهریور به ترتیب 2 روز در نجف، سه روز در مسیر پیاده‌روی اربعین و 2 روز در کربلا اجرا می‌شود. وی...

شاعر و نویسنده برجسته گیلانی درگذشت
خبرگزاری مهر

رشت - «میر محمود (امیر) فخر موسوی» شاعر، پژوهشگر و نویسنده برجسته گیلانی ساعتی پیش درگذشت.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

مدیر مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری گفت: بازیگران مطرح طاقت شرایط سخت همراهی ما در تعزیه‌خوانی پیاده‌روی اربعین را ندارند.

وب‌گاه تابناک

برای فیلم «سگ کشی» به من گفت: که این سناریو را بخوان و کوچک‌ترین اشتباهی نکن؛ اگر کوچک‌ترین اشتباهی کنی نقشت لو می‌رود. خود سناریو و خود بیضایی به من کمک کردند که آن نقش اینطور درآمد. درست است که بهرام بیضایی یک دهه است که از این مملکت بیرون رفته اما از ایران جدا نشده، از فرهنگ و ادبیات و تاریخ ایران جدان نشده، و هنرمندی است که در این مملکت ریشه دارد. ریشه‌های او امثال من و کسانی هستند...

هنرمندانی که جبر، قتل و کرونا از ما گرفت (+ عکس)
وب‌گاه عصر ایران

اهل فرهنگ، هنر و ادب که سال‌های عمرشان را در راه آموختن و کسب دانش و مهارت صرف کرده‌اند و ثمره آموخته‌ها و تجریبات خود را در اختیار جامعه می‌گذارند، با از دست رفتن هرکدامشان بار سنگینی بر دوش دیگر هنرمندان قرار می‌گیرد و نسل‌های بعد از حضور آنها محروم می‌شوند.

هنرمندانی که جبر، قتل و کرونا از ما گرفت
خبرگزاری ایسنا

از قهر کرونا تا قتل به دست پدر و مادر، مرگ‌های زودهنگام و فوت به دلیل کهولت سن، هنرمندان و فعالان فرهنگی بسیاری را تنها در 6ماه در خود دربر گرفت.

حضور 60 هنرمند در مسیر راهپیمایی اربعین حسینی
وب‌گاه خبر آنلاین

ایسنا نوشت: 60 هنرمند برای اجرای تعزیه، پرده‌خوانی و نقالی در مسیر راهپیمایی اربعین حسینی در عراق، به این کشور اعزام می‌شوند.

60 هنرمند در مسیر راهپیمایی اربعین حسینی تعزیه، پرده‌خوانی و نقالی اجرا می‌کنند
خبرگزاری ایسنا

60 هنرمند برای اجرای تعزیه، پرده‌خوانی و نقالی در مسیر راهپیمایی اربعین حسینی در عراق، به این کشور اعزام می‌شوند.

ابتذال، مشترک ترین محور تمرین های زیرزمینی تئاتر در اصفهان
خبرگزاری دانا

آنچه که می بینید زیر پوست فرهنگ و هنر شهری در حال اتفاق است، که قرار بود جلوه گاه هنر اصیل اسلامی و پایتخت فرهنگ و هنر جهان اسلام باشد. آری خواب آلودگی و رخوت نهادهای متولی فرهنگ و بی توجهی دستگاه های نظارتی باعث شده تا عرصه تئاتر با پیمودن مسیر غلط و آموزه های انحرافی و پوچ در آموزشگاهای هنری، به این روز دربیاید‌.

خدا را شکر دیگر تمرین‌مان تلخ نیست!
خبرگزاری ایسنا

کارگردان نمایش «تن‌ها» که اجرایش به دلیل اوج‌گیری کرونای دلتا تعطیل شده بود، می‌گوید: مدتی پیش تمرین نمایش را به صورت خیلی محدود و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی آغاز کردیم ولی تمرین تلخی بود چون نمی‌دانستیم چه زمانی اجرای‌مان را از سر می‌گیریم.