اعمال دوباره قرنطینه شدید کرونایی در مسکو به‌علت ضعف واکسیناسیون

خبرگزاری فارس مشاهده در مرجع
اعمال دوباره قرنطینه شدید کرونایی در مسکو به‌علت ضعف واکسیناسیون

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، مسکو از 28 اکتبر دوباره قرنطینه شدیدی را برای مبارزه با بیماری کرونا و مرگ و میر ناشی از آن اعمال خواهد کرد که در آن سوپرمارکت‌ها و داروخانه‌ها تنها مغازه‌هایی هستند که اجازه باز شدن دارند.

این تصمیم یک روز بعد از اعلامیه پوتین رئیس جمهور این کشور عنوان شد که طبق آن، تعطیلی در سطح ملی از 30 اکتبر تا 7 نوامبرتصویب شده بود. همچنین پوتین گفته بود رهبران محلی می‌توانند اقدامات شدیدتری در منطقه خود داشته باشند.

در قرنطینه‌ی جدید، همه فروشگاه ها به جز آن‌هایی که اقلام ضروری را به فروش می‌رسانند، مانند داروخانه ها و سوپرماکت‌ها، تعطیل خواهند بود. رستوران‌ها نیز تنها می‌توانند به صورت بیرون بر به فعالیت خود ادامه دهند.

این اقدامات ناشی از وضعیت اورژانس کشور روسیه در افزایش مبتلایان به کرونا می‌باشد که به گفته مقامات دولتی به دلیل واکسیناسیون ضعیف در این کشور بوده است.

روسیه در روز پنجشنبه 1،036 مرگ ناشی از ویروس کرونا و همچنین 36،339 مورد جدید ابتلا در 24 طی ساعت را گزارش داده‌است.

براساس آمار منتشر شده از سمت دولت روسیه، تا تاریخ 15 اکتبر، تنها 48 میلیون نفر از جمعیت 144 میلیونی روسیه به صورت کامل واکسینه شده‌اند.

انتهای پیام /

*س_ شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید _س* این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید واکسن کرونا قرنطینه روسیه واکسیناسیون مسکو این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است