دانشگاه تهران

دانشگاه تهران

خبرگزاری تسنیم

یک تشکل دانشجویی در نامه ای از آیت‌الله رئیسی برای حضور در آیین بازگشایی دانشگاه ها در دانشگاه تهران، دعوت کرد.

آغاز واکسیناسیون دانشجویان خارجی دانشگاه تهران
خبرگزاری ایسنا

دانشجویان اتباع خارجی دوره تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه تهران می‌توانند برای تزریق واکسن به باشگاه دانشجویان واقع در خیابان 16 آذر مراجعه کنند.

تعظیم شعائر ضرورت عقلی و عقلایی دارد / اکنون با امواج ضلال مواجهیم
خبرگزاری مهر

آیت الله علیدوست گفت: روزگاری بود که با کتب ضلال مواجه بودیم اما اکنون با امواج ضلال مواجهیم. همانطور که امواج ضلال داریم، امواج هدایت هم داریم. در این بین، صدایی که بلندتر باشد پیروز است.

درخواست متخصصان از زائران اربعین: بیشتر مراقب بازگشت باشید!
وب‌گاه خبر آنلاین

اگر بخواهیم بگوییم میان مسیر رفت و برگشت زائران اربعین کدام مهمتر است در مسیر برگشت است که احتمال آلوده شدن افراد به کرونا وجود دارد. بنابراین اگر رفت با هواپیما انجام می‌شود منطقا برگشت هم باید با هواپیما باشد.

دعوت جامعه اسلامی دانشجویان از رئیس‌جمهور برای حضور در دانشگاه تهران
خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران طی نامه‌ای با انتقاد از رویکرد دولت گذشته در برخورد با دانشگاه و دانشجو از آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور برای حضور در آیین بازگشایی دانشگاه‌ها در دانشگاه تهران، دعوت کرد. در این نامه آمده است: بسم الله الرحمن الرحیم «البته حضور در میان مردم - که سابقه‌ی این کار را هم ایشان دارند - نباید افراد را از ارتباط با...

جزئیاتی از 6 دستگاه نانویی اهدایی ایران به دانشگاه ملی تاجیکستان
خبرگزاری ایسنا

6 دستگاه نانویی ساخت ایران که توسط شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی تولید شده بود، از سوی رئیس‌جمهور ایران به دانشگاه ملی تاجیکستان اهدا شد.

نیمسال دوم 1400-1399 دانشجویان دکتری علوم پزشکی جزء سنوات تحصیلی در نظر گرفته نمی‌شود
خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی تهران، با توجه به مشکلات احتمالی در فرآیند اجرایی مراحل عملی پایان‌نامه‌های دانشجویان دکترای تخصصی (PhD) در اثر همه گیری کووید 19 در رشته‌های مختلف علوم پزشکی مطابق با بخشنامه ارسالی از سوی مرکز خدمات آموزشی وزارت متبوع در صورت تایید استاد / استاد راهنما، گروه آموزشی مربوطه و شورای آموزشی دانشکده مربوطه نیمسال دوم 1400-1399...

وحدت شعر و شخصیت شهریار / او شاعر مردمان است
خبرگزاری مهر

وجه امتیاز شهریار از بسیاری از معاصرانش عبارت است از اتحاد شعر او با شخصیت‌اش. شعر و شخصیت شهریار حقیقتا و دقیقا عجین‌اند.

موفقیت یک شرکت دانش‌بنیان در طراحی و توسعه سیستم پرداخت یار
خبرگزاری ایسنا

یک شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، یکی از 5 شرکت برتر پرداخت یار در کشور است و موفق به طراحی و توسعه سیستم پرداخت یار شده است.

مهلت ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان آزمون فلوشیپ پزشکی تمدید شد
خبرگزاری دانشجو

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مهلت ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان آزمون پذیرش دستیار تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) پزشکی مهرماه سال 1400 دانشگاه علوم پزشکی تهران از 10 شهریور 1400 ماه آغاز شد و 26 شهریور 1400پایان یافت. با توجه به اعلام دانشگاه علوم پزشکی تهران این مهلت تا 31 شهریور ماه تمدید شده است. داوطلبان برای ثبت‌نام اینترنی و تکمیل و اسکن فرم‌ها و مدارک ثبت‌نا‌می مشروحه زیر به نشانی...

نمایه شدن مجله "آلودگی هوا و بهداشت" در اسکوپوس
خبرگزاری ایسنا

مجله علمی - پژوهشی «آلودگی هوا و بهداشت» وابسته به پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران در بانک اطلاعاتی Scopus نمایه شد.

40 دانشگاه ایرانی در میان برترین‌های دنیا قرار گرفتند
خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، رتبه‌بندی موضوعی تایمز 2022 در چهار موضوع روانشناسی، علوم طبیعی، علوم زیستی و سلامت منتشر شده است. رتبه‌بندی سلامت شامل دو موضوع علوم بالینی و علوم بهداشتی از همان شاخص‌های عملکردی قابل اعتماد و دقیق مانند رتبه‌بندی‌های دانشگاه تایمز 2022 در سال 2022 استفاده می‌کند در بخش موضوعی مجددا متناسب با زمینه‌های فعالیت هر دانشگاه تنظیم شده است. در این...

دانشگاه تهران از دانش آموزان مناطق کم‌برخوردار حمایت می کند
خبرگزاری مهر

دانشگاه تهران با هدف حمایت از دانش آموزان مستعد، نسبت به راه اندازی «پویش ملی حمایت از دانش آموزان مستعد مناطق کم برخوردار» اقدام کرده است.

سهراب کشان سالار ورامینی در قیام 15 خرداد 42
خبرگزاری مهر

نویسنده رمان «جا مانده از پسر» ماجرای سهراب کشان در شاهنامه را به قیام مردم ورامین در 15 خرداد 1342 پیوند زده و اثری داستانی را پدیده آورده است.

مرحله نهایی رویداد بین‌المللی ایده‌های اربعینی برگزار می‌شود
خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، مرحله نهایی دومین رویداد بین‌المللی ایده‌های اربعینی روشنا در دو روز برگزار می‌شود. ارائه تیم‌های راه یافته به مرحله نهایی به همراه برگزاری جلسه داوری و ارزیابی در این رویداد شنبه 27 شهریور 1400؛ از ساعت 9 الی 13 و یکشنبه 28 شهریور 1400؛ از ساعت 9 الی 13 برگزار خواهد شد. محمدمهدی ذوالفقارزاده، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، سیدمجید مطهری‌نژاد، دبیر...