چهارشنبه 19 مرداد 1401

هنر نمایشی

هنر نمایشی

وب‌گاه خبر آنلاین

دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری از برپایی هشتمین کارگاه‌های فصلی پروژه‌ی جامع ملی سراسری آموزش نمایشنامه‌نویسی به خارج از پایتخت با عنوان شناخته‌شده «چهارفصل تئاتر ایران»، 22 مرداد 1401، در سالن سلمان هراتی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری خبر داد.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری از برپایی هشتمین کارگاه‌های فصلی پروژه جامع ملی سراسری آموزش نمایشنامه‌نویسی به خارج از پایتخت با عنوان «چهارفصل تئاتر ایران»، 22 مرداد 1401 در سالن سلمان هراتی مرکز هنر‌های نمایشی حوزه‌ی هنری خبر داد. فصل هشتم از دور نوین این پروژه که با نام «مناسبات انسانی...

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - مسئول دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری از برپایی آخرین منطقه نخستین سلسله رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد «محرابیان» ویژه مربیان مساجد در مشهد مقدس خبر داد.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو؛ موتورچی با اعلام این خبر گفت: نخستین سلسله رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد «محرابیان» ویژه مربیان مساجد در هشت منطقه از کشور بر اساس تعداد مربیان در هر استان، مسافت و شاخص های دیگر برنامه ریزی شد. وی افزود: دوره های مذکور تا کنون در هفت منطقه برگزار شده است که منطقه هشتم آن در مشهد مقدس 24 تا 27 مردادماه برگزار می‌شود و به این ترتیب نخستین...

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، در بیستمین دوره «انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس» کتاب‌های چاپ شده در سال‌های 1399 و 1400 بررسی خواهند شد و مهلت ارسال آثار تا پایان شهریور سال 1401 است. خاطره، داستان، مستند، زندگی‌نامه داستانی، شعر و نثر ادبی، کودک و نوجوان، هنر‌های نمایشی، هنر‌های تجسمی، تاریخ شفاهی، کتاب صوتی، ویرایش، زبان فارسی، منابع و آثار مرجع، پژوهش ادبی، پژوهش هنری، پژوهش...

وب‌گاه خبر آنلاین

ایران تئاتر نوشت: اسماعیل مجللی شبیه‌خوان، پژوهشگر و مدرس تعزیه، شکل‌گیری، رونق و افول تعزیه را به عنوان هنر نمایش ایرانی در دوره قاجار دانست و این هنر را مهم‌ترین عامل برای رفع ممنوعیت‌ها و تحریم‌های مذهبی که تا آن دوران بر موسیقی و دیگر هنرها وارد شده بود، معرفی کرد.

خبرگزاری مهر

راه اندازی خانه خلاق صادرات صنایع فرهنگی، راه اندازی باشگاه صنایع خلاق فرهنگی (یونسکو) بخشی از دستاوردهای پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی به شمار می‌رود.

وب‌گاه الف

داود فتحعلی‌بیگی، هنرمند باسابقه نمایش‌های ایرانی می‌گوید: زنده‌یاد عنایت‌الله شهیدی، از حدود 50 تا 60 تکیه در تهران نام برده که حالا همه آنها تغییر کاربری داده‌اند.

وب‌گاه خبر آنلاین

ایسنا نوشت: داود فتحعلی‌بیگی، هنرمند باسابقه نمایش‌های ایرانی می‌گوید: زنده‌یاد عنایت‌الله شهیدی، از حدود 50 تا 60 تکیه در تهران نام برده که حالا همه آنها تغییر کاربری داده‌اند.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - «اپرای عروسکی عاشورا» نه تنها به احیا و توسعه اپرای ملی در کشور منتتج شد که برای نخستین بار در پیوند میان تعزیه به عنوان مهمترین الگوی روایی آئین‌های سوگ ایرانی توانست با داشته‌های آن نمایش آئینی؛ تئاتری برای اثرگذاری در عرصه بین‌الملل با اتکا بر مفهوم حماسه حسینی تولید کند.

وب‌گاه مشرق نیوز

در تعزیه تا کسی طفل خوانی نکند به جوان خوانی نمی‌رسد، تا کسی جوان خوانی نکند به عاقله خوانی نمی‌رسد، تا کسی عاقله خوانی نکند امام خوان نمی‌شود و تا کسی امام خوان نباشد تعزیه گردان و مرشد نمی‌شود.

وب‌گاه خبر آنلاین

ایران تئاتر نوشت: هزاران هنرمند از سراسر جهان به ادینبورگ رفته‌اند تا در رویدادی که گفته می‌شود بزرگ‌ترین جشنواره هنری جهان است، شرکت کنند.

خبرگزاری دانا

اولین شبیه‌خوانی عربی در ایران با قدمتی 200 ساله در شهر حر شمال شرق شوش واقع در خوزستان شکل گرفته است که در مساحت دو هکتار برپا می شود.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - پیشکسوت هنرهای نمایشی گفت: تئاتر اساساً آدم ساز است و بهترین ابزار برای آموزش تعامل اجتماعی محسوب می‌شود؛ زیبایی‌شناسی، عدالت، طرف‌داری از حق، شادی، اصولی فکرکردن و حرف‌زدن و با هم بودن همه در تئاتر هست.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - نمایش «رهسپار خیمه‌ها» به نویسندگی و کارگردانی مصطفی بوعذار که اجراهای خود را در قالب تور نمایشی از استان خوزستان آغاز کرده تا پایان دهه دوم محرم در 10 استان میزبان مخاطبان است.

وب‌گاه خبر آنلاین

سید وحید فخر موسوی دبیر هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر مقاومت طی احکامی جداگانه دبیر اجرایی و مدیران سه بخش از جشنواره تئاتر مقاومت را منصوب کرد.