چهارشنبه 3 مرداد 1403

اختصاص رتبه3 بانک‌های خصوصی در پرداخت تسهیلات مسکن به بانک صادرات

خبرگزاری مهر مشاهده در مرجع
اختصاص رتبه3 بانک‌های خصوصی در پرداخت تسهیلات مسکن به بانک صادرات

‌بانک صادرات ایران بر اساس اعلام رسمی بانک مرکزی در بین 26 بانک کشور، رتبه ششم و رتبه سوم را در بین بانک‌های خصوصی کشور در پرداخت تسهیلات مسکن به خود اختصاص داد.

بانک صادرات ایران بر اساس اعلام رسمی بانک مرکزی در بین 26 بانک کشور، رتبه ششم و رتبه سوم را در بین بانک‌های خصوصی کشور در پرداخت تسهیلات مسکن به خود اختصاص داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، این بانک در راستای عمل به سیاست‌های کلان کشور در بخش تولید مسکن، نقش ویژه‌ای در حمایت از سیاست‌های کلان دولت از ابتدای قانون جهش تولید مسکن تا بهمن‌ماه سال 1402 داشته به نحوی که بر اساس آمارهای موجود بر سایت بانک مرکزی، بانک صادرات ایران در بین 26 بانک تخصصی، دولتی و خصوصی، از نظر کل پرداخت تسهیلات به بخش مسکن از جمله «تسهیلات ساخت خود مالکی»، «مشارکت در نهضت ملی مسکن»، «تسهیلات مسکن شهری»، «مسکن روستایی»، «ودیعه مسکن» و «حوادث غیر مترقبه بخش مسکن»، در جایگاه ششم و همچنین در بین بانک‌های خصوصی حاضر در بازار سرمایه در رتبه سوم با پرداخت نزدیک به 108 هزار میلیارد ریال تسهیلات بخش مسکن، ایستاده و در میان بانک‌های کشور با پرداخت بیش از 49,709 میلیارد ریال تسهیلات مسکن روستایی، در رتبه اول ایستاده است.

بانک صادرات ایران به عنوان یک بانک تجاری حاضر در بازار سرمایه، علاوه بر حمایت از تأمین مالی زیرساخت‌های متنوع اقتصادی، صنعتی، بازرگانی و خدماتی کشور، حضور مهمی در تأمین مالی و تسهیل خرید، بهسازی و نوسازی بخش مسکن در کشور داشته است.

همچنین بر اساس آمارهای 11 ماهه منتهی به اول اسفندماه سال جاری، بانک صادرات ایران از محل منابع قرض‌الحسنه خود 1,345 میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه ودیعه مسکن فرزند سوم، 984 میلیارد ریال وام ودیعه مسکن طرح جوانی جمعیت و 15 میلیارد ریال برای احداث حمام روستایی و در مجموع 2,344 میلیارد ریال وام قرض الحسنه مسکن در مناطق مختلف کشور پرداخت کرده است.

علاوه بر این، طی 11 ماه سال جاری، این بانک از محل منابع عادی بیش از 12,000 میلیارد ریال در قالب تسهیلات نهضت ملی مسکن، بیش از 7,300 میلیارد ریال در قالب ودیعه مسکن اقدام ملی مسکن، نزدیک به 11,000 میلیارد ریال برای ساخت و خرید مسکن ایثارگران و بیش از 36,600 میلیارد ریال برای بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در کشور پرداخت کرده که مجموع این میزان در 11 ماه مورد اشاره به 67 هزار و 344 میلیارد ریال می‌رسد و روند حمایت از سیاست‌های کلان کشور در بخش مسکن و عمل به مسئولیت‌های اجتماعی همچنان ادامه دارد.

اجرای 354 پروژه عمرانی توسط خیرین بانک صادرات ایران در 4 دهه

همچنین کارنامه درخشان بانک صادرات ایران در حمایت از مردم آسیب‌دیده از حوادث غیرمترقبه کشور در سال‌های گذشته کارنامه قابل توجهی است به نحوی که مجمع خیرین مدرسه‌ساز بانک صادرات ایران در چهار دهه فعالیت، در احداث، بازسازی و مرمت بالغ بر 354 پروژه مدرسه‌سازی، مسجد، اماکن فرهنگی، خانه بهداشت و طرح‌های عمرانی در مناطق محروم و حادثه‌دیده مشارکت کرد.

مجمع خیرین مدرسه‌ساز این بانک از سال 1360 تاکنون با احداث و تکمیل 354 پروژه عمرانی شامل مدرسه، کمک به ساخت و بازسازی عتبات عالیات، گلزار شهدا، منازل مسکونی (مناطق زلزله‌زده)، کانون فرهنگی، توانبخشی و خوابگاه، سالن ورزشی و اجتماعات، مدرسه علمیه، خانه بهداشت، کتابخانه، مسجد، فاضلاب و آب‌رسانی در مناطق کمتر برخوردار، زلزله‌زده و سیل‌زده کشور، سهم برجسته‌ای در کمک به مردم و کاهش مشکلات آسیب‌دیدگان از سیل و زلزله و... داشته است.

احداث و بازسازی 50 مدرسه، کمک به بازسازی و مرمت 27 پروژه عتبات عالیات و گلزار شهدا، ساخت و مرمت 252 واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده، احداث 5 کانون فرهنگی، توانبخشی و خوابگاه، 4 سالن ورزشی و اجتماعات، یک مدرسه علمیه، 8 خانه بهداشت، 3 کتابخانه، 2 مسجد و مشارکت در احداث و تکمیل دو پروژه فاضلاب و آبرسانی در منطقه زلزله‌زده غرب کشور و استان‌های سیل‌زده در سال‌های اخیر، از جمله مهمترین اقدامات این مجمع بوده که با مشارکت کارکنان این بانک و از محل کمک‌های مردمی تأمین مالی شده است.