یک‌شنبه 5 تیر 1401

اطلاع‌رسانی در توزیع عادلانه یارانه ها فعال بماند

خبرگزاری ایرنا مشاهده در مرجع
اطلاع‌رسانی در توزیع عادلانه یارانه ها فعال بماند

تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ کشو تاکید کرد: مدیران کل استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شورای اطلاع رسانی طرح ملی مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها را فعال نگه دارند.

به گزارش ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، در هفتصد و هفتاد و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور به ظرفیت های بالقوه مردمی برای تعالی فرهنگ و هنر کشور اشاره کرد و افزود: ظرفیت های مردمی از قابلیت بالایی برای ارتقای سطح کیفی و کمی عرصه های مختلف فرهنگی و هنری برخوردار است که از این میان می‌توان استفاده بهینه ای از ظرفیت عظیم هیأت های مذهبی نقاط مختلف کشور اشاره کرد.

وی ادامه داد: بیش از یکصد هزار هیات مذهبی ثبت شده داریم که البته در کنار این آمار با هزاران هیات مذهبی ثبت نشده در نقاط مختلف کشور رو به رو هستیم که با برنامه‌ریزی های مدون می توان به کشف و شکوفایی ظرفیت های عظیم این هیأت های مردمی دست یافت زیرا هیات های مذهبی مهمترین شبکه مردمی در حوزه فرهنگ محسوب می شود.

وزیر فرهنگ در دولت مردمی در ادامه به عنایت ویژه رئیس جمهور به اهداف مرتبط با پیشبرد حوزه های مختلف فرهنگی اشاره کرد و تاکید کرد: رییس جمهور محترم با عنایت ویژه ای که نسبت به امور مرتبط به مسائل فرهنگی کشور دارد، ظرفیت مناسبی را برای پیشبرد اهداف متعالی فرهنگی و هنری کشور در اختیار وزارت فرهنگ قرار داده است که وزارت فرهنگ نهایت تلاش خود برای بهره گرفتن از این فرصت مناسب را خواهد برد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به طرح ملی مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها اشاره کرد و افزود: نتیجه بررسی ها نشان می دهد در روش سابق پرداخت یارانه ها در حق مردم اجحاف می شد، اما اکنون با اجرای این طرح ملی، رقم ریالی یارانه دولت به خود مردم منتقل می‌شود تا آن ها با تشخیص خود امکان هزینه داشته باشند.

وی ادامه داد: رییس جمهور محترم همواره اعتقاد دارد که باید در دولت با سرمنشا و ریشه فساد مقابله شود زیرا اغلب پرونده های قضایی اقتصادی زمان حضور ایشان در قوه قضاییه به ماجرای ارز 4200 تومانی مرتبط بود که این مساله موجب بیشتر شدن فاصله طبقاتی در جامعه شده بود.

اسماعیلی در ادامه به تلاش دشمنان در سنگ اندازی مسیر اجرای طرح ملی مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه ها گفت: دشمنان قسم خورده ایران نهایت تلاش خود را می کنند تا مردم را از اجرای موفقیت‌آمیز این طرح ملی ناامید کنند اما در کمیته اطلاع‌رسانی این طرح ملی نهایت تلاش خود را می کنیم تا با اطلاع‌رسانی صادقانه و شفاف این توطئه ها را خنثی کنیم و در این راستا از مدیران کل استان های وزارت فرهنگ می خواهم که شورای اطلاع رسانی طرح ملی مردمی سازی و توزیع عادلانه را فعال نگه دارند.

در پایان جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور از مجتبی مختاری، مسئول موسسه جوانان آستان قدس رضوی تقدیر شد.

برچسب‌ها