سه‌شنبه 2 مرداد 1403

پیشنهاد تشکیل خانه موزه آیت‌الله رئیسی در تهران

وب‌گاه الف مشاهده در مرجع
پیشنهاد تشکیل خانه موزه آیت‌الله رئیسی در تهران

شهردار تهران در دیدار با خانواده شهید آیت‌الله ابراهیم رئیسی ضمن ارایه پیشنهاد تبدیل منزل شهید جمهور به خانه موزه، از پیگیری این موضوع خبر داد.

به گزارش ایرنا، علیرضا زاکانی روز چهارشنبه با حضور در بیت شهید آیت‌الله ابراهیم رئیسی به همراه محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن شرکت در مجلس عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با خانواده این شهید دیدار و گفت و گو کرد.

شهردار تهران در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سیدالشهدای خدمت حضرت آیت‌الله رئیسی، پیشنهاد داد خانه‌موزه‌ای مانند آنچه برای شهید چمران یا شهید رجایی تشکیل شده برای شهید جمهور هم ساخته شود. در این خانه موزه آثار و دست‌نوشته‌های آن شهید در معرض علاقمندان قرار می‌گیرد.

در این دیدار محمدامین توکلی‌زاده، معاون امور اجتماعی و فرهنگی و مهرداد باقری، رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران هم حضور داشتند، جمیله علم‌الهدی، همسر شهید، از حمایت‌های شهردار تهران در دوران مسوولیت رئیس‌جمهور ِفقید مرحوم آیت‌الله رئیسی، قدردانی و تشکر کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار با تاکید بر ضرورت تداوم گفتمان آیت‌الله شهید رئیسی و ادامه راه وی، شهردار تهران را از شخصیت‌هایی دانست که در زمان حیات رئیس‌جمهور فقید، همواره همراه و در تعامل با دولت عمل می‌کرد.