چهارشنبه 26 مرداد 1401

انتقاد از رویکرد تغییر برنامه‌ها با روی کار آمدن مدیران جدید

خبرگزاری ایسنا مشاهده در مرجع
انتقاد از رویکرد تغییر برنامه‌ها با روی کار آمدن مدیران جدید

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران از رویکرد تغییر برنامه‌ها با روی کارآمدن مدیریت‌های جدید در کشور انتقاد کرد و گفت: متاسفانه ما خودمان را طوری نساخته‌ایم که قبول کنیم مدیران قبلی ما هم عقل و منطق داشته‌اند، اگرچه هم نقاط ضعف و هم نقاط قوت وجود داشته است، اما لزومی ندارد همه برنامه‌ها را برهم بزنیم.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین قناعتی در جلسه هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: اگر ما نتوانیم نظام سلامت را درست مدیریت کنیم، به همین چیزی می رسیم که امروز وجود دارد؛ هر روز یک برنامه جدید و یک دستکاری بدون دلیل وجود دارد که یک روز حقوق هیئت علمی را دستکاری می کنند و روزی دیگر کار سلیقه‌ای دیگر!

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه با تغییر هر دولتی یک نگاه و نظر جدید وارد می‌شود، گفت: متاسفانه ما خودمان را طوری نساخته‌ایم که قبول کنیم مدیران قبلی ما هم عقل و منطق داشته‌اند، اگرچه هم نقاط ضعف و هم نقاط قوت وجود داشته است؛ اما لزومی ندارد همه برنامه‌ها را برهم بزنیم، بلکه باید نگاه کنیم ببینیم کجای کار ایراد داشته است، آن را برطرف کنیم و برنامه‌های خوب را ادامه دهیم.

به گفته وی، در هیچ کجای دنیا به آسانی سیستم را تغییر نمی‌دهند و حتی اگر قوی‌ترین برنامه‌ها را ارائه دهند ابتدا به صورت پایلوت پیاده می‌کنند، مدت‌ها پایش می‌کنند و اشکالات را در می‌آورند و بعد آرام آرام تغییر را وارد سیستم می کنند.

دکتر قناعتی با تعریفی از مدیریت موفق، گفت: مدیر موفق کسی است که در تراز جهانی کار کند؛ با همکارانش دوستی و صمیمت دارد و به آنان احترام می‌گذارد؛ در پی توسعه روابط و دمیدن روح اعتماد و جسارت در مدیران و همکاران و کار گروهی در آنان است و منافع گروهی را بر منافع فردی ترجیح می‌دهد و از ایده‌های نو حمایت می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به نکته‌ای از شهید سلیمانی که مدیران باید به جای اینکه مرشد باشند، مربی باشند، افزود: مرشد کسی است که کلمات خردمندانه را ترویج می‌دهد، اما مربی آستین بالا می‌زند و وارد کارزار می‌شود.

وی افزود: یکی از علت‌های موفقیت فرماندهان دفاع مقدس این بود که می‌گفتند «بیا»، نمی‌گفتند «برو». خودشان در صحنه بودند و بیشترین زحمت را می‌کشیدند که الحمدالله مدیریت فعلی دانشگاه به این صفت مزین هستند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر قناعتی با بیان اینکه کار خوب در زیرمجموعه‌ها به سرعت گسترش می‌یابد، گفت: به طور یقین با ارتباط گرفتن با سطوح بالاتر و نیز دانشگاه‌های همسایه‌ها شاهد رشد دانشگاه خواهیم بود.

انتهای پیام